gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht maakt zich op voor Haagse heksenketel: ‘Zij moeten, wij mogen’

3e896771cb5aebad3935e8386d13e869

De weken van de waarheid zijn in aantocht voor FC Dordrecht. De huidige nummer vier van de eerste divisie begint zondag aan het laatste reguliere seizoensdeel met een beladen confrontatie bij ADO Den Haag. “Ik denk dat duidelijk is dat ADO de favoriet is.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Veel ervaren spelers, uitstekend in vorm en steun van een nagenoeg uitverkocht stadion. Dordt-trainer Melvin Boel somt de redenen op waarom hij de favorietenrol niet aan zijn eigen team, maar aan de provinciegenoot toedicht. “Wel is het aan ons om te zorgen dat we dat stadion zo snel mogelijk stil krijgen. Op het moment dat wij goed spelen, komt er nog meer druk bij ADO. Zij moeten, wij mogen.”

Concurrentiestrijd
Daarmee doelt hij op de ambities bij ADO, dat ‘zo snel mogelijk’ wil promoveren, iets groter zijn dan aan de Krommedijk. “Wij zijn natuurlijk maar het ‘kleine’ Dordrecht, al neemt het niet weg dat wij een concurrent zijn van dit ADO. Zij worden gesterkt door het thuispubliek, alleen geeft het ook een bepaalde druk. Die jongens weten dat ze daar moeten presteren”, benadrukt Boel.

De beste twee ploegen van de Keuken Kampioen Divisie promoveren direct naar de eredivisie. Momenteel gaan de nummers drie tot en met zeven - FC Den Bosch staat nu tiende, maar is als periodewinnaar al zeker van een plek – de play-offs in. Zo ook FC Dordrecht, dat het gat naar de huidige niet-nacompetitiedeelnemers de laatste weken verder zag groeien.

“We zullen nog een aantal punten nodig hebben om die play-offs te halen, daar ben je echt nog niet. In deze competitie kan iedereen van elkaar winnen, dus wij zullen iedere week ons best moeten doen om punten te halen”, zegt Boel, die wel de kanttekening maakt dat veel concurrenten van de Krommedijkclub elkaar nog treffen.

International
Op de woensdagtraining, waar Yannis M’Bemba net als de langer uitgeschakelde Rene Kriwak ontbrak, werd Kwame Tabiri nog in het zonnetje gezet. De 18-jarige middenvelder maakte in de interlandperiode zijn debuut voor Ghana onder 20. ”Supermooi”, aldus Boel, die al wist dat zijn debuut aanstaande was omdat de Ghanese coaches alle opgeroepen spelers in actie wilden zien.

De wedstrijd van komende zondag begint om 16.45 uur en staat onder leiding van Allard Lindhout. Eerder dit seizoen werd het 1-1 aan de Krommedijk, waarna er ongeregeldheden ontstonden tussen aanhangers van beide ploegen.

Lees ook

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.