gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fans over betaald parkeren bij FC Dordt: 'Als ze er maar een goede speler van kopen'

04f42e5bdb709b5f89569b4d615d4f8c

Tien euro betalen om je auto op de parkeerplaats naast het FC Dordrecht-stadion te zetten. Onder supporters verschillende meningen over de nieuwe maatregel van de club. De een voelt zich 'belazerd', de ander snapt het invoeren van betaald parkeren wel.

Corrado Francke | Stijn van der Poel |  | Aangepast op
"Kansloos", foetert supporter Chris, gehuld in een blauw FC Dordrecht-shirt. "Tien euro is veel te veel, zo groot zijn we ook weer niet." Ook een medesupporter vliegt er met gestrekt been in, vooral omdat de club de nieuwe maatregel zo laat communiceerde. "Ik voel mezelf knap belazerd, had dan voor seizoenkaarthouders vijf euro gedaan."

'Het wordt steeds commerciëler'
Dennis heeft toch een tientje betaald voor een plekje dichtbij het stadion, maar vindt het betaald parkeren 'een beetje jammer', geeft hij toe. Kees constateert: "Aan de ene kant vind ik het wel goed, maar het is weer een manier van geld verdienen. Het was een leuk clubje met een pisbak, daar kom ik voor. Het wordt steeds commerciëler."

Bij andere supporters is er meer begrip. "Je moet tegenwoordig overal betalen en een beetje extra inkomsten kan geen kwaad", zegt een van de Dordtse fans. En die tien euro? "Als ze er maar een goede speler van kopen", lacht hij.

Plek zat in de buurt
Waar omwonenden vreesden voor chaos, bleef dat zaterdag bij het competitieduel met ADO Den Haag in ieder geval uit. Sterker nog: op omliggende parkeerterreinen, zoals op het Halmaheiraplein aan de andere kant van het spoor, was nog plek zat. Ook in de wijk waren er nog genoeg plekjes te vinden vlak voor de aftrap. Het 'eigen' parkeerterrein, waar de maatregel is ingegaan en plek is voor ongeveer 330 auto's, stond ongeveer halfvol.

Wel waren de omstandigheden ideaal om lopend of fietsend naar het stadion te komen. Daarbij komt ook nog dat het stadion met zo'n 2500 toeschouwers, waarvan ruim 200 uitsupporters, nog zeker niet vol zat. Al lijken omliggende parkeerterreinen en de naastgelegen wijk een groter bezoekersaantal ook nog aan te kunnen. Wel verdient de fietsenstalling naast het supportershome een nóg grotere uitbreiding, was zaterdag goed te zien.

Of het in de wijk nog chaotisch wordt? Dat moet later blijken en is natuurlijk ook afhankelijk van de sportieve prestaties van FC Dordrecht.

Lees meer over:

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.