gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fans over betaald parkeren bij FC Dordt: 'Als ze er maar een goede speler van kopen'

04f42e5bdb709b5f89569b4d615d4f8c

Tien euro betalen om je auto op de parkeerplaats naast het FC Dordrecht-stadion te zetten. Onder supporters verschillende meningen over de nieuwe maatregel van de club. De een voelt zich 'belazerd', de ander snapt het invoeren van betaald parkeren wel.

Corrado Francke | Stijn van der Poel |  | Aangepast op
"Kansloos", foetert supporter Chris, gehuld in een blauw FC Dordrecht-shirt. "Tien euro is veel te veel, zo groot zijn we ook weer niet." Ook een medesupporter vliegt er met gestrekt been in, vooral omdat de club de nieuwe maatregel zo laat communiceerde. "Ik voel mezelf knap belazerd, had dan voor seizoenkaarthouders vijf euro gedaan."

'Het wordt steeds commerciëler'
Dennis heeft toch een tientje betaald voor een plekje dichtbij het stadion, maar vindt het betaald parkeren 'een beetje jammer', geeft hij toe. Kees constateert: "Aan de ene kant vind ik het wel goed, maar het is weer een manier van geld verdienen. Het was een leuk clubje met een pisbak, daar kom ik voor. Het wordt steeds commerciëler."

Bij andere supporters is er meer begrip. "Je moet tegenwoordig overal betalen en een beetje extra inkomsten kan geen kwaad", zegt een van de Dordtse fans. En die tien euro? "Als ze er maar een goede speler van kopen", lacht hij.

Plek zat in de buurt
Waar omwonenden vreesden voor chaos, bleef dat zaterdag bij het competitieduel met ADO Den Haag in ieder geval uit. Sterker nog: op omliggende parkeerterreinen, zoals op het Halmaheiraplein aan de andere kant van het spoor, was nog plek zat. Ook in de wijk waren er nog genoeg plekjes te vinden vlak voor de aftrap. Het 'eigen' parkeerterrein, waar de maatregel is ingegaan en plek is voor ongeveer 330 auto's, stond ongeveer halfvol.

Wel waren de omstandigheden ideaal om lopend of fietsend naar het stadion te komen. Daarbij komt ook nog dat het stadion met zo'n 2500 toeschouwers, waarvan ruim 200 uitsupporters, nog zeker niet vol zat. Al lijken omliggende parkeerterreinen en de naastgelegen wijk een groter bezoekersaantal ook nog aan te kunnen. Wel verdient de fietsenstalling naast het supportershome een nóg grotere uitbreiding, was zaterdag goed te zien.

Of het in de wijk nog chaotisch wordt? Dat moet later blijken en is natuurlijk ook afhankelijk van de sportieve prestaties van FC Dordrecht.

Lees meer over:

Lees ook

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.