gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extinction Rebellion blokkeert toegang vrachtwagens Chemours

62e1bf7ed3c58bbce039ea157f474464.jpg

Veertig actievoerders van Extinction Rebellion blokkeren vrijdagochtend de toegang tot chemiebedrijf Chemours voor vrachtwagens. De actiegroep eist onder andere dat het bedrijf moet stoppen met de uitstoot van PFAS en wil een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van de uitstoot van het bedrijf.

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is de eerste keer dat Chemours doelwit is van de actiegroep. Volgens de politie zijn de actievoerders over de hekken rondom het fabrieksterrein geklommen en houdt de brandweer een oogje in het zeil om te zorgen dat het protest veilig verloopt.

"Nul uit de pijp, nul uit de poort", is de leus die Extinction Rebellion (XR) scandeert. Oftewel: totaal geen uitstoot meer van PFAS. Volgens de woordvoerder van XR zijn in de omgeving van de fabriek zijn verhoogde concentraties PFAS aangetroffen in moestuinen, drinkwater en zelfs in het bloed en in moedermelk van omwonenden.

Ook twijfelt XR aan de driejaarlijkse onderhoudswerkzaamheden voor de veiligheid en zorg die Chemours in september en oktober uitgevoerd zou hebben. "Ze geven andere namen aan hun stoffen, stoten andere schadelijke stoffen uit dan eerst en verbergen zich achter ordinaire juridische trucjes om aansprakelijkheid te ontlopen", laat de woordvoerder weten.

Eisen
Daarom eist XR naast de volledige stop van PFAS-uitstoot ook een grondig saneringsplan voor de aanwezige vervuiling door PFOA en GenX, herstel van schone grond, lucht en water in de regio, een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van jarenlange blootstelling en een bindend provinciebreed burgerberaad over Chemours.

"Als een gewone burger iets op de grond gooit of afval naast een bak zet, kan die een boete verwachten", laat de actiegroep weten. "Multinationals denken blijkbaar wél rotzooi in de natuur te mogen dumpen en de verantwoordelijkheid ervoor bij de belastingbetaler te leggen. Ze manipuleren de boel voor zoveel mogelijk winst. Als de overheid het niet onmiddellijk stopt, moeten wij het zelf doen. Deze vreedzame blokkade is een escalatie om de gezondheid van mensen en milieu te beschermen."

Lees ook

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.

homoplek.png

Taakstraffen voor jongeren (20 en 19) om anti-homogeweld

Twee Alblasserdammers zijn veroordeeld voor anti-homogeweld. Volgens de rechter maakten zij zich schuldig aan het achtervolgen en mishandelen van een man, wiens auto ook nog eens werd bekrast.

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.

brand.png

Auto en busje van Dordts café verwoest door vlammen, dader op beeld

De bedrijfsbus- én auto van café De Wilhelminaboom in Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag verwoest door brand. Van de voertuigen is weinig meer over.

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.