gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht houdt punt over aan duel met concurrent De Graafschap

780534cde422e67dae1667aa6c81e16f.jpg

FC Dordrecht heeft vrijdagavond voor de achtste keer dit seizoen een punt overgehouden aan een Keuken Kampioen Divisie-duel. In eigen huis, waar het dit seizoen (en langer) nog altijd ongeslagen is, werd het 1-1 tegen De Graafschap.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Aan het einde van een maand met vier nieuwelingen en evenveel vertrekkers trad er een flink gewijzigde ploeg aan tegen de 'Superboeren'. Waar er bij Vitesse een week eerder nog een basisplek was voor Augustin Drakpe, Lorenzo Codutti en Joep van der Sluijs, verschenen vrijdagavond Reda Akmum, John Hilton en Jari Schuurman aan de aftrap.

De donderdag gepresenteerde huurling Vieri Kotzebue begon op de bank, net als de teruggekeerde Devin Haen. De absentenlijst was met Sem Valk, Ben Scholte, Rene Kriwak, de vertrekkende Korede Osundina én nieuwelingen Drakpe (voetblessure) en Lawson Sunderland ook rijkelijk gevuld. Trainer Melvin Boel liep in Arnhem tegen een schorsing aan en werd langs de lijn vervangen door assistent Rick Adjei.

Uitstekende start
FC Dordrecht begon gretig aan het duel en beloonde zich daar binnen het kwartier voor. Via Léo Seydoux en een bekeken passje van Jaden Slory schoot Dean Zandbergen onberispelijk raak: 1-0.

Daarna bleef de thuisclub de bovenliggende partij, maar kon het niet profiteren van enkele slordigheden bij de Achterhoekers. Toch groeiden de bezoekers in de wedstrijd en kwam de ploeg van Marinus Dijkhuizen, die enkele weken terug het stokje had overgenomen van Jan Vreman, richting het rustsignaal op gelijke hoogte.

Van de Haar raak, Slory naast
Arbiter Jannick van der Laan legde de bal bij een Doetinchemse corner op de stip na vermeend vasthouden en Jesse van de Haar benutte het buitenkansje dat daarop volgde. De laatste mogelijkheid in de eerste helft was voor Feyenoord-huurling Slory, die in kansrijke positie naast het doel van Joshua Smits schoot.

De Graafschap kwam iets beter uit de kleedkamer, maar Dordt-goalie Celton Biai hoefde niet in actie te komen bij speldenprikjes van Donny Warmerdam, Philip Brittijn en Lion Kaak. Aan de overkant kregen de 'Schapenkoppen' een grotere kans: Zandbergen zag hoe de paal een kopgoal voorkwam.

Debutant
In het laatste halfuur maakte Vieri Kotzebue, die de rest van het seizoen wordt gehuurd van FC Den Bosch, zijn debuut voor FC Dordrecht. In de eerdere confrontatie tussen die twee clubs was hij nog trefzeker voor de Brabanders, maar moest nu dus de Dordtenaren aan succes helpen.

Treffers én tegengoals bleven echter uit in de slotfase. Achterin hield de ploeg het prima dicht, voorin ontbrak het aan wat aanvalsdrift, de juiste keuzes en een klein beetje geluk.

Terugkeer Haen
Ook de rentree van Achterhoeker Devin Haen tegen zijn oude ploeg veranderde niets aan het resultaat. Het bleef 1-1: een terechte weerspiegeling van het duel tussen beide concurrenten.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Seydoux, M'Bemba, Akmum (Codutti/85), Hilton; Van Vianen, Parlanti, Schuurman (Tabiri/74); Slory, Zandbergen (Kotzebue/64), Afaker (Pynadath/64)

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.