Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht krijgt de positiviteit niet uit Kuijt: 'Gezegd dat ik trots ben'

Kuijt ging ook in op de prestaties van Stéphano Carrillo Nick Koole / VK Sportphoto
Een worstelend FC Dordrecht kwam vrijdagavond bij Jong Ajax niet verder dan 0-0. Hoewel een gebrek aan vertrouwen zichtbaar parten speelde, is trainer Dirk Kuijt juist opvallend optimistisch.
Corrado Francke | 8 november 2025 08:00 | Aangepast op 8 november 2025 02:19
"Ik heb net gezegd dat ik trots ben op mijn team", erkent de oefenmeester na afloop. Zijn ploeg zit in een fase waarin het niet meezit, merkt hij. "Je speelt ook niet met je topscorer, hebt te maken met een aantal jongens die hunkeren naar een goal. Wij gaan stappen maken."

Punkrockband
Wie had gehoopt op een goed optreden in Amsterdam-Zuid, kon toch maar beter naar punkrockband The Offspring in de naastgelegen Ziggo Dome. Spijtig genoeg voor FC Dordrecht was de ploeg daar grotendeels zelf debet aan, want de ploeg blonk uit in foute passes en gemiste kansen.

"Waar wij in moeten verbeteren, is het maken van doelpunten en het creëren van kansen", was ook Kuijts conclusie. "Daar stokt het een beetje, ook omdat het tegen heeft gezeten de afgelopen wedstrijden. Dan kan het ook een mentaal dingetje worden, maar we hebben ervoor geknokt en gevochten."

Gemis Eduardo
Op Sportcomplex De Toekomst miste de ploeg ook nog eens spits Yannick Eduardo. Zijn vervanger, de van Feyenoord gehuurde Stéphano Carrillo, kon opnieuw onvoldoende indruk maken en zoekt nog altijd naar zijn eerste goal. "Natuurlijk praten wij met hem, maar er is niemand die de doelpunten liever wil maken dan hij", zegt Kuijt, die de situatie vergelijkt met zijn oude club Liverpool.

"Daar loopt iemand die voor 100 miljoen euro is gehaald (Alexander Isak, red.), maar met hetzelfde probleem zit. Het is nog een jongen van 19, dus we moeten hem daarin begeleiden. Ik ben een trainer die met hem het maximale eruit probeert te halen."

Benieuwd naar de volledige reactie van Kuijt en doelman Tim Coremans, die de geblesseerde Celton Biai verving? Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...

FC Dordrecht halverwege het seizoen, De Plucheplakkers maken de balans op

De Plucheplakkers zijn er weer na de 2-0 uitnederlaag van FC Dordrecht bij Willem II. De Schapenkopp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...

Kuijt is helder na nederlaag FC Dordrecht: 'Doen onszelf enorm tekort'

FC Dordrecht verprutste zaterdag veel te veel kansen, iets waar opponent Willem II in het slotkwarti...

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...