gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht doet goede zaken, primeur voor Afaker: 'Ik hoop dat ik nu los ben'

34faf8b1bd0316c45e871c7a74b03f2c

Winst, een 'clean sheet' én zijn eerste treffer in het betaalde voetbal. Voor FC Dordrecht-aanvaller Marouane Afaker werd de 4-0 zege op VVV-Venlo een mooie mijlpaal in zijn carrière. "Ik hoop dat er vele treffers volgen."

Corrado Francke |  | Aangepast op
De 25-jarige buitenspeler loste halverwege Jaden Slory af, die na een paar pittige weken werd gespaard. Nog geen kwartier na zijn entree kon Afaker alleen op doelman Trevor Doornbusch af. Oog in oog met de ex-Dordtenaar faalde Afaker niet: een bekeken schuiver in de korte hoek zorgde voor de 3-0.

"Ik ben heel blij, alleen is het zonde van die tweede kans. Ik had denk ik nog een tweede kunnen maken", geeft de van IJsselmeervogels overgekomen aanvaller toe. Toch overheerst - logischerwijs - blijdschap. "Ik hoop dat ik nu los ben."

Ramadan
Afaker maakte zijn eerste goal voor FC Dordrecht middenin de ramadan. "Ik mocht vandaag om kwart voor zeven eten, het waren simpele dingen zoals dadels en een banaantje. Het is ook vooral goed drinken. Voor de wedstrijd kan je niet heel veel innemen, maar na afloop ga ik aardig tekeer", lacht hij.

Trainer Melvin Boel noemt de buitenspeler 'een echte straatvoetballer', al moest hij logischerwijs even wennen na zijn winterse stap die hem twee niveaus hoger bracht. "We zijn koploper in de competitie qua intensiteit, dan moet je zo'n jongen de tijd geven om aan te haken. Dat gaat met vallen en opstaan."

Interlandbreak op komst
De volgende wedstrijd voor FC Dordrecht is pas op zondag 30 maart, ná de interlandbreak. In die periode staat voor Kwame Tabiri een mooie uitdaging te wachten: de 18-jarige middenvelder is voor het eerst geselecteerd voor Ghana Onder 20.

En Afaker? "Eerlijk gezegd had ik liever door willen gaan, al zijn een paar vrije dagen ook niet verkeerd. Nu kunnen we ons lekker opladen om het laatste gedeelte van de competitie goed af te sluiten, hoop ik."

Lees meer over:

Lees ook

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

asfalteringswerkzaamheden

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.