Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht mentaal ijzersterk: 'Er zit heel veel verdedigend gif in'

FC Dordrecht deelde op Valentijnsdag de liefde voor strijd op het voetbalveld. Dankzij een uitstekende mentaliteit en twee kopgoals won het van Roda JC. "Als wij op voorsprong komen, zijn we heel lastig te verslaan."
Corrado Francke | 15 februari 2025 07:00 | Aangepast op 15 februari 2025 00:47
Trainer Melvin Boel, die vlak na het laatste fluitsignaal Jaden Slory in de armen vloog, doelde daarmee op het karakter dat zijn ploeg liet zien. Na de gelijkmaker van de Limburgers stond de nieuwe voorsprong razendsnel op het scorebord en werd de 2-1 met hand en tand verdedigd.

Minste nederlagen
"De jongens voelen echt dat de Krommedijk van ons is, wij willen hier niet verliezen, al willen wij nergens verliezen. Ik denk dat als je naar de ranglijst kijkt, je dit ook terugziet", verwijst Boel naar het gegeven dat FC Dordrecht de ploeg is met de minste nederlagen van de competitie.

"Als je weet dat hier een getergd Roda naartoe komt, ook omdat zij vechten voor de laatste plek in de play-offs, weet je dat je hier echt een klap kunt uitdelen. Dat hebben we gedaan, er zit heel veel mentaliteit en verdedigend gif in de ploeg."

Weinig weggegeven
De oefenmeester gaf wel toe dat het niveau van FC Dordrecht na de 1-0 wat wegzakte. "Dat is niet te verklaren, want het moet je eigenlijk vertrouwen geven om door te gaan. Dat is zonde, want dan weet je dat Roda gaat knokken. Ondanks dat gaven we heel weinig weg", merkt Boel op.

Waar aanvoerder Jari Schuurman de winnende goal binnenkopte, zorgde Devin Haen al binnen negen minuten voor de belangrijke openingstreffer. "Dit is wat we wilden: Jari die tussen de linies komt, de bal naar de buitenkant toe en een voorzet die uiteindelijk binnenvalt. Dat is wel lekker, ja", zegt de Achterhoekse spits, die zijn negende seizoenstreffer met een hartjes-gebaar richting zijn vriendin Fenne én het uitbeelden van 'een kaartje leggen' naar bankzitters Sem Valk, Joep van der Sluijs en Chiel Olde Keizer.

Puntverlies concurrenten
De 'Schapekoppen' profiteerden tevens van puntverlies van SC Cambuur (1-1 tegen TOP Oss) en FC Den Bosch (0-1 tegen Telstar) en staan sowieso tot zondag tweede. Als Excelsior die dag wint van Helmond Sport, verdringt het FC Dordrecht naar plek drie.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...