gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente doneert 1400 kaartjes voor wintercircus aan voedselbank

33d46c3a9f3a60f6784f2fcc7443e72b

Het Dordtse stadsbestuur heeft besloten om 1400 kaartjes voor wintercircus Royal aan de voedselbank te doneren. Zo kunnen bijna anderhalfduizend kinderen die in armoede leven in december tóch naar het circus.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Wethouder Peter Heijkoop overhandigde maandagmiddag de toegangstickets aan Voedselbank Dordrecht. Dat deed hij op initiatief van de Verenigde Senioren Partij (VSP). "De Voedselbank is heel belangrijk voor de stad en helaas zijn er mensen die ervan gebruik moeten maken. Als gemeente doen we ook graag iets extra's voor mensen die moeilijk de eindjes aan elkaar kunnen knopen", aldus de wethouder.

"Het is al treurig dat het (de voedselbank, red.) er moet zijn maar dat houd je toch niet tegen. Er komen altijd mensen in de problemen. Als je die op de één of andere manier kan helpen, dan is dat altijd goed", vult René van der Gijp, ambassadeur van Voedselbank Dordrecht, aan.

Dat dacht circusdirecteur Toni Teuteberg ook. Voorheen reserveerde hij speciaal een uitverkochte zaal voor mensen met een kleine beurs, maar dat bleek erg duur. "Ik was verbijsterd toen ik van de wethouder hoorde dat de gemeente de tickets wilde kopen. We krijgen al subsidie van ze", vertelt Teuteberg.

Budget
Het gevoel van Teuteberg is begrijpelijk, aangezien de gemeente best diep in de buidel tast. Voor de tickets is 15.000 euro uitgegeven. Dat is mogelijk door het Dordtse armoedeprogramma. Heijkoop: "Dat is heel erg gericht op het laten meedoen van mensen, en in het bijzonder kinderen. We hebben via die weg budget vrij kunnen maken voor deze kaartjes". Het circus heeft de tickets tegen kostprijs aangeboden.

Teuteberg is al bezig met concessies, indien het in 2025 niet mogelijk is om nóg een keer kaartjes te doneren: "Als we 50/50 doen is het ook prima. Ik vind gewoon dat die kinderen, zeker met kerst, ook gewoon iets leuks moeten kunnen doen."

RTV Dordrecht was bij de overhandiging van de kaartjes, bekijk hier de beelden.

Lees ook

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.