gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

314c197cae0a5b3d8d489e1df1ee433f.jpg

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacompetitie. De 4-1 zege op promovendus FC Volendam, de wederom verlengde ongeslagen thuisreeks en enkele persoonlijke successen zorgen ervoor dat het met het vertrouwen wel goed zit. “Dit is iets wat we graag wilden.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Héél even leek Telstar uit de bus te komen als play-offopponent, tot ADO Den Haag aan de lopende band begon te scoren bij VVV-Venlo (2-7). Zodoende was de dubbele confrontatie met De Graafschap al bij rust voorzichtig neer te pennen.

Bijzondere ontmoeting
“Ik denk dat we allebei heel graag willen en dat we het goed doen, we staan niet voor niets op deze plek. Maar nu gaat het er echt om”, blikt spits Devin Haen alvast vooruit. Voor de geboren Achterhoeker een bijzondere ontmoeting, want de Feyenoord-huurling was voor zijn avontuur aan de Krommedijk nog ‘Superboer’ en treft dus zijn oude club.

Saillant detail is dat de aanvaller, die nog niets over zijn toekomst weet, dit seizoen het overgrote deel van de duels tegen De Graafschap miste. “Tien minuten welgeteld”, grijnst Haen.

Blessures waren daar de oorzaak van. “Eén keer zat ik wel bij de selectie en ben ik tien minuten ingevallen, maar dat is natuurlijk niet wat je wilt. Je wilt gewoon minuten maken.”

Heksenketeltje
Het eerste duel van het tweeluik is komende dinsdag op De Vijverberg, waar om 21.00 uur wordt afgetrapt. Haen verwacht een ‘heksenketeltje’ in Doetinchem. “Daar ga ik wel vanuit, alleen maar extra leuk natuurlijk. Extra gas geven daar”, zo luidt de opdracht.

Volgens trainer Melvin Boel gaat zijn ploeg als underdog de nacompetitie in. “Cambuur en De Graafschap hebben een bepaalde druk en verwachting, dat geldt natuurlijk ook voor ADO. Wij en Telstar gaan proberen te verrassen.”

Boel hield een paar vaste basiskrachten dit seizoen, zoals Haen en Jaden Slory, voor rust op de bank. “Dat is vooral omdat ik in de groep nog wat extra concurrentie wil richting de play-offs”, verklaart hij de vele wijzigingen. “Jongens moeten niet indutten, maar het is bij iedereen vijf voor twaalf.”

Dertig (!) thuisduels ongeslagen
Op De Vijverberg zal FC Dordrecht beter voor de dag moeten komen dan in de afgelopen vijf uitwedstrijden, die allemaal verloren gingen. Hoe anders is die reeks in thuisduels: in reguliere competitieduels in eigen huis is de ploeg dertig (!) wedstrijden ongeslagen. Een reeks die al sinds november 2023 voortduurt en het gehele seizoen werd doorgetrokken. “Een record waar we supertrots op kunnen zijn”, besluit Boel.

Lees meer over:

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.