gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht baalt na regioderby, emotionele Bossin neemt afscheid

0e9285b5fcb2e0f947addff9a2f73e4e

FC Dordrecht hervatte vrijdagavond de competitie met een 1-0 nederlaag bij Excelsior. Het mooiste moment was echter niet tijdens, maar na afloop van het duel. Doelman Liam Bossin, die op huurbasis naar Feyenoord gaat, nam afscheid van de 400 meegereisde supporters en werd luidkeels toegezongen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het leek wel alsof de uitslag voor het volledig gevulde uitvak voor één keer wat belangrijk was. Bossin is een publiekslieveling en dat werd op Woudestein nog maar eens bevestigd. De Belgische Ier hield zijn doel lang schoon, tot Lance Duijvestijn na een uur voor de enige treffer van de wedstrijd zorgde.

"We lopen hem er een beetje mee te plagen dat hij weggaat, maar we gaan hem een goed afscheid geven", zegt Daniël van Vianen na afloop over zijn teamgenoot. Bossin mocht, op verzoek van de staf van FC Dordrecht, de aanwezige pers niet te woord staan. Wel deelde hij enkele handdrukken uit in de mixed zone.

Let op: de tekst gaat verder onder de foto
Van Vianen zag de regioderby in Kralingen op details beslist worden. "De laatste ballen waren vaak net niet goed, daar konden we net geen kansen uit creëren", constateert de jongeling uit Oud-Alblas.

Trainer Melvin Boel, die het vertrek van Bossin nog niet wil bevestigen, zag Excelsior in de eerste helft fanatiek de aanval zoeken. "Wij moesten daardoor iets terug, maar ik denk dat wij in dat teruggaan niks hebben weggegeven. Volgens mij hebben zij voor rust geen één bal binnen de palen geschoten en krijgen wij twee grote kansen."

'Ik denk dat we meer kansen hebben gehad'
De tegentreffer was volgens de oefenmeester te wijten aan het niet goed doordekken. "Er is één moment dat we niet goed doordekken en dan ziet het er heel makkelijk uit en ronden ze het goed af", zegt Boel, die het naast geluk ook aan precisie vond ontbreken. "Je hebt een aantal kansen dat je rond het zestienmetergebied zit, maar niet in staat bent om tot een doelkans te komen. Ik denk dat we meer kansen hebben gehad dan Excelsior, maar je moet een doelpunt maken. Dat hebben we niet gedaan."

Door de nederlaag is de achterstand op Excelsior, dat als nummer twee op een rechtstreekse promotieplek staat, opgelopen naar zes punten. Wel blijft de Krommedijkclub na deze speelronde derde. FC Den Bosch, dat vrijdag het veld in De Vliert afgekeurd zag worden, kan nog in punten gelijk komen met FC Dordrecht maar heeft een aanzienlijk minder doelsaldo.

Lees meer over:

Lees ook

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.