gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente doneert 1400 kaartjes voor wintercircus aan voedselbank

33d46c3a9f3a60f6784f2fcc7443e72b

Het Dordtse stadsbestuur heeft besloten om 1400 kaartjes voor wintercircus Royal aan de voedselbank te doneren. Zo kunnen bijna anderhalfduizend kinderen die in armoede leven in december tóch naar het circus.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop overhandigde maandagmiddag de toegangstickets aan Voedselbank Dordrecht. Dat deed hij op initiatief van de Verenigde Senioren Partij (VSP). "De Voedselbank is heel belangrijk voor de stad en helaas zijn er mensen die ervan gebruik moeten maken. Als gemeente doen we ook graag iets extra's voor mensen die moeilijk de eindjes aan elkaar kunnen knopen", aldus de wethouder.

"Het is al treurig dat het (de voedselbank, red.) er moet zijn maar dat houd je toch niet tegen. Er komen altijd mensen in de problemen. Als je die op de één of andere manier kan helpen, dan is dat altijd goed", vult René van der Gijp, ambassadeur van Voedselbank Dordrecht, aan.

Dat dacht circusdirecteur Toni Teuteberg ook. Voorheen reserveerde hij speciaal een uitverkochte zaal voor mensen met een kleine beurs, maar dat bleek erg duur. "Ik was verbijsterd toen ik van de wethouder hoorde dat de gemeente de tickets wilde kopen. We krijgen al subsidie van ze", vertelt Teuteberg.

Budget
Het gevoel van Teuteberg is begrijpelijk, aangezien de gemeente best diep in de buidel tast. Voor de tickets is 15.000 euro uitgegeven. Dat is mogelijk door het Dordtse armoedeprogramma. Heijkoop: "Dat is heel erg gericht op het laten meedoen van mensen, en in het bijzonder kinderen. We hebben via die weg budget vrij kunnen maken voor deze kaartjes". Het circus heeft de tickets tegen kostprijs aangeboden.

Teuteberg is al bezig met concessies, indien het in 2025 niet mogelijk is om nóg een keer kaartjes te doneren: "Als we 50/50 doen is het ook prima. Ik vind gewoon dat die kinderen, zeker met kerst, ook gewoon iets leuks moeten kunnen doen."

RTV Dordrecht was bij de overhandiging van de kaartjes, bekijk hier de beelden.

Lees ook

luchtalarm 02

Lokale partijen slaan alarm over verdwijnende sirene: 'Goed functionerend waarschuwingssysteem'

"Schaf het luchtalarm niet af!" Het is de oproep van dertig lokale partijen in heel Nederland, waaronder Slydregt.NU. De partijen reageren daarmee op minister Van Weel van Justitie, die maandag schreef dat de bekende sirene vanaf 1 januari 2028 verdwijnt.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.