gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht doet goede zaken, primeur voor Afaker: 'Ik hoop dat ik nu los ben'

34faf8b1bd0316c45e871c7a74b03f2c

Winst, een 'clean sheet' én zijn eerste treffer in het betaalde voetbal. Voor FC Dordrecht-aanvaller Marouane Afaker werd de 4-0 zege op VVV-Venlo een mooie mijlpaal in zijn carrière. "Ik hoop dat er vele treffers volgen."

Corrado Francke |  | Aangepast op
De 25-jarige buitenspeler loste halverwege Jaden Slory af, die na een paar pittige weken werd gespaard. Nog geen kwartier na zijn entree kon Afaker alleen op doelman Trevor Doornbusch af. Oog in oog met de ex-Dordtenaar faalde Afaker niet: een bekeken schuiver in de korte hoek zorgde voor de 3-0.

"Ik ben heel blij, alleen is het zonde van die tweede kans. Ik had denk ik nog een tweede kunnen maken", geeft de van IJsselmeervogels overgekomen aanvaller toe. Toch overheerst - logischerwijs - blijdschap. "Ik hoop dat ik nu los ben."

Ramadan
Afaker maakte zijn eerste goal voor FC Dordrecht middenin de ramadan. "Ik mocht vandaag om kwart voor zeven eten, het waren simpele dingen zoals dadels en een banaantje. Het is ook vooral goed drinken. Voor de wedstrijd kan je niet heel veel innemen, maar na afloop ga ik aardig tekeer", lacht hij.

Trainer Melvin Boel noemt de buitenspeler 'een echte straatvoetballer', al moest hij logischerwijs even wennen na zijn winterse stap die hem twee niveaus hoger bracht. "We zijn koploper in de competitie qua intensiteit, dan moet je zo'n jongen de tijd geven om aan te haken. Dat gaat met vallen en opstaan."

Interlandbreak op komst
De volgende wedstrijd voor FC Dordrecht is pas op zondag 30 maart, ná de interlandbreak. In die periode staat voor Kwame Tabiri een mooie uitdaging te wachten: de 18-jarige middenvelder is voor het eerst geselecteerd voor Ghana Onder 20.

En Afaker? "Eerlijk gezegd had ik liever door willen gaan, al zijn een paar vrije dagen ook niet verkeerd. Nu kunnen we ons lekker opladen om het laatste gedeelte van de competitie goed af te sluiten, hoop ik."

Lees meer over:

Lees ook

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

nk2026091893A02326

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.