gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente doneert 1400 kaartjes voor wintercircus aan voedselbank

33d46c3a9f3a60f6784f2fcc7443e72b

Het Dordtse stadsbestuur heeft besloten om 1400 kaartjes voor wintercircus Royal aan de voedselbank te doneren. Zo kunnen bijna anderhalfduizend kinderen die in armoede leven in december tóch naar het circus.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop overhandigde maandagmiddag de toegangstickets aan Voedselbank Dordrecht. Dat deed hij op initiatief van de Verenigde Senioren Partij (VSP). "De Voedselbank is heel belangrijk voor de stad en helaas zijn er mensen die ervan gebruik moeten maken. Als gemeente doen we ook graag iets extra's voor mensen die moeilijk de eindjes aan elkaar kunnen knopen", aldus de wethouder.

"Het is al treurig dat het (de voedselbank, red.) er moet zijn maar dat houd je toch niet tegen. Er komen altijd mensen in de problemen. Als je die op de één of andere manier kan helpen, dan is dat altijd goed", vult René van der Gijp, ambassadeur van Voedselbank Dordrecht, aan.

Dat dacht circusdirecteur Toni Teuteberg ook. Voorheen reserveerde hij speciaal een uitverkochte zaal voor mensen met een kleine beurs, maar dat bleek erg duur. "Ik was verbijsterd toen ik van de wethouder hoorde dat de gemeente de tickets wilde kopen. We krijgen al subsidie van ze", vertelt Teuteberg.

Budget
Het gevoel van Teuteberg is begrijpelijk, aangezien de gemeente best diep in de buidel tast. Voor de tickets is 15.000 euro uitgegeven. Dat is mogelijk door het Dordtse armoedeprogramma. Heijkoop: "Dat is heel erg gericht op het laten meedoen van mensen, en in het bijzonder kinderen. We hebben via die weg budget vrij kunnen maken voor deze kaartjes". Het circus heeft de tickets tegen kostprijs aangeboden.

Teuteberg is al bezig met concessies, indien het in 2025 niet mogelijk is om nóg een keer kaartjes te doneren: "Als we 50/50 doen is het ook prima. Ik vind gewoon dat die kinderen, zeker met kerst, ook gewoon iets leuks moeten kunnen doen."

RTV Dordrecht was bij de overhandiging van de kaartjes, bekijk hier de beelden.

Lees ook

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.