gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht doet goede zaken, primeur voor Afaker: 'Ik hoop dat ik nu los ben'

34faf8b1bd0316c45e871c7a74b03f2c

Winst, een 'clean sheet' én zijn eerste treffer in het betaalde voetbal. Voor FC Dordrecht-aanvaller Marouane Afaker werd de 4-0 zege op VVV-Venlo een mooie mijlpaal in zijn carrière. "Ik hoop dat er vele treffers volgen."

Corrado Francke |  | Aangepast op
De 25-jarige buitenspeler loste halverwege Jaden Slory af, die na een paar pittige weken werd gespaard. Nog geen kwartier na zijn entree kon Afaker alleen op doelman Trevor Doornbusch af. Oog in oog met de ex-Dordtenaar faalde Afaker niet: een bekeken schuiver in de korte hoek zorgde voor de 3-0.

"Ik ben heel blij, alleen is het zonde van die tweede kans. Ik had denk ik nog een tweede kunnen maken", geeft de van IJsselmeervogels overgekomen aanvaller toe. Toch overheerst - logischerwijs - blijdschap. "Ik hoop dat ik nu los ben."

Ramadan
Afaker maakte zijn eerste goal voor FC Dordrecht middenin de ramadan. "Ik mocht vandaag om kwart voor zeven eten, het waren simpele dingen zoals dadels en een banaantje. Het is ook vooral goed drinken. Voor de wedstrijd kan je niet heel veel innemen, maar na afloop ga ik aardig tekeer", lacht hij.

Trainer Melvin Boel noemt de buitenspeler 'een echte straatvoetballer', al moest hij logischerwijs even wennen na zijn winterse stap die hem twee niveaus hoger bracht. "We zijn koploper in de competitie qua intensiteit, dan moet je zo'n jongen de tijd geven om aan te haken. Dat gaat met vallen en opstaan."

Interlandbreak op komst
De volgende wedstrijd voor FC Dordrecht is pas op zondag 30 maart, ná de interlandbreak. In die periode staat voor Kwame Tabiri een mooie uitdaging te wachten: de 18-jarige middenvelder is voor het eerst geselecteerd voor Ghana Onder 20.

En Afaker? "Eerlijk gezegd had ik liever door willen gaan, al zijn een paar vrije dagen ook niet verkeerd. Nu kunnen we ons lekker opladen om het laatste gedeelte van de competitie goed af te sluiten, hoop ik."

Lees meer over:

Lees ook

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?