gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht doet goede zaken, primeur voor Afaker: 'Ik hoop dat ik nu los ben'

34faf8b1bd0316c45e871c7a74b03f2c

Winst, een 'clean sheet' én zijn eerste treffer in het betaalde voetbal. Voor FC Dordrecht-aanvaller Marouane Afaker werd de 4-0 zege op VVV-Venlo een mooie mijlpaal in zijn carrière. "Ik hoop dat er vele treffers volgen."

Corrado Francke |  | Aangepast op
De 25-jarige buitenspeler loste halverwege Jaden Slory af, die na een paar pittige weken werd gespaard. Nog geen kwartier na zijn entree kon Afaker alleen op doelman Trevor Doornbusch af. Oog in oog met de ex-Dordtenaar faalde Afaker niet: een bekeken schuiver in de korte hoek zorgde voor de 3-0.

"Ik ben heel blij, alleen is het zonde van die tweede kans. Ik had denk ik nog een tweede kunnen maken", geeft de van IJsselmeervogels overgekomen aanvaller toe. Toch overheerst - logischerwijs - blijdschap. "Ik hoop dat ik nu los ben."

Ramadan
Afaker maakte zijn eerste goal voor FC Dordrecht middenin de ramadan. "Ik mocht vandaag om kwart voor zeven eten, het waren simpele dingen zoals dadels en een banaantje. Het is ook vooral goed drinken. Voor de wedstrijd kan je niet heel veel innemen, maar na afloop ga ik aardig tekeer", lacht hij.

Trainer Melvin Boel noemt de buitenspeler 'een echte straatvoetballer', al moest hij logischerwijs even wennen na zijn winterse stap die hem twee niveaus hoger bracht. "We zijn koploper in de competitie qua intensiteit, dan moet je zo'n jongen de tijd geven om aan te haken. Dat gaat met vallen en opstaan."

Interlandbreak op komst
De volgende wedstrijd voor FC Dordrecht is pas op zondag 30 maart, ná de interlandbreak. In die periode staat voor Kwame Tabiri een mooie uitdaging te wachten: de 18-jarige middenvelder is voor het eerst geselecteerd voor Ghana Onder 20.

En Afaker? "Eerlijk gezegd had ik liever door willen gaan, al zijn een paar vrije dagen ook niet verkeerd. Nu kunnen we ons lekker opladen om het laatste gedeelte van de competitie goed af te sluiten, hoop ik."

Lees meer over:

Lees ook

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.