gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extinction Rebellion blokkeert toegang vrachtwagens Chemours

62e1bf7ed3c58bbce039ea157f474464

Veertig actievoerders van Extinction Rebellion blokkeren vrijdagochtend de toegang tot chemiebedrijf Chemours voor vrachtwagens. De actiegroep eist onder andere dat het bedrijf moet stoppen met de uitstoot van PFAS en wil een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van de uitstoot van het bedrijf.

Rijnmond |  | Aangepast op
Het is de eerste keer dat Chemours doelwit is van de actiegroep. Volgens de politie zijn de actievoerders over de hekken rondom het fabrieksterrein geklommen en houdt de brandweer een oogje in het zeil om te zorgen dat het protest veilig verloopt.

"Nul uit de pijp, nul uit de poort", is de leus die Extinction Rebellion (XR) scandeert. Oftewel: totaal geen uitstoot meer van PFAS. Volgens de woordvoerder van XR zijn in de omgeving van de fabriek zijn verhoogde concentraties PFAS aangetroffen in moestuinen, drinkwater en zelfs in het bloed en in moedermelk van omwonenden.

Ook twijfelt XR aan de driejaarlijkse onderhoudswerkzaamheden voor de veiligheid en zorg die Chemours in september en oktober uitgevoerd zou hebben. "Ze geven andere namen aan hun stoffen, stoten andere schadelijke stoffen uit dan eerst en verbergen zich achter ordinaire juridische trucjes om aansprakelijkheid te ontlopen", laat de woordvoerder weten.

Eisen
Daarom eist XR naast de volledige stop van PFAS-uitstoot ook een grondig saneringsplan voor de aanwezige vervuiling door PFOA en GenX, herstel van schone grond, lucht en water in de regio, een uitgebreid gezondheidsonderzoek onder omwonenden naar de impact van jarenlange blootstelling en een bindend provinciebreed burgerberaad over Chemours.

"Als een gewone burger iets op de grond gooit of afval naast een bak zet, kan die een boete verwachten", laat de actiegroep weten. "Multinationals denken blijkbaar wél rotzooi in de natuur te mogen dumpen en de verantwoordelijkheid ervoor bij de belastingbetaler te leggen. Ze manipuleren de boel voor zoveel mogelijk winst. Als de overheid het niet onmiddellijk stopt, moeten wij het zelf doen. Deze vreedzame blokkade is een escalatie om de gezondheid van mensen en milieu te beschermen."

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”