gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht voert betaald parkeren in: buurt vreest overvolle straten

2dd7a5b7a90349a4b2cab7c1c2ce9254

Betalen om te kunnen parkeren op het terrein van FC Dordrecht. Buurtbewoners maken zich zorgen dat daardoor nóg meer supporters een plekje in hun wijk zullen zoeken. "Dat wordt misschien wel een chaos met zaken als parkeren op trottoirs."

Erik van Krimpen | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Duurzaamheid stimuleren
10 euro per wedstrijd kost straks een parkeerkaartje. FC Dordrecht kondigt de nieuwe parkeerregeling aan in de hoop dat meer supporters hun auto laten staan en via een duurzamere manier naar het stadion komen, zoals met de fiets of het OV. Ook zegt de club de inkomsten te gebruiken om meer verkeersregelaars en parkeerwachters in te zetten om het autoverkeer in betere banen te leiden.

Ondanks dat buurtbewoners het streven voor duurzamer reisgedrag van supporters aanmoedigen, reageren meerdere omwonenden toch huiverig. In meerdere straten rondom het stadion, zoals de Krommedijk en de Werkemondestraat, waren er afgelopen seizoen namelijk al parkeerproblemen. "Met een thuiswedstrijd van FC Dordrecht is het behoorlijk druk hier, dan staat alles volgeparkeerd. Het komt regelmatig voor dat er dan voor ons geen plek is om te parkeren", vertelt een bewoner van de Krommedijk.

Meerdere omwonenden vrezen dan ook dat supporters, die normaal gratis parkeren op het terrein van FC Dordrecht, nu óók op zoek gaan naar een plekje in hun wijk. "10 euro is best wel veel, dus ik denk dat mensen eerst eventjes een paar rondjes gaan rijden om te kijken of ze ergens gratis kunnen parkeren", reageert een bezorgde bewoner.

Toch zijn er ook buurtbewoners die zich minder druk maken en denken dat het invoeren van het parkeertarief een positieve uitwerking kan hebben. "Ik zou niet weten waarom mensen niet duurzaam zouden gaan reizen. Het is heel goed te bereiken met het openbaar vervoer en de fiets. Misschien gaat het wel iets goeds doen." FC Dordrecht meldt in ieder geval dat een deel van de parkeerplaats is omgebouwd tot fietsenstalling, zodat supporters hun fiets makkelijker en veiliger kunnen stallen.

Geen communicatie
De meeste omwonenden die wij vanuit RTV Dordrecht spraken waren niet op de hoogte van de nieuwe parkeerregeling. Een enkeling had het nieuws vernomen via lokale media. Buurtbewoners betreuren dat er geen communicatie vanuit de gemeente en voetbalclub is geweest. "Dat zou eigenlijk wel moeten. In het verleden kregen we weleens een brief van de gemeente als het om zaken ging bij FC Dordt. Dan werden we op de hoogte gesteld en hadden we ook weleens inspraak."

Op vragen van RTV Dordrecht reageert de gemeente dat ze in gesprek gaat met FC Dordrecht. De eerstvolgende thuiswedstrijd van FC Dordrecht vindt plaats op zaterdag 17 augustus om half vijf, ADO Den Haag is dan de tegenstander.

Kijk hieronder naar de reportage met reacties van buurtbewoners op de nieuwe parkeerregeling van FC Dordrecht.

Lees ook

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.