gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

314c197cae0a5b3d8d489e1df1ee433f

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacompetitie. De 4-1 zege op promovendus FC Volendam, de wederom verlengde ongeslagen thuisreeks en enkele persoonlijke successen zorgen ervoor dat het met het vertrouwen wel goed zit. “Dit is iets wat we graag wilden.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Héél even leek Telstar uit de bus te komen als play-offopponent, tot ADO Den Haag aan de lopende band begon te scoren bij VVV-Venlo (2-7). Zodoende was de dubbele confrontatie met De Graafschap al bij rust voorzichtig neer te pennen.

Bijzondere ontmoeting
“Ik denk dat we allebei heel graag willen en dat we het goed doen, we staan niet voor niets op deze plek. Maar nu gaat het er echt om”, blikt spits Devin Haen alvast vooruit. Voor de geboren Achterhoeker een bijzondere ontmoeting, want de Feyenoord-huurling was voor zijn avontuur aan de Krommedijk nog ‘Superboer’ en treft dus zijn oude club.

Saillant detail is dat de aanvaller, die nog niets over zijn toekomst weet, dit seizoen het overgrote deel van de duels tegen De Graafschap miste. “Tien minuten welgeteld”, grijnst Haen.

Blessures waren daar de oorzaak van. “Eén keer zat ik wel bij de selectie en ben ik tien minuten ingevallen, maar dat is natuurlijk niet wat je wilt. Je wilt gewoon minuten maken.”

Heksenketeltje
Het eerste duel van het tweeluik is komende dinsdag op De Vijverberg, waar om 21.00 uur wordt afgetrapt. Haen verwacht een ‘heksenketeltje’ in Doetinchem. “Daar ga ik wel vanuit, alleen maar extra leuk natuurlijk. Extra gas geven daar”, zo luidt de opdracht.

Volgens trainer Melvin Boel gaat zijn ploeg als underdog de nacompetitie in. “Cambuur en De Graafschap hebben een bepaalde druk en verwachting, dat geldt natuurlijk ook voor ADO. Wij en Telstar gaan proberen te verrassen.”

Boel hield een paar vaste basiskrachten dit seizoen, zoals Haen en Jaden Slory, voor rust op de bank. “Dat is vooral omdat ik in de groep nog wat extra concurrentie wil richting de play-offs”, verklaart hij de vele wijzigingen. “Jongens moeten niet indutten, maar het is bij iedereen vijf voor twaalf.”

Dertig (!) thuisduels ongeslagen
Op De Vijverberg zal FC Dordrecht beter voor de dag moeten komen dan in de afgelopen vijf uitwedstrijden, die allemaal verloren gingen. Hoe anders is die reeks in thuisduels: in reguliere competitieduels in eigen huis is de ploeg dertig (!) wedstrijden ongeslagen. Een reeks die al sinds november 2023 voortduurt en het gehele seizoen werd doorgetrokken. “Een record waar we supertrots op kunnen zijn”, besluit Boel.

Lees meer over:

Lees ook

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

PSX_20261106_213951

Fietser geschept door busje, bestuurder aangehouden

Bij een aanrijding op de Pontonniersweg in Papendrecht is vrijdagavond een fietser gewond geraakt. Het slachtoffer werd geschept door een bestelbus. De bestuurder is aangehouden op verdenking van rijden onder invloed.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.