gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht geeft voorsprong weg tegen TOP Oss en pakt slechts een punt

32eb0881da7a1ca4b268a150413f8ada

FC Dordrecht is er maandagavond niet in geslaagd TOP Oss te verslaan. Aan de Krommedijk gaf de ploeg een 2-0 voorsprong uit handen en zag het de bezoekers op karakter terugkomen: 2-2.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Trainer Melvin Boel had de basiself op één positie gewijzigd vergeleken het vrijdagse bezoek aan MVV Maastricht, waar een 2-1 nederlaag geleden werd. Op het middenveld kreeg Gabriele Parlanti de voorkeur boven Joep van der Sluijs, waardoor Jari Schuurman op 'tien' startte.

Matige eerste helft
De thuisclub schoot niet heel vlammend uit de startblokken, maar was wel beter dan de Brabantse opponent. Devin Haen had na tien minuten de pech dat een voorzet van Jari Schuurman onderweg werd aangeraakt en daardoor net iets te hoog bij de spits belandde. Collega-aanvaller Jaden Slory kwam even later ook in kansrijke positie, maar schoot al glijdend over.

Wel moest de ploeg waken voor de rappe Osse aanvallers. Abel Stensrud en Marcelencio Esajas zorgden voor een klein beetje gevaar, al stond dat in schril contrast tot de rest van de moeizame en niet enorm vermakelijke eerste helft. Toch kwam FC Dordrecht op slag van rust terecht op voorsprong: Jari Schuurman werd neergehaald in het doelgebied van de uitploeg, waarna Haen niet faalde vanaf de penaltystip: 1-0.

Osundina verdubbelt de marge
In een verre van gevuld M-Scores Stadion gingen de Schapenkoppen na de thee op zoek naar meer. Na ruim een uur lukte dat ook, toen een lepe voorzet van Slory bij de tweede paal door Osundina tot 2-0 werd verwerkt.

Vlak voor de treffer kwam ex-Schapekop Giovanni Korte binnen de lijnen voor Mauresmo Hinoke, die het seizoen nog in Dordtse dienst begon. Met doelmannen Mike Havekotte en Max van Herk kende de TOP Oss-selectie sowieso een flink 'voormalig FC Dordrecht-gehalte'.

Tóch nog spannend
Waar de genadeklap leek uitgedeeld, was even later juist het tegenovergestelde waar. Uit een counter maakte Stensrud de aansluitingstreffer en zes minuten later trok Joshua Zimmerman de stand zelfs weer gelijk: 2-2.

FC Dordrecht probeerde met invallers Dean Zandbergen en Joep van der Sluijs alsnog de zege in de wacht te slepen, maar kreeg dat niet meer voor elkaar.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/75), Valk, M'Bemba, Hilton; Parlanti (Van der Avert/90+1), Shein, Schuurman (Van der Sluijs/83); Osundina (Amuzu/90+1) Haen (Zandbergen/83), Slory

Lees meer over:

Lees ook

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.