gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht maakt zich op voor Haagse heksenketel: ‘Zij moeten, wij mogen’

3e896771cb5aebad3935e8386d13e869

De weken van de waarheid zijn in aantocht voor FC Dordrecht. De huidige nummer vier van de eerste divisie begint zondag aan het laatste reguliere seizoensdeel met een beladen confrontatie bij ADO Den Haag. “Ik denk dat duidelijk is dat ADO de favoriet is.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Veel ervaren spelers, uitstekend in vorm en steun van een nagenoeg uitverkocht stadion. Dordt-trainer Melvin Boel somt de redenen op waarom hij de favorietenrol niet aan zijn eigen team, maar aan de provinciegenoot toedicht. “Wel is het aan ons om te zorgen dat we dat stadion zo snel mogelijk stil krijgen. Op het moment dat wij goed spelen, komt er nog meer druk bij ADO. Zij moeten, wij mogen.”

Concurrentiestrijd
Daarmee doelt hij op de ambities bij ADO, dat ‘zo snel mogelijk’ wil promoveren, iets groter zijn dan aan de Krommedijk. “Wij zijn natuurlijk maar het ‘kleine’ Dordrecht, al neemt het niet weg dat wij een concurrent zijn van dit ADO. Zij worden gesterkt door het thuispubliek, alleen geeft het ook een bepaalde druk. Die jongens weten dat ze daar moeten presteren”, benadrukt Boel.

De beste twee ploegen van de Keuken Kampioen Divisie promoveren direct naar de eredivisie. Momenteel gaan de nummers drie tot en met zeven - FC Den Bosch staat nu tiende, maar is als periodewinnaar al zeker van een plek – de play-offs in. Zo ook FC Dordrecht, dat het gat naar de huidige niet-nacompetitiedeelnemers de laatste weken verder zag groeien.

“We zullen nog een aantal punten nodig hebben om die play-offs te halen, daar ben je echt nog niet. In deze competitie kan iedereen van elkaar winnen, dus wij zullen iedere week ons best moeten doen om punten te halen”, zegt Boel, die wel de kanttekening maakt dat veel concurrenten van de Krommedijkclub elkaar nog treffen.

International
Op de woensdagtraining, waar Yannis M’Bemba net als de langer uitgeschakelde Rene Kriwak ontbrak, werd Kwame Tabiri nog in het zonnetje gezet. De 18-jarige middenvelder maakte in de interlandperiode zijn debuut voor Ghana onder 20. ”Supermooi”, aldus Boel, die al wist dat zijn debuut aanstaande was omdat de Ghanese coaches alle opgeroepen spelers in actie wilden zien.

De wedstrijd van komende zondag begint om 16.45 uur en staat onder leiding van Allard Lindhout. Eerder dit seizoen werd het 1-1 aan de Krommedijk, waarna er ongeregeldheden ontstonden tussen aanhangers van beide ploegen.

Lees meer over:

Lees ook

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."