gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht haalt oud-teamgenoot van Messi naar de Krommedijk

a23f07db670e745ae544b09c6c2449eb

FC Dordrecht heeft de opvolger van de vertrokken Rocco Robert Shein in huis. Lawson Sunderland, die tot eind 2024 bij Inter Miami in de Verenigde Staten speelde, tekent een contract voor tweeënhalf jaar aan de Krommedijk, plus optie voor nog een extra seizoen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Sunderland trainde woensdag voor het eerst mee bij FC Dordrecht, dat het nieuws later deze middag bekend zal maken.

Amerikaans en Duits paspoort
De 1 meter 90 lange middenvelder bezit over zowel een Amerikaans als Duits paspoort. Na een lang avontuur bij Spaanse jeugdteams belandde hij drie jaar geleden in Miami. Sindsdien heeft hij zeven duels op het hoogste Amerikaanse niveau op zijn naam staan. In april vorig jaar kwam hij voor het laatst in de MLS - zoals die competitie heet - in actie.

Sunderland maakte veel meer minuten in de MLS Next Pro, het derde niveau in de Verenigde Staten. Sinds begin dit jaar is hij echter clubloos.

Beroemde teamgenoten
In Miami had de middenvelder een aantal voormalig FC Barcelona-spelers een paar wereldberoemde teamgenoten, met Lionel Messi als bekendste. Eind 2023 poseerde Sunderland nog met de Argentijn toen Messi voor de achtste keer in zijn loopbaan de Gouden Bal - de prijs voor de beste voetballer ter wereld - mocht ophalen.

Ook Luis Suárez, Sergio Busquets en Jordi Alba zijn oud-teamgenoten van Sunderland bij Inter Miami. De trainer van dat team, Javier Mascherano, heeft ook een rijk verleden bij FC Barcelona.

Vertrek Shein
Sunderland moet Rocco Robert Shein, die naar Fredrikstad FK in Noorwegen vertrok, doen vergeten. Dat was volgens de club de 'grootste uitgaande transfer' in de geschiedenis. De Est werd de vierde officiële vertrekker deze transferwinter. Eerder zwaaide de club Brahim Darri (VVV-Venlo), Jop van der Avert (Cheongju FC) en Liam Bossin (verhuurd aan Feyenoord) uit.

Daartegenover staan drie nieuwelingen. Naast Sunderland zijn dat verdediger Augustin Drakpe en buitenspeler Marouane Afaker.

Lees meer over:

Lees ook

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.