gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht voert betaald parkeren in: buurt vreest overvolle straten

2dd7a5b7a90349a4b2cab7c1c2ce9254

Betalen om te kunnen parkeren op het terrein van FC Dordrecht. Buurtbewoners maken zich zorgen dat daardoor nóg meer supporters een plekje in hun wijk zullen zoeken. "Dat wordt misschien wel een chaos met zaken als parkeren op trottoirs."

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Duurzaamheid stimuleren
10 euro per wedstrijd kost straks een parkeerkaartje. FC Dordrecht kondigt de nieuwe parkeerregeling aan in de hoop dat meer supporters hun auto laten staan en via een duurzamere manier naar het stadion komen, zoals met de fiets of het OV. Ook zegt de club de inkomsten te gebruiken om meer verkeersregelaars en parkeerwachters in te zetten om het autoverkeer in betere banen te leiden.

Ondanks dat buurtbewoners het streven voor duurzamer reisgedrag van supporters aanmoedigen, reageren meerdere omwonenden toch huiverig. In meerdere straten rondom het stadion, zoals de Krommedijk en de Werkemondestraat, waren er afgelopen seizoen namelijk al parkeerproblemen. "Met een thuiswedstrijd van FC Dordrecht is het behoorlijk druk hier, dan staat alles volgeparkeerd. Het komt regelmatig voor dat er dan voor ons geen plek is om te parkeren", vertelt een bewoner van de Krommedijk.

Meerdere omwonenden vrezen dan ook dat supporters, die normaal gratis parkeren op het terrein van FC Dordrecht, nu óók op zoek gaan naar een plekje in hun wijk. "10 euro is best wel veel, dus ik denk dat mensen eerst eventjes een paar rondjes gaan rijden om te kijken of ze ergens gratis kunnen parkeren", reageert een bezorgde bewoner.

Toch zijn er ook buurtbewoners die zich minder druk maken en denken dat het invoeren van het parkeertarief een positieve uitwerking kan hebben. "Ik zou niet weten waarom mensen niet duurzaam zouden gaan reizen. Het is heel goed te bereiken met het openbaar vervoer en de fiets. Misschien gaat het wel iets goeds doen." FC Dordrecht meldt in ieder geval dat een deel van de parkeerplaats is omgebouwd tot fietsenstalling, zodat supporters hun fiets makkelijker en veiliger kunnen stallen.

Geen communicatie
De meeste omwonenden die wij vanuit RTV Dordrecht spraken waren niet op de hoogte van de nieuwe parkeerregeling. Een enkeling had het nieuws vernomen via lokale media. Buurtbewoners betreuren dat er geen communicatie vanuit de gemeente en voetbalclub is geweest. "Dat zou eigenlijk wel moeten. In het verleden kregen we weleens een brief van de gemeente als het om zaken ging bij FC Dordt. Dan werden we op de hoogte gesteld en hadden we ook weleens inspraak."

Op vragen van RTV Dordrecht reageert de gemeente dat ze in gesprek gaat met FC Dordrecht. De eerstvolgende thuiswedstrijd van FC Dordrecht vindt plaats op zaterdag 17 augustus om half vijf, ADO Den Haag is dan de tegenstander.

Kijk hieronder naar de reportage met reacties van buurtbewoners op de nieuwe parkeerregeling van FC Dordrecht.

Lees ook

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.