gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht ziet kans op directe promotie slinken na zeperd in Oss

7ee0bf98f5ff9115e0abca048a104576.jpg

FC Dordrecht heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd voor directe promotie. Op bezoek bij laagvlieger TOP Oss, dat in 2025 nog maar twee keer gewonnen had, werd het 2-0 voor de thuisclub.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Door de nederlaag, met ex-Dordtenaar Giovanni Korte als Osse plaaggeest, krijgen concurrenten Excelsior en ADO Den Haag zondag de kans om het gat naar de Krommedijkclub te vergroten

Wankelend voor rust
Na een beginfase zonder al te veel gevaar, met de bezoekers als bovenliggende ploeg, haalde TOP Oss voor het eerst succesvol de trekker over. Doelman Celton Biai leverde klungelig in bij Luciano Slagveer, die Korte enkele seconden later de bal in een leeg doel zag schuiven. Verdediger Augustin Drakpe slaagde er niet meer in om met een sliding de 1-0 nog te voorkomen.

De uitploeg was op dat moment al gewaarschuwd omdat Arthur Allemeersch een minuut voor de openingstreffer een Osse corner op de lat knikte.

Grotere achterstand
Toch was FC Dordrecht de grip op de Brabanders even helemaal kwijt en werd het voor rust nog wat pijnlijker, met Korte in de hoofdrol. De aanvaller die de Krommedijkclub bijna elf jaar geleden met een bevrijdende treffer naar de eredivisie schoot, ontsnapte opnieuw twee keer aan de aandacht van de Dordtse defensie.

Bij de eerste keer liep dat nog goed af, maar poging twee was wel succesvol. Mauresmo Hinoke, die het seizoen nog bij FC Dordrecht begon, stuurde Korte weg en zag de Hagenaar koel afronden: 2-0.

Schuurman paal
Tussen en na beide treffers stichtten de bezoekers gevaar via Sem Valk (inzet gekeerd door TOP-goalie Mike Havekotte) en Jari Schuurman, die voor rust de paal en na rust de lat trof. Het zat ook niet mee voor de club, die de aansluitingstreffer uit een corner ook nog eens om discutabele reden afgekeurd zag worden.

En tegenhouden? Dat kan TOP wel. Ook de van een lichte blessure teruggekeerde Jaden Slory kon de Osse kluis niet kraken, waardoor FC Dordrecht een zure nederlaag leed. Door het puntverlies krijgen concurrenten Excelsior en ADO Den Haag zondag een kans om verder uit te lopen bij de Schapekoppen.

Voor de Dordtenaren geen man overboord, maar wel een zaterdagmiddag om heel snel te vergeten richting de play-offs. Of is er nog een wonder in de maak?

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Valk, Drakpe, Akmum (Seydoux/46), Hilton (Olde Keizer/83); Van Vianen (Scholte/46), Parlanti, Schuurman; Van der Sluijs (Sanne/61), Haen, Afaker (Slory/61)

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.