gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht maakt zich op voor Haagse heksenketel: ‘Zij moeten, wij mogen’

3e896771cb5aebad3935e8386d13e869

De weken van de waarheid zijn in aantocht voor FC Dordrecht. De huidige nummer vier van de eerste divisie begint zondag aan het laatste reguliere seizoensdeel met een beladen confrontatie bij ADO Den Haag. “Ik denk dat duidelijk is dat ADO de favoriet is.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Veel ervaren spelers, uitstekend in vorm en steun van een nagenoeg uitverkocht stadion. Dordt-trainer Melvin Boel somt de redenen op waarom hij de favorietenrol niet aan zijn eigen team, maar aan de provinciegenoot toedicht. “Wel is het aan ons om te zorgen dat we dat stadion zo snel mogelijk stil krijgen. Op het moment dat wij goed spelen, komt er nog meer druk bij ADO. Zij moeten, wij mogen.”

Concurrentiestrijd
Daarmee doelt hij op de ambities bij ADO, dat ‘zo snel mogelijk’ wil promoveren, iets groter zijn dan aan de Krommedijk. “Wij zijn natuurlijk maar het ‘kleine’ Dordrecht, al neemt het niet weg dat wij een concurrent zijn van dit ADO. Zij worden gesterkt door het thuispubliek, alleen geeft het ook een bepaalde druk. Die jongens weten dat ze daar moeten presteren”, benadrukt Boel.

De beste twee ploegen van de Keuken Kampioen Divisie promoveren direct naar de eredivisie. Momenteel gaan de nummers drie tot en met zeven - FC Den Bosch staat nu tiende, maar is als periodewinnaar al zeker van een plek – de play-offs in. Zo ook FC Dordrecht, dat het gat naar de huidige niet-nacompetitiedeelnemers de laatste weken verder zag groeien.

“We zullen nog een aantal punten nodig hebben om die play-offs te halen, daar ben je echt nog niet. In deze competitie kan iedereen van elkaar winnen, dus wij zullen iedere week ons best moeten doen om punten te halen”, zegt Boel, die wel de kanttekening maakt dat veel concurrenten van de Krommedijkclub elkaar nog treffen.

International
Op de woensdagtraining, waar Yannis M’Bemba net als de langer uitgeschakelde Rene Kriwak ontbrak, werd Kwame Tabiri nog in het zonnetje gezet. De 18-jarige middenvelder maakte in de interlandperiode zijn debuut voor Ghana onder 20. ”Supermooi”, aldus Boel, die al wist dat zijn debuut aanstaande was omdat de Ghanese coaches alle opgeroepen spelers in actie wilden zien.

De wedstrijd van komende zondag begint om 16.45 uur en staat onder leiding van Allard Lindhout. Eerder dit seizoen werd het 1-1 aan de Krommedijk, waarna er ongeregeldheden ontstonden tussen aanhangers van beide ploegen.

Lees ook

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.