gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht haalt vleugelaanvaller van IJsselmeervogels

54aeb7c06f02c0ebb8b073620f888109

FC Dordrecht heeft zich verzekerd van de komst van Marouane Afaker. De buitenspeler, die onlangs nog zijn contract bij IJsselmeervogels verlengde, tekent tot en met de zomer van 2026 plus een optie voor nog een seizoen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De 25-jarige Afaker is dit seizoen lekker op schot bij de koploper van de Derde Divisie. In 19 duels kwam hij tot 7 treffers en 11 assists. Bovendien scoorde hij twee keer én was de buitenspeler twee keer de aangever in drie bekerduels.

Ervaring in Tweede Divisie
De aanwinst heeft in zijn carrière vooral ervaring opgedaan in de Tweede Divisie, een niveautje lager dan FC Dordrecht. In die competitie kwam hij niet alleen namens IJsselmeervogels, maar ook bij Jong Sparta, Katwijk en Excelsior Maassluis in actie. De Rotterdammer heeft ook één eredivisieminuut op zijn naam staan in het shirt van Excelsior.

“Ik ben blij om hier te zijn, ik ben fit en ik kan niet wachten om van start te zijn”, zegt Afaker in een korte reactie op de website van zijn nieuwe werkgever. Op een later moment wordt hij officiëel gepresenteerd.

De technische commissie van IJsselmeervogels noemt het ‘geen gemakkelijke beslissing’ om de buitenspeler te laten vertrekken en spreekt op de clubwebsite van ‘intensieve gesprekken’ die zijn gevoerd. “Tegelijkertijd gunnen we Marouane, die eerder MVV Maastricht afwees, deze prachtige kans om zich op een hoger niveau verder te bewijzen, die gezien zijn leeftijd waarschijnlijk later niet nog een keer langskomt.”

Tweede nieuwkomer
Afaker is de tweede winteraanwinst van de Schapekoppen, die voor de tweede keer in een week in de gemeente Bunschoten-Spakenburg shoppen. Eerder werd verdediger Augustin Drakpe gehaald, die overkwam van IJsselmeervogels-aartsrivaal Spakenburg. Drakpe mocht vrijdagavond gelijk aan de bak tegen Jong AZ en kende een geslaagd debuut voor FC Dordrecht.

Lees meer over:

Lees ook

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.