gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht ziet kans op directe promotie slinken na zeperd in Oss

7ee0bf98f5ff9115e0abca048a104576

FC Dordrecht heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd voor directe promotie. Op bezoek bij laagvlieger TOP Oss, dat in 2025 nog maar twee keer gewonnen had, werd het 2-0 voor de thuisclub.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Door de nederlaag, met ex-Dordtenaar Giovanni Korte als Osse plaaggeest, krijgen concurrenten Excelsior en ADO Den Haag zondag de kans om het gat naar de Krommedijkclub te vergroten

Wankelend voor rust
Na een beginfase zonder al te veel gevaar, met de bezoekers als bovenliggende ploeg, haalde TOP Oss voor het eerst succesvol de trekker over. Doelman Celton Biai leverde klungelig in bij Luciano Slagveer, die Korte enkele seconden later de bal in een leeg doel zag schuiven. Verdediger Augustin Drakpe slaagde er niet meer in om met een sliding de 1-0 nog te voorkomen.

De uitploeg was op dat moment al gewaarschuwd omdat Arthur Allemeersch een minuut voor de openingstreffer een Osse corner op de lat knikte.

Grotere achterstand
Toch was FC Dordrecht de grip op de Brabanders even helemaal kwijt en werd het voor rust nog wat pijnlijker, met Korte in de hoofdrol. De aanvaller die de Krommedijkclub bijna elf jaar geleden met een bevrijdende treffer naar de eredivisie schoot, ontsnapte opnieuw twee keer aan de aandacht van de Dordtse defensie.

Bij de eerste keer liep dat nog goed af, maar poging twee was wel succesvol. Mauresmo Hinoke, die het seizoen nog bij FC Dordrecht begon, stuurde Korte weg en zag de Hagenaar koel afronden: 2-0.

Schuurman paal
Tussen en na beide treffers stichtten de bezoekers gevaar via Sem Valk (inzet gekeerd door TOP-goalie Mike Havekotte) en Jari Schuurman, die voor rust de paal en na rust de lat trof. Het zat ook niet mee voor de club, die de aansluitingstreffer uit een corner ook nog eens om discutabele reden afgekeurd zag worden.

En tegenhouden? Dat kan TOP wel. Ook de van een lichte blessure teruggekeerde Jaden Slory kon de Osse kluis niet kraken, waardoor FC Dordrecht een zure nederlaag leed. Door het puntverlies krijgen concurrenten Excelsior en ADO Den Haag zondag een kans om verder uit te lopen bij de Schapekoppen.

Voor de Dordtenaren geen man overboord, maar wel een zaterdagmiddag om heel snel te vergeten richting de play-offs. Of is er nog een wonder in de maak?

Opstelling FC Dordrecht: Biai; Valk, Drakpe, Akmum (Seydoux/46), Hilton (Olde Keizer/83); Van Vianen (Scholte/46), Parlanti, Schuurman; Van der Sluijs (Sanne/61), Haen, Afaker (Slory/61)

Lees ook

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".