gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht loopt koppositie mis door eerste nederlaag van het seizoen

742545db74c0f695ffca1936d9d0f494

FC Dordrecht heeft maandagavond verzuimd om in punten gelijk te komen met koploper TOP Oss. Op het AFAS Traingscomplex in Wijdewormer trok Jong AZ in een rommelig, weinig verheffend duel met 3-1 aan het langste eind. Devin Haen maakte de openingstreffer van Zico Buurmeester eerst nog rap ongedaan, maar zag daarna Kees Smit en Jayden Addai hun ploeg de zege schenken.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Voor FC Dordrecht betekende de nederlaag tegen de Alkmaarse talenten niet alleen het mislopen van de koppositie, maar ook het einde van een ongeslagen reeks van vijftien competitiewedstrijden.

De openingsfase in Wijdewormer, waar vorig seizoen met liefst 5-1 werd verloren, was tekenend voor de gehele wedstrijd: rommelig en zonder veel hoogtepunten. Het duurde dan ook tot de zestiende minuut voordat de ploeg van trainer Melvin Boel de eerste serieuze mogelijkheid kreeg. Na een fout van Jong AZ-verdediger Dave Kwakman kwam Feyenoord-huurling Haen in een veelbelovende positie, maar zijn schot werd knap gekeerd door Daniël Deen

Hoop op beter spel
De ruim zeventig meegereisde Dordtenaren hoopten dat deze kans een voorbode was voor beter spel. Maar dat bleek niet het geval, want het het waren de Alkmaarders die het initiatief namen. Aanvaller Addai was de gevaarlijkste man op het veld en bezorgde de Dordtse defensie handenvol werk. Zo stichtte Addai gevaar na een knappe solo-actie, maar dat schot werd gestopt door de alerte Liam Bossin. Even later was het wederom de Iers-Belgische goalie die een sta-in-de-weg was voor de negentienjarige.

Ondanks de slordige eerste helft kreeg FC Dordrecht vlak voor rust een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Na een overtreding in het strafschopgebied wees arbiter Robin Vereijcken resoluut naar de stip. Haen ging achter de bal staan, maar zijn slap ingeschoten penalty werd eenvoudig gepakt door Deen. Zodoende zochten beide ploegen de kleedkamers op met een 0-0 ruststand.

Thuisploeg zet de toon
Na de thee zette Jong AZ al snel de toon. Tien minuten na rust vond Addai opnieuw ruimte in de Dordtse defensie en bediende met een strakke voorzet Buurmeester, die simpel kon binnentikken voor 1-0. Het verschil in kwaliteit tussen de teams, waar Jong AZ werd versterkt met spelers uit de Eredivisieploeg, begon zichtbaar te worden.

FC Dordrecht rechtte echter razendsnel de rug, want enkele minuten later schatte Rayan Atikallah een Dordtse lange bal niet goed in, waardoor Haen de kans kreeg om de gemiste penalty goed te maken. Na een goede loopactie dribbelde de Feyenoord-huurling de zestienmeter in en schoot hij de bal binnen: 1-1. De gelijkmaker werd uitbundig gevierd door de Dordtse spelers en het uitpubliek en leek het startsein voor een sterkere fase van de bezoekers.

Kort na de gelijkmaker kreeg Dordrecht zelfs de kans om op voorsprong te komen. En opnieuw was het Haen die de kans kreeg. Hij kon na een mooie aanval uithalen, maar vond opnieuw doelman Deen op zijn weg. De rebound was vervolgens ook niet aan aan de Feyenoord-huurling besteed.

Geklungel in Dordtse defensie
Boel probeerde met enkele aanvallende wissels alsnog de overwinning te bewerkstellingen. Korede Osundina, die een ongelukkige wedstrijd speelde, werd vervangen door Joshua Pynadath. En ook Mauresmo Hinoke moest plaatsmaken. Voor hem kwam Ben Scholte binnen de lijnen. De wissels hadden echter niet het gewenste effect. Sterker nog: het was Jong AZ dat opnieuw op voorsprong kwam via Smit. Na geklungel in de Dordtse verdediging, waarbij M'Bemba bijna in eigen doel schoot, kon de middenvelder de bal simpel binnentikken.

In de slotfase maakte Addai het Alkmaarse feestje compleet door vijf minuten voor tijd de 3-1 binnen te schieten. Daarmee moest FC Dordrecht, dat daarna nauwelijks nog gevaarlijk werd, zich neerleggen bij de eerste nederlaag van het seizoen. Een nieuwe kans op drie punten dient zich daarentegen snel aan, want komende vrijdag wacht het duel met SC Cambuur aan de Krommedijk.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Codutti, M'Bemba, Valk, Seydoux; Shein, Van Vianen, Hinoke, Van der Sluijs, Osundina; Haen

Bart Bezemer

Lees meer over:

|

Lees ook

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.