gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extinction Rebellion blokkeert toegang vrachtwagens Chemours

62e1bf7ed3c58bbce039ea157f474464.jpg

Veertig actievoerders van Extinction Rebellion blokkeren vrijdagochtend de toegang tot chemiebedrijf Chemours voor vrachtwagens. De actiegroep eist onder andere dat het bedrijf moet stoppen met de uitstoot van PFAS en wil een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van de uitstoot van het bedrijf.

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is de eerste keer dat Chemours doelwit is van de actiegroep. Volgens de politie zijn de actievoerders over de hekken rondom het fabrieksterrein geklommen en houdt de brandweer een oogje in het zeil om te zorgen dat het protest veilig verloopt.

"Nul uit de pijp, nul uit de poort", is de leus die Extinction Rebellion (XR) scandeert. Oftewel: totaal geen uitstoot meer van PFAS. Volgens de woordvoerder van XR zijn in de omgeving van de fabriek zijn verhoogde concentraties PFAS aangetroffen in moestuinen, drinkwater en zelfs in het bloed en in moedermelk van omwonenden.

Ook twijfelt XR aan de driejaarlijkse onderhoudswerkzaamheden voor de veiligheid en zorg die Chemours in september en oktober uitgevoerd zou hebben. "Ze geven andere namen aan hun stoffen, stoten andere schadelijke stoffen uit dan eerst en verbergen zich achter ordinaire juridische trucjes om aansprakelijkheid te ontlopen", laat de woordvoerder weten.

Eisen
Daarom eist XR naast de volledige stop van PFAS-uitstoot ook een grondig saneringsplan voor de aanwezige vervuiling door PFOA en GenX, herstel van schone grond, lucht en water in de regio, een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van jarenlange blootstelling en een bindend provinciebreed burgerberaad over Chemours.

"Als een gewone burger iets op de grond gooit of afval naast een bak zet, kan die een boete verwachten", laat de actiegroep weten. "Multinationals denken blijkbaar wél rotzooi in de natuur te mogen dumpen en de verantwoordelijkheid ervoor bij de belastingbetaler te leggen. Ze manipuleren de boel voor zoveel mogelijk winst. Als de overheid het niet onmiddellijk stopt, moeten wij het zelf doen. Deze vreedzame blokkade is een escalatie om de gezondheid van mensen en milieu te beschermen."

Lees ook

planet_fox-ball-8048205.jpg

dordtpas

Dordrecht doet mee aan landelijke pilot met sport- en kledingtegoed

De gemeente Dordrecht start met een regeling om jongvolwassenen financieel te ondersteunen om te kunnen blijven sporten. Wie aan bepaalde voorwaarden voldoet krijgt 300 euro sporttegoed per jaar, waarvan 50 euro aan sportkleding kan worden besteed. Zo wil de gemeente de financiële drempel verlagen en sport toegankelijk houden.

pexelsiphonetaxi.png

Berooide taxichauffeur Noa maakt in dronken bui een filmpje: 'Ik ga je schieten'

Noa (42) en zijn ex uit Ridderkerk zijn verwikkeld in een vechtscheiding. Zij pest hem met procedures. Hij maakt een filmpje waarin hij haar met de dood bedreigd. Bij de rechter zegt hij dat het woord 'schieten' heel anders was bedoeld.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.