gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

314c197cae0a5b3d8d489e1df1ee433f

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacompetitie. De 4-1 zege op promovendus FC Volendam, de wederom verlengde ongeslagen thuisreeks en enkele persoonlijke successen zorgen ervoor dat het met het vertrouwen wel goed zit. “Dit is iets wat we graag wilden.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Héél even leek Telstar uit de bus te komen als play-offopponent, tot ADO Den Haag aan de lopende band begon te scoren bij VVV-Venlo (2-7). Zodoende was de dubbele confrontatie met De Graafschap al bij rust voorzichtig neer te pennen.

Bijzondere ontmoeting
“Ik denk dat we allebei heel graag willen en dat we het goed doen, we staan niet voor niets op deze plek. Maar nu gaat het er echt om”, blikt spits Devin Haen alvast vooruit. Voor de geboren Achterhoeker een bijzondere ontmoeting, want de Feyenoord-huurling was voor zijn avontuur aan de Krommedijk nog ‘Superboer’ en treft dus zijn oude club.

Saillant detail is dat de aanvaller, die nog niets over zijn toekomst weet, dit seizoen het overgrote deel van de duels tegen De Graafschap miste. “Tien minuten welgeteld”, grijnst Haen.

Blessures waren daar de oorzaak van. “Eén keer zat ik wel bij de selectie en ben ik tien minuten ingevallen, maar dat is natuurlijk niet wat je wilt. Je wilt gewoon minuten maken.”

Heksenketeltje
Het eerste duel van het tweeluik is komende dinsdag op De Vijverberg, waar om 21.00 uur wordt afgetrapt. Haen verwacht een ‘heksenketeltje’ in Doetinchem. “Daar ga ik wel vanuit, alleen maar extra leuk natuurlijk. Extra gas geven daar”, zo luidt de opdracht.

Volgens trainer Melvin Boel gaat zijn ploeg als underdog de nacompetitie in. “Cambuur en De Graafschap hebben een bepaalde druk en verwachting, dat geldt natuurlijk ook voor ADO. Wij en Telstar gaan proberen te verrassen.”

Boel hield een paar vaste basiskrachten dit seizoen, zoals Haen en Jaden Slory, voor rust op de bank. “Dat is vooral omdat ik in de groep nog wat extra concurrentie wil richting de play-offs”, verklaart hij de vele wijzigingen. “Jongens moeten niet indutten, maar het is bij iedereen vijf voor twaalf.”

Dertig (!) thuisduels ongeslagen
Op De Vijverberg zal FC Dordrecht beter voor de dag moeten komen dan in de afgelopen vijf uitwedstrijden, die allemaal verloren gingen. Hoe anders is die reeks in thuisduels: in reguliere competitieduels in eigen huis is de ploeg dertig (!) wedstrijden ongeslagen. Een reeks die al sinds november 2023 voortduurt en het gehele seizoen werd doorgetrokken. “Een record waar we supertrots op kunnen zijn”, besluit Boel.

Lees meer over:

Lees ook

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.