gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht doet goede zaken, primeur voor Afaker: 'Ik hoop dat ik nu los ben'

34faf8b1bd0316c45e871c7a74b03f2c

Winst, een 'clean sheet' én zijn eerste treffer in het betaalde voetbal. Voor FC Dordrecht-aanvaller Marouane Afaker werd de 4-0 zege op VVV-Venlo een mooie mijlpaal in zijn carrière. "Ik hoop dat er vele treffers volgen."

Corrado Francke |  | Aangepast op
De 25-jarige buitenspeler loste halverwege Jaden Slory af, die na een paar pittige weken werd gespaard. Nog geen kwartier na zijn entree kon Afaker alleen op doelman Trevor Doornbusch af. Oog in oog met de ex-Dordtenaar faalde Afaker niet: een bekeken schuiver in de korte hoek zorgde voor de 3-0.

"Ik ben heel blij, alleen is het zonde van die tweede kans. Ik had denk ik nog een tweede kunnen maken", geeft de van IJsselmeervogels overgekomen aanvaller toe. Toch overheerst - logischerwijs - blijdschap. "Ik hoop dat ik nu los ben."

Ramadan
Afaker maakte zijn eerste goal voor FC Dordrecht middenin de ramadan. "Ik mocht vandaag om kwart voor zeven eten, het waren simpele dingen zoals dadels en een banaantje. Het is ook vooral goed drinken. Voor de wedstrijd kan je niet heel veel innemen, maar na afloop ga ik aardig tekeer", lacht hij.

Trainer Melvin Boel noemt de buitenspeler 'een echte straatvoetballer', al moest hij logischerwijs even wennen na zijn winterse stap die hem twee niveaus hoger bracht. "We zijn koploper in de competitie qua intensiteit, dan moet je zo'n jongen de tijd geven om aan te haken. Dat gaat met vallen en opstaan."

Interlandbreak op komst
De volgende wedstrijd voor FC Dordrecht is pas op zondag 30 maart, ná de interlandbreak. In die periode staat voor Kwame Tabiri een mooie uitdaging te wachten: de 18-jarige middenvelder is voor het eerst geselecteerd voor Ghana Onder 20.

En Afaker? "Eerlijk gezegd had ik liever door willen gaan, al zijn een paar vrije dagen ook niet verkeerd. Nu kunnen we ons lekker opladen om het laatste gedeelte van de competitie goed af te sluiten, hoop ik."

Lees meer over:

Lees ook

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”