gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fans over betaald parkeren bij FC Dordt: 'Als ze er maar een goede speler van kopen'

04f42e5bdb709b5f89569b4d615d4f8c

Tien euro betalen om je auto op de parkeerplaats naast het FC Dordrecht-stadion te zetten. Onder supporters verschillende meningen over de nieuwe maatregel van de club. De een voelt zich 'belazerd', de ander snapt het invoeren van betaald parkeren wel.

Corrado Francke | Stijn van der Poel |  | Aangepast op
"Kansloos", foetert supporter Chris, gehuld in een blauw FC Dordrecht-shirt. "Tien euro is veel te veel, zo groot zijn we ook weer niet." Ook een medesupporter vliegt er met gestrekt been in, vooral omdat de club de nieuwe maatregel zo laat communiceerde. "Ik voel mezelf knap belazerd, had dan voor seizoenkaarthouders vijf euro gedaan."

'Het wordt steeds commerciëler'
Dennis heeft toch een tientje betaald voor een plekje dichtbij het stadion, maar vindt het betaald parkeren 'een beetje jammer', geeft hij toe. Kees constateert: "Aan de ene kant vind ik het wel goed, maar het is weer een manier van geld verdienen. Het was een leuk clubje met een pisbak, daar kom ik voor. Het wordt steeds commerciëler."

Bij andere supporters is er meer begrip. "Je moet tegenwoordig overal betalen en een beetje extra inkomsten kan geen kwaad", zegt een van de Dordtse fans. En die tien euro? "Als ze er maar een goede speler van kopen", lacht hij.

Plek zat in de buurt
Waar omwonenden vreesden voor chaos, bleef dat zaterdag bij het competitieduel met ADO Den Haag in ieder geval uit. Sterker nog: op omliggende parkeerterreinen, zoals op het Halmaheiraplein aan de andere kant van het spoor, was nog plek zat. Ook in de wijk waren er nog genoeg plekjes te vinden vlak voor de aftrap. Het 'eigen' parkeerterrein, waar de maatregel is ingegaan en plek is voor ongeveer 330 auto's, stond ongeveer halfvol.

Wel waren de omstandigheden ideaal om lopend of fietsend naar het stadion te komen. Daarbij komt ook nog dat het stadion met zo'n 2500 toeschouwers, waarvan ruim 200 uitsupporters, nog zeker niet vol zat. Al lijken omliggende parkeerterreinen en de naastgelegen wijk een groter bezoekersaantal ook nog aan te kunnen. Wel verdient de fietsenstalling naast het supportershome een nóg grotere uitbreiding, was zaterdag goed te zien.

Of het in de wijk nog chaotisch wordt? Dat moet later blijken en is natuurlijk ook afhankelijk van de sportieve prestaties van FC Dordrecht.

Lees meer over:

Lees ook

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.