gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente doneert 1400 kaartjes voor wintercircus aan voedselbank

33d46c3a9f3a60f6784f2fcc7443e72b

Het Dordtse stadsbestuur heeft besloten om 1400 kaartjes voor wintercircus Royal aan de voedselbank te doneren. Zo kunnen bijna anderhalfduizend kinderen die in armoede leven in december tóch naar het circus.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop overhandigde maandagmiddag de toegangstickets aan Voedselbank Dordrecht. Dat deed hij op initiatief van de Verenigde Senioren Partij (VSP). "De Voedselbank is heel belangrijk voor de stad en helaas zijn er mensen die ervan gebruik moeten maken. Als gemeente doen we ook graag iets extra's voor mensen die moeilijk de eindjes aan elkaar kunnen knopen", aldus de wethouder.

"Het is al treurig dat het (de voedselbank, red.) er moet zijn maar dat houd je toch niet tegen. Er komen altijd mensen in de problemen. Als je die op de één of andere manier kan helpen, dan is dat altijd goed", vult René van der Gijp, ambassadeur van Voedselbank Dordrecht, aan.

Dat dacht circusdirecteur Toni Teuteberg ook. Voorheen reserveerde hij speciaal een uitverkochte zaal voor mensen met een kleine beurs, maar dat bleek erg duur. "Ik was verbijsterd toen ik van de wethouder hoorde dat de gemeente de tickets wilde kopen. We krijgen al subsidie van ze", vertelt Teuteberg.

Budget
Het gevoel van Teuteberg is begrijpelijk, aangezien de gemeente best diep in de buidel tast. Voor de tickets is 15.000 euro uitgegeven. Dat is mogelijk door het Dordtse armoedeprogramma. Heijkoop: "Dat is heel erg gericht op het laten meedoen van mensen, en in het bijzonder kinderen. We hebben via die weg budget vrij kunnen maken voor deze kaartjes". Het circus heeft de tickets tegen kostprijs aangeboden.

Teuteberg is al bezig met concessies, indien het in 2025 niet mogelijk is om nóg een keer kaartjes te doneren: "Als we 50/50 doen is het ook prima. Ik vind gewoon dat die kinderen, zeker met kerst, ook gewoon iets leuks moeten kunnen doen."

RTV Dordrecht was bij de overhandiging van de kaartjes, bekijk hier de beelden.

Lees ook

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.