Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht maakt het onnodig spannend, maar wint terecht bij MVV

FC Dordrecht speelt dit seizoen de uitwedstrijden in het paars Nick Koole / VK Sportphoto
FC Dordrecht heeft ook het eerste uitduel van dit seizoen winnend afgesloten. Op bezoek bij het matige MVV Maastricht bleef het tot de slotseconde spannend, maar won de ploeg van Dirk Kuijt wel: 0-1.
Corrado Francke | 16 augustus 2025 18:23 | Aangepast op 16 augustus 2025 18:23
Bij het eerste bezoek aan Limburg dit seizoen had Dirk Kuijt geen verrassingen in petto. De Dordt-trainer stuurde exact dezelfde elf namen het veld in als bij de succesvolle seizoensstart een week eerder, toen SC Cambuur met 1-0 werd verslagen. Feyenoord-huurlingen Stephano Carrillo en Matteo Malasomma zaten, net als reservedoelman Tim Coremans, voor het eerst bij de selectie.

Dode spelmomenten
De eerste kansen kwamen louter uit dode spelmomenten. Zo testte MVV-verdediger Wout Coomans doelman Celton Biai uit een corner en werd 'overbuurman' Sem Westerveld getest uit een vrije trap van Nick Venema. Joep van der Sluijs was minder succesvol en ramde twee keer hoog over.

Na een beduidend minder aantrekkelijke fase gaf FC Dordrecht wat extra gas en kwam via achtereenvolgens Robin van Asten, Van der Sluijs, Marouane Afaker en Nick Venema in de buurt van het Limburgse doel. Zeker bij de pegel van Afaker moest Westerveld zich helemaal strekken om de 0-1 te voorkomen.

Verdiende voorsprong
Na rust moest FC Dordrecht effectiever zijn en die boodschap bleek niet aan dovemans oren gericht. Vanaf rechts hield Venema het overzicht en schoof Van der Sluijs de verdiende 0-1 binnen.

Daarmee was het gevaar niet geweken, want Afaker flirtte vier minuten later met de tweede treffer. De buitenspeler wilde voor een voorzet gaan, maar schampte via de vingertoppen van Westerveld de lat.

Debuut Carrillo
Het laatste halfuur werd gekenmerkt door het debuut van Feyenoord-huurling Stéphano Carrillo. De Mexicaan kreeg meteen een kansje, maar moest uit een iets te moeilijke hoek aanleggen om Westerveld te verrassen.

MVV mocht daarom tot de laatste seconden hopen op een puntje, maar slaagde er niet in om de gelijkmaker te maken. Invaller Luca Foubert en Stan van Dessel kwamen nog in de buurt, maar Dordt-keeper Celton Biai hield zijn doel opnieuw schoon.

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Van Aken, Valk, Drakpe, Fonville; Vetkal, Van Asten (Bae/60), Van der Sluijs (M'Bemba/90); Venema (Carrillo/60), Eduardo (Ezeb/90), Afaker (Pynadath/84)

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

FC Dordrecht meteen succesvol buitenshuis: ‘We hebben meerdere wapens’

De eerste uitwedstrijd van FC Dordrecht leverde meteen de volle buit op, ten koste van MVV: 0-1. De ...

Kuijt kent geslaagd debuut bij fris FC Dordrecht: ‘Dit is heel fijn’

Succes boeken in thuisduels: FC Dordrecht is het deze zomer absoluut niet verleerd. De ploeg versloe...

Gretig FC Dordrecht start seizoen met fraaie zege op Cambuur

FC Dordrecht is vrijdagavond uitstekend aan het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen begonnen. De ...

Matteo Malasomma tweede Feyenoord-huurling bij FC Dordrecht

FC Dordrecht huurt Matteo Malasomma dit seizoen van Feyenoord. De 18-jarige Italiaan is, na Seunggyu...

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht - SK Beveren (2-0)

De oefencampagne van FC Dordrecht zit erop. De ploeg van Dirk Kuijt was zaterdag met 2-0 te sterk vo...

Prima generale FC Dordrecht richting KKD-start met zege op Beveren

FC Dordrecht heeft de voorbereiding zaterdag afgesloten met een 2-0 zege op SK Beveren. Die kwam tot...