gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht geeft voorsprong weg tegen TOP Oss en pakt slechts een punt

32eb0881da7a1ca4b268a150413f8ada

FC Dordrecht is er maandagavond niet in geslaagd TOP Oss te verslaan. Aan de Krommedijk gaf de ploeg een 2-0 voorsprong uit handen en zag het de bezoekers op karakter terugkomen: 2-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel had de basiself op één positie gewijzigd vergeleken het vrijdagse bezoek aan MVV Maastricht, waar een 2-1 nederlaag geleden werd. Op het middenveld kreeg Gabriele Parlanti de voorkeur boven Joep van der Sluijs, waardoor Jari Schuurman op 'tien' startte.

Matige eerste helft
De thuisclub schoot niet heel vlammend uit de startblokken, maar was wel beter dan de Brabantse opponent. Devin Haen had na tien minuten de pech dat een voorzet van Jari Schuurman onderweg werd aangeraakt en daardoor net iets te hoog bij de spits belandde. Collega-aanvaller Jaden Slory kwam even later ook in kansrijke positie, maar schoot al glijdend over.

Wel moest de ploeg waken voor de rappe Osse aanvallers. Abel Stensrud en Marcelencio Esajas zorgden voor een klein beetje gevaar, al stond dat in schril contrast tot de rest van de moeizame en niet enorm vermakelijke eerste helft. Toch kwam FC Dordrecht op slag van rust terecht op voorsprong: Jari Schuurman werd neergehaald in het doelgebied van de uitploeg, waarna Haen niet faalde vanaf de penaltystip: 1-0.

Osundina verdubbelt de marge
In een verre van gevuld M-Scores Stadion gingen de Schapenkoppen na de thee op zoek naar meer. Na ruim een uur lukte dat ook, toen een lepe voorzet van Slory bij de tweede paal door Osundina tot 2-0 werd verwerkt.

Vlak voor de treffer kwam ex-Schapekop Giovanni Korte binnen de lijnen voor Mauresmo Hinoke, die het seizoen nog in Dordtse dienst begon. Met doelmannen Mike Havekotte en Max van Herk kende de TOP Oss-selectie sowieso een flink 'voormalig FC Dordrecht-gehalte'.

Tóch nog spannend
Waar de genadeklap leek uitgedeeld, was even later juist het tegenovergestelde waar. Uit een counter maakte Stensrud de aansluitingstreffer en zes minuten later trok Joshua Zimmerman de stand zelfs weer gelijk: 2-2.

FC Dordrecht probeerde met invallers Dean Zandbergen en Joep van der Sluijs alsnog de zege in de wacht te slepen, maar kreeg dat niet meer voor elkaar.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/75), Valk, M'Bemba, Hilton; Parlanti (Van der Avert/90+1), Shein, Schuurman (Van der Sluijs/83); Osundina (Amuzu/90+1) Haen (Zandbergen/83), Slory

Lees meer over:

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

burgderaadtsingelverkeersbord

Nieuwe borden bij fietsoversteek: wie heeft er hier voorrang?

De gemeente Dordrecht heeft aanpassingen gedaan aan de fietsoversteekplaats op de Burgemeester de Raadtsingel. Aan beide kanten zijn nu, op zo'n vijftig meter van de oversteek, opvallende gele waarschuwingsborden met knipperlichten geplaatst.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.