gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht maakt zich op voor Haagse heksenketel: ‘Zij moeten, wij mogen’

3e896771cb5aebad3935e8386d13e869

De weken van de waarheid zijn in aantocht voor FC Dordrecht. De huidige nummer vier van de eerste divisie begint zondag aan het laatste reguliere seizoensdeel met een beladen confrontatie bij ADO Den Haag. “Ik denk dat duidelijk is dat ADO de favoriet is.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Veel ervaren spelers, uitstekend in vorm en steun van een nagenoeg uitverkocht stadion. Dordt-trainer Melvin Boel somt de redenen op waarom hij de favorietenrol niet aan zijn eigen team, maar aan de provinciegenoot toedicht. “Wel is het aan ons om te zorgen dat we dat stadion zo snel mogelijk stil krijgen. Op het moment dat wij goed spelen, komt er nog meer druk bij ADO. Zij moeten, wij mogen.”

Concurrentiestrijd
Daarmee doelt hij op de ambities bij ADO, dat ‘zo snel mogelijk’ wil promoveren, iets groter zijn dan aan de Krommedijk. “Wij zijn natuurlijk maar het ‘kleine’ Dordrecht, al neemt het niet weg dat wij een concurrent zijn van dit ADO. Zij worden gesterkt door het thuispubliek, alleen geeft het ook een bepaalde druk. Die jongens weten dat ze daar moeten presteren”, benadrukt Boel.

De beste twee ploegen van de Keuken Kampioen Divisie promoveren direct naar de eredivisie. Momenteel gaan de nummers drie tot en met zeven - FC Den Bosch staat nu tiende, maar is als periodewinnaar al zeker van een plek – de play-offs in. Zo ook FC Dordrecht, dat het gat naar de huidige niet-nacompetitiedeelnemers de laatste weken verder zag groeien.

“We zullen nog een aantal punten nodig hebben om die play-offs te halen, daar ben je echt nog niet. In deze competitie kan iedereen van elkaar winnen, dus wij zullen iedere week ons best moeten doen om punten te halen”, zegt Boel, die wel de kanttekening maakt dat veel concurrenten van de Krommedijkclub elkaar nog treffen.

International
Op de woensdagtraining, waar Yannis M’Bemba net als de langer uitgeschakelde Rene Kriwak ontbrak, werd Kwame Tabiri nog in het zonnetje gezet. De 18-jarige middenvelder maakte in de interlandperiode zijn debuut voor Ghana onder 20. ”Supermooi”, aldus Boel, die al wist dat zijn debuut aanstaande was omdat de Ghanese coaches alle opgeroepen spelers in actie wilden zien.

De wedstrijd van komende zondag begint om 16.45 uur en staat onder leiding van Allard Lindhout. Eerder dit seizoen werd het 1-1 aan de Krommedijk, waarna er ongeregeldheden ontstonden tussen aanhangers van beide ploegen.

Lees meer over:

Lees ook

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.