gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht ziet kans op directe promotie slinken na zeperd in Oss

7ee0bf98f5ff9115e0abca048a104576

FC Dordrecht heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd voor directe promotie. Op bezoek bij laagvlieger TOP Oss, dat in 2025 nog maar twee keer gewonnen had, werd het 2-0 voor de thuisclub.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Door de nederlaag, met ex-Dordtenaar Giovanni Korte als Osse plaaggeest, krijgen concurrenten Excelsior en ADO Den Haag zondag de kans om het gat naar de Krommedijkclub te vergroten

Wankelend voor rust
Na een beginfase zonder al te veel gevaar, met de bezoekers als bovenliggende ploeg, haalde TOP Oss voor het eerst succesvol de trekker over. Doelman Celton Biai leverde klungelig in bij Luciano Slagveer, die Korte enkele seconden later de bal in een leeg doel zag schuiven. Verdediger Augustin Drakpe slaagde er niet meer in om met een sliding de 1-0 nog te voorkomen.

De uitploeg was op dat moment al gewaarschuwd omdat Arthur Allemeersch een minuut voor de openingstreffer een Osse corner op de lat knikte.

Grotere achterstand
Toch was FC Dordrecht de grip op de Brabanders even helemaal kwijt en werd het voor rust nog wat pijnlijker, met Korte in de hoofdrol. De aanvaller die de Krommedijkclub bijna elf jaar geleden met een bevrijdende treffer naar de eredivisie schoot, ontsnapte opnieuw twee keer aan de aandacht van de Dordtse defensie.

Bij de eerste keer liep dat nog goed af, maar poging twee was wel succesvol. Mauresmo Hinoke, die het seizoen nog bij FC Dordrecht begon, stuurde Korte weg en zag de Hagenaar koel afronden: 2-0.

Schuurman paal
Tussen en na beide treffers stichtten de bezoekers gevaar via Sem Valk (inzet gekeerd door TOP-goalie Mike Havekotte) en Jari Schuurman, die voor rust de paal en na rust de lat trof. Het zat ook niet mee voor de club, die de aansluitingstreffer uit een corner ook nog eens om discutabele reden afgekeurd zag worden.

En tegenhouden? Dat kan TOP wel. Ook de van een lichte blessure teruggekeerde Jaden Slory kon de Osse kluis niet kraken, waardoor FC Dordrecht een zure nederlaag leed. Door het puntverlies krijgen concurrenten Excelsior en ADO Den Haag zondag een kans om verder uit te lopen bij de Schapekoppen.

Voor de Dordtenaren geen man overboord, maar wel een zaterdagmiddag om heel snel te vergeten richting de play-offs. Of is er nog een wonder in de maak?

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Valk, Drakpe, Akmum (Seydoux/46), Hilton (Olde Keizer/83); Van Vianen (Scholte/46), Parlanti, Schuurman; Van der Sluijs (Sanne/61), Haen, Afaker (Slory/61)

Lees ook

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.