gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht geeft voorsprong weg tegen TOP Oss en pakt slechts een punt

32eb0881da7a1ca4b268a150413f8ada

FC Dordrecht is er maandagavond niet in geslaagd TOP Oss te verslaan. Aan de Krommedijk gaf de ploeg een 2-0 voorsprong uit handen en zag het de bezoekers op karakter terugkomen: 2-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel had de basiself op één positie gewijzigd vergeleken het vrijdagse bezoek aan MVV Maastricht, waar een 2-1 nederlaag geleden werd. Op het middenveld kreeg Gabriele Parlanti de voorkeur boven Joep van der Sluijs, waardoor Jari Schuurman op 'tien' startte.

Matige eerste helft
De thuisclub schoot niet heel vlammend uit de startblokken, maar was wel beter dan de Brabantse opponent. Devin Haen had na tien minuten de pech dat een voorzet van Jari Schuurman onderweg werd aangeraakt en daardoor net iets te hoog bij de spits belandde. Collega-aanvaller Jaden Slory kwam even later ook in kansrijke positie, maar schoot al glijdend over.

Wel moest de ploeg waken voor de rappe Osse aanvallers. Abel Stensrud en Marcelencio Esajas zorgden voor een klein beetje gevaar, al stond dat in schril contrast tot de rest van de moeizame en niet enorm vermakelijke eerste helft. Toch kwam FC Dordrecht op slag van rust terecht op voorsprong: Jari Schuurman werd neergehaald in het doelgebied van de uitploeg, waarna Haen niet faalde vanaf de penaltystip: 1-0.

Osundina verdubbelt de marge
In een verre van gevuld M-Scores Stadion gingen de Schapenkoppen na de thee op zoek naar meer. Na ruim een uur lukte dat ook, toen een lepe voorzet van Slory bij de tweede paal door Osundina tot 2-0 werd verwerkt.

Vlak voor de treffer kwam ex-Schapekop Giovanni Korte binnen de lijnen voor Mauresmo Hinoke, die het seizoen nog in Dordtse dienst begon. Met doelmannen Mike Havekotte en Max van Herk kende de TOP Oss-selectie sowieso een flink 'voormalig FC Dordrecht-gehalte'.

Tóch nog spannend
Waar de genadeklap leek uitgedeeld, was even later juist het tegenovergestelde waar. Uit een counter maakte Stensrud de aansluitingstreffer en zes minuten later trok Joshua Zimmerman de stand zelfs weer gelijk: 2-2.

FC Dordrecht probeerde met invallers Dean Zandbergen en Joep van der Sluijs alsnog de zege in de wacht te slepen, maar kreeg dat niet meer voor elkaar.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/75), Valk, M'Bemba, Hilton; Parlanti (Van der Avert/90+1), Shein, Schuurman (Van der Sluijs/83); Osundina (Amuzu/90+1) Haen (Zandbergen/83), Slory

Lees meer over:

Lees ook

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.