gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht haalt vleugelaanvaller van IJsselmeervogels

54aeb7c06f02c0ebb8b073620f888109

FC Dordrecht heeft zich verzekerd van de komst van Marouane Afaker. De buitenspeler, die onlangs nog zijn contract bij IJsselmeervogels verlengde, tekent tot en met de zomer van 2026 plus een optie voor nog een seizoen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De 25-jarige Afaker is dit seizoen lekker op schot bij de koploper van de Derde Divisie. In 19 duels kwam hij tot 7 treffers en 11 assists. Bovendien scoorde hij twee keer én was de buitenspeler twee keer de aangever in drie bekerduels.

Ervaring in Tweede Divisie
De aanwinst heeft in zijn carrière vooral ervaring opgedaan in de Tweede Divisie, een niveautje lager dan FC Dordrecht. In die competitie kwam hij niet alleen namens IJsselmeervogels, maar ook bij Jong Sparta, Katwijk en Excelsior Maassluis in actie. De Rotterdammer heeft ook één eredivisieminuut op zijn naam staan in het shirt van Excelsior.

“Ik ben blij om hier te zijn, ik ben fit en ik kan niet wachten om van start te zijn”, zegt Afaker in een korte reactie op de website van zijn nieuwe werkgever. Op een later moment wordt hij officiëel gepresenteerd.

De technische commissie van IJsselmeervogels noemt het ‘geen gemakkelijke beslissing’ om de buitenspeler te laten vertrekken en spreekt op de clubwebsite van ‘intensieve gesprekken’ die zijn gevoerd. “Tegelijkertijd gunnen we Marouane, die eerder MVV Maastricht afwees, deze prachtige kans om zich op een hoger niveau verder te bewijzen, die gezien zijn leeftijd waarschijnlijk later niet nog een keer langskomt.”

Tweede nieuwkomer
Afaker is de tweede winteraanwinst van de Schapekoppen, die voor de tweede keer in een week in de gemeente Bunschoten-Spakenburg shoppen. Eerder werd verdediger Augustin Drakpe gehaald, die overkwam van IJsselmeervogels-aartsrivaal Spakenburg. Drakpe mocht vrijdagavond gelijk aan de bak tegen Jong AZ en kende een geslaagd debuut voor FC Dordrecht.

Lees meer over:

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.