gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

314c197cae0a5b3d8d489e1df1ee433f.jpg

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacompetitie. De 4-1 zege op promovendus FC Volendam, de wederom verlengde ongeslagen thuisreeks en enkele persoonlijke successen zorgen ervoor dat het met het vertrouwen wel goed zit. “Dit is iets wat we graag wilden.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Héél even leek Telstar uit de bus te komen als play-offopponent, tot ADO Den Haag aan de lopende band begon te scoren bij VVV-Venlo (2-7). Zodoende was de dubbele confrontatie met De Graafschap al bij rust voorzichtig neer te pennen.

Bijzondere ontmoeting
“Ik denk dat we allebei heel graag willen en dat we het goed doen, we staan niet voor niets op deze plek. Maar nu gaat het er echt om”, blikt spits Devin Haen alvast vooruit. Voor de geboren Achterhoeker een bijzondere ontmoeting, want de Feyenoord-huurling was voor zijn avontuur aan de Krommedijk nog ‘Superboer’ en treft dus zijn oude club.

Saillant detail is dat de aanvaller, die nog niets over zijn toekomst weet, dit seizoen het overgrote deel van de duels tegen De Graafschap miste. “Tien minuten welgeteld”, grijnst Haen.

Blessures waren daar de oorzaak van. “Eén keer zat ik wel bij de selectie en ben ik tien minuten ingevallen, maar dat is natuurlijk niet wat je wilt. Je wilt gewoon minuten maken.”

Heksenketeltje
Het eerste duel van het tweeluik is komende dinsdag op De Vijverberg, waar om 21.00 uur wordt afgetrapt. Haen verwacht een ‘heksenketeltje’ in Doetinchem. “Daar ga ik wel vanuit, alleen maar extra leuk natuurlijk. Extra gas geven daar”, zo luidt de opdracht.

Volgens trainer Melvin Boel gaat zijn ploeg als underdog de nacompetitie in. “Cambuur en De Graafschap hebben een bepaalde druk en verwachting, dat geldt natuurlijk ook voor ADO. Wij en Telstar gaan proberen te verrassen.”

Boel hield een paar vaste basiskrachten dit seizoen, zoals Haen en Jaden Slory, voor rust op de bank. “Dat is vooral omdat ik in de groep nog wat extra concurrentie wil richting de play-offs”, verklaart hij de vele wijzigingen. “Jongens moeten niet indutten, maar het is bij iedereen vijf voor twaalf.”

Dertig (!) thuisduels ongeslagen
Op De Vijverberg zal FC Dordrecht beter voor de dag moeten komen dan in de afgelopen vijf uitwedstrijden, die allemaal verloren gingen. Hoe anders is die reeks in thuisduels: in reguliere competitieduels in eigen huis is de ploeg dertig (!) wedstrijden ongeslagen. Een reeks die al sinds november 2023 voortduurt en het gehele seizoen werd doorgetrokken. “Een record waar we supertrots op kunnen zijn”, besluit Boel.

Lees meer over:

Lees ook

yv202643NKS08299.jpg

Play-offplek FC Dordrecht verder uit zicht na dreun van Roda JC

Wat eindelijk weer eens een stap richting play-offdeelname moest worden, eindigde voor FC Dordrecht vrijdagavond in mineur én in het rechterrijtje. In eigen stadion ging de ploeg van Dirk Kuijt hard onderuit tegen Roda JC: 0-3.

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.

foto erik rtv papendrecht

Crowdfunding geeft RTV Papendrecht-vrijwilliger Erik Vastenouw zijn drive-in terug

De Papendrechter die afgelopen november zijn dj-spullen kwijtraakte, is nu weer gigantisch blij. Erik Vastenouw heeft via een crowdfunding, opgestart door zijn vrouw Cora, genoeg geld bij elkaar verzameld om de gestolen spullen opnieuw te kopen.

OPMA20260401 Nieuwe Raad.jpg

Ad neemt een kijkje bij de kersverse gemeenteraad

We hebben een nieuwe gemeenteraad in Dordrecht. De woensdag beëdigde raad is een combinatie van oude bekenden en nieuwe gezichten. In de nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik enkele van deze nieuwe gezichten. Daarna is Ad ook nog in gesprek gegaan met verschillende lijsttrekkers over de bevindingen van de verkenner, waarover de partijen diezelfde dag hebben gedebatteerd.

ongehoord.png

Verdachten mishandeling koe veroordeeld: ‘Het lijkt wel alsof jullie hier plezier uithaalden’

Vier verdachten die in Oud-Alblas een koe zouden hebben mishandeld, hebben zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zij zouden een zieke koe hebben geschopt, geprikt met een veeprikker en het dier vervolgens levend de stal uit gesleept hebben. Drie van de verdachten hebben taakstraffen en voorwaardelijke gevangenisstraffen opgelegd gekregen.

nugterenhia.png

Lijsttrekker Ambachtse partij splitst zich net na beëdiging af

Melis Nugteren stond afgelopen gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker op de kandidatenlijst in Hendrik-Ido-Ambacht voor de partij Gemeente Belangen. Maar zijn raadslidmaatschap onder deze partijnaam heeft deze raadsperiode nog geen dag geduurd. Nugteren splitst zich af en gaat verder als eenmansfractie.