Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht heeft eerste oefenzege binnen: 2-1 in duel vol irritaties

FC Dordrecht heeft voor het eerst deze voorbereiding een oefenduel gewonnen. Tegen de Griekse middenmoter OFI Kreta eindigde een niet bepaald sportief oefenduel aan een zeer matig gevulde Krommedijk in 2-1. Yannick Eduardo werd vlak voor tijd de matchwinner.
Corrado Francke | 26 juli 2025 20:35 | Aangepast op 26 juli 2025 20:35
De beste kansen voor rust, waar vooral de vele irritaties aan beide kanten opvielen, waren voor FC Dordrecht. Zo schoot Nick Venema naast én over, deed Yannick Eduardo er iets te lang over om tot een schot te komen en kopte Sem Valk naast.

De Griekse middenmoter kreeg minder mogelijkheden, maar straften een slippertje van Robin van Asten genadeloos af vlak voor rust. De middenvelder leverde in bij Levan Shengelia die meteen schoot en zag dat doelman Celton Biai - uit angst voor een botsing met de paal - niet vrijuit ging: 0-1.

Achterstand hersteld
De achterstand werd snel in de tweede helft hersteld, toen OFI Kreta een nieuw elftal in het veld had gestuurd. Marouane Afaker kreeg alle ruimte nadat Van Asten een voorzet van Venema had getoucheerd en verschalkte doelman Manuel Kalafatis.

Hoewel FC Dordrecht zeer degelijk voor de dag kwam, was het aantal hoogtepunten lange tijd schaars, ook gezien het aantal overtredingen en de wederzijdse irritaties. Joep van der Sluijs kwam nog in de buurt van de winnende treffer, maar zijn schot met rechts kwam kracht tekort. Daar ontbrak het bij Yannick Eduardo even later niet aan: hij ramde de bal vlak voor tijd tegen de touwen en bezorgde zijn ploeg de winnende goal: 2-1.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Van Aken, Valk, Drakpe, Fonville; Van Asten (Scholte/76), Vetkal, Van der Sluijs; Venema (Verdonk/76), Eduardo, Afaker (Ezeb/76)

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

Gretig FC Dordrecht start seizoen met fraaie zege op Cambuur

FC Dordrecht is vrijdagavond uitstekend aan het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen begonnen. De ...

Matteo Malasomma tweede Feyenoord-huurling bij FC Dordrecht

FC Dordrecht huurt Matteo Malasomma dit seizoen van Feyenoord. De 18-jarige Italiaan is, na Seunggyu...

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht - SK Beveren (2-0)

De oefencampagne van FC Dordrecht zit erop. De ploeg van Dirk Kuijt was zaterdag met 2-0 te sterk vo...

Prima generale FC Dordrecht richting KKD-start met zege op Beveren

FC Dordrecht heeft de voorbereiding zaterdag afgesloten met een 2-0 zege op SK Beveren. Die kwam tot...

FC Dordrecht legt Uruguyaanse aanvaller Nicolás Rossi (23) vast

FC Dordrecht heeft een nieuwe vleugelaanvaller. De 23-jarige Nicolás Rossi komt over uit Zwitserland...

FC Dordrecht beloont talentvolle middenvelder met eerste profcontract

Robin van Asten heeft maandag zijn eerste profcontract getekend bij FC Dordrecht. De 17-jarige midde...