gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht baalt na regioderby, emotionele Bossin neemt afscheid

0e9285b5fcb2e0f947addff9a2f73e4e

FC Dordrecht hervatte vrijdagavond de competitie met een 1-0 nederlaag bij Excelsior. Het mooiste moment was echter niet tijdens, maar na afloop van het duel. Doelman Liam Bossin, die op huurbasis naar Feyenoord gaat, nam afscheid van de 400 meegereisde supporters en werd luidkeels toegezongen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het leek wel alsof de uitslag voor het volledig gevulde uitvak voor één keer wat belangrijk was. Bossin is een publiekslieveling en dat werd op Woudestein nog maar eens bevestigd. De Belgische Ier hield zijn doel lang schoon, tot Lance Duijvestijn na een uur voor de enige treffer van de wedstrijd zorgde.

"We lopen hem er een beetje mee te plagen dat hij weggaat, maar we gaan hem een goed afscheid geven", zegt Daniël van Vianen na afloop over zijn teamgenoot. Bossin mocht, op verzoek van de staf van FC Dordrecht, de aanwezige pers niet te woord staan. Wel deelde hij enkele handdrukken uit in de mixed zone.

Let op: de tekst gaat verder onder de foto
Van Vianen zag de regioderby in Kralingen op details beslist worden. "De laatste ballen waren vaak net niet goed, daar konden we net geen kansen uit creëren", constateert de jongeling uit Oud-Alblas.

Trainer Melvin Boel, die het vertrek van Bossin nog niet wil bevestigen, zag Excelsior in de eerste helft fanatiek de aanval zoeken. "Wij moesten daardoor iets terug, maar ik denk dat wij in dat teruggaan niks hebben weggegeven. Volgens mij hebben zij voor rust geen één bal binnen de palen geschoten en krijgen wij twee grote kansen."

'Ik denk dat we meer kansen hebben gehad'
De tegentreffer was volgens de oefenmeester te wijten aan het niet goed doordekken. "Er is één moment dat we niet goed doordekken en dan ziet het er heel makkelijk uit en ronden ze het goed af", zegt Boel, die het naast geluk ook aan precisie vond ontbreken. "Je hebt een aantal kansen dat je rond het zestienmetergebied zit, maar niet in staat bent om tot een doelkans te komen. Ik denk dat we meer kansen hebben gehad dan Excelsior, maar je moet een doelpunt maken. Dat hebben we niet gedaan."

Door de nederlaag is de achterstand op Excelsior, dat als nummer twee op een rechtstreekse promotieplek staat, opgelopen naar zes punten. Wel blijft de Krommedijkclub na deze speelronde derde. FC Den Bosch, dat vrijdag het veld in De Vliert afgekeurd zag worden, kan nog in punten gelijk komen met FC Dordrecht maar heeft een aanzienlijk minder doelsaldo.

Lees meer over:

Lees ook

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

De Bie Jong PSV FC Dordrecht

Rake penalty bezorgt FC Dordrecht gewenste start van tweede periode

FC Dordrecht is maandagavond goed begonnen aan de tweede periode in de Keuken Kampioen Divisie. Op bezoek bij Jong PSV, waar de ploeg vorig seizoen nog een playoff-ticket liet liggen, werd Joey de Bie door een rake strafschop matchwinner: 0-1.