gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

314c197cae0a5b3d8d489e1df1ee433f

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacompetitie. De 4-1 zege op promovendus FC Volendam, de wederom verlengde ongeslagen thuisreeks en enkele persoonlijke successen zorgen ervoor dat het met het vertrouwen wel goed zit. “Dit is iets wat we graag wilden.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Héél even leek Telstar uit de bus te komen als play-offopponent, tot ADO Den Haag aan de lopende band begon te scoren bij VVV-Venlo (2-7). Zodoende was de dubbele confrontatie met De Graafschap al bij rust voorzichtig neer te pennen.

Bijzondere ontmoeting
“Ik denk dat we allebei heel graag willen en dat we het goed doen, we staan niet voor niets op deze plek. Maar nu gaat het er echt om”, blikt spits Devin Haen alvast vooruit. Voor de geboren Achterhoeker een bijzondere ontmoeting, want de Feyenoord-huurling was voor zijn avontuur aan de Krommedijk nog ‘Superboer’ en treft dus zijn oude club.

Saillant detail is dat de aanvaller, die nog niets over zijn toekomst weet, dit seizoen het overgrote deel van de duels tegen De Graafschap miste. “Tien minuten welgeteld”, grijnst Haen.

Blessures waren daar de oorzaak van. “Eén keer zat ik wel bij de selectie en ben ik tien minuten ingevallen, maar dat is natuurlijk niet wat je wilt. Je wilt gewoon minuten maken.”

Heksenketeltje
Het eerste duel van het tweeluik is komende dinsdag op De Vijverberg, waar om 21.00 uur wordt afgetrapt. Haen verwacht een ‘heksenketeltje’ in Doetinchem. “Daar ga ik wel vanuit, alleen maar extra leuk natuurlijk. Extra gas geven daar”, zo luidt de opdracht.

Volgens trainer Melvin Boel gaat zijn ploeg als underdog de nacompetitie in. “Cambuur en De Graafschap hebben een bepaalde druk en verwachting, dat geldt natuurlijk ook voor ADO. Wij en Telstar gaan proberen te verrassen.”

Boel hield een paar vaste basiskrachten dit seizoen, zoals Haen en Jaden Slory, voor rust op de bank. “Dat is vooral omdat ik in de groep nog wat extra concurrentie wil richting de play-offs”, verklaart hij de vele wijzigingen. “Jongens moeten niet indutten, maar het is bij iedereen vijf voor twaalf.”

Dertig (!) thuisduels ongeslagen
Op De Vijverberg zal FC Dordrecht beter voor de dag moeten komen dan in de afgelopen vijf uitwedstrijden, die allemaal verloren gingen. Hoe anders is die reeks in thuisduels: in reguliere competitieduels in eigen huis is de ploeg dertig (!) wedstrijden ongeslagen. Een reeks die al sinds november 2023 voortduurt en het gehele seizoen werd doorgetrokken. “Een record waar we supertrots op kunnen zijn”, besluit Boel.

Lees meer over:

Lees ook

1a781aef-5f07-32a7-bd77-5353a15eb074

Topdrukte bij egelopvang, maar tekort aan kruiken: 'We hebben nieuwe nodig'

Topdrukte bij Egelopvang Papendrecht. In een week tijd zijn daar zestig kleine egels terechtgekomen. De diertjes zijn vaak onderkoeld en moeten flink aansterken. De opvang gebruikt daar speciale kruiken voor, maar er is een probleem: ze raken op.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

OPMA Simone van der Kraan foto artikel

Op Pad Met Ad: Simone van der Kraan brengt mensen samen met liefde voor koken

Simone van der Kraan kookt maandelijks vrijwillig voor en met mensen die te maken hebben met eenzaamheid of armoede. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad, gaat Ad met haar naar de keuken waar ze elke maand kookt voor de mensen.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.