gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeentegrond gevonden voor tientallen seniorenwoningen in Amstelwijck

8e72e72642816d4c98b89cf3f7917371

De gemeente Dordrecht heeft haar ogen laten vallen op een stuk eigen grond in Amstelwijck. Op die grond zouden dertig tot vijftig woningen voor senioren moeten komen. Het moet gaan om een sociale woonvorm waarbij de bewoners meer naar elkaar omkijken.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Een sociale woonvorm voor ouderen is in een aantal andere steden al gerealiseerd, zo zijn er in Gouda en Zwolle al meerdere zogeheten Knarrenhofjes te vinden. Ook private initiatieven schieten uit de grond, zo wordt er in Dubbeldam gewerkt aan zestien woningen aan de Prupublishnuslaan. Vanwege een gebrek aan beschikbare grond voor de woningbouw was het vinden van een locatie op gemeentegrond in Dordrecht echter lastig.

Knarrenhof
De verantwoordelijke wethouder Maarten Burggraaf zegt daarover het volgende: “We zijn nu twee jaar bezig met het vinden van een geschikt stuk grond. Knarrenhof had zo haar wensen, daaraan konden de stukken grond die wij beschikbaar stelden niet altijd voldoen.” Voor seniorenwoningen zijn die eisen bijvoorbeeld goed bereikbare voorzieningen en een locatie met weinig overlast in een maatschappelijk betrokken wijk.

Margreet Weber is initiatiefneemster voor een Knarrenhof in Dordrecht. Twee jaar geleden begon zij met haar lobby om een sociale woonvorm voor ouderen naar de stad te krijgen. Ze vertelt: “Met een groep vriendinnen die ik ken van de tennis bij DLTC Thialf zijn we gaan kijken naar een woonvorm waarbij we samen konden wonen. Daarbij kwamen we het initiatief van het Knarrenhof tegen en we hebben meteen contact gezocht met de landelijke stichting.” Vanuit de stichting is er daarna advies geboden en meegekeken naar de verschillende stukken grond die de gemeente aanbood.

Naast het sociale aspect van samen ouder worden zit er volgens Weber nog een groot voordeel aan sociale woonvormen voor ouderen: “Het levert naast de voordelen voor ouderen, leuker oud worden en minder mantelzorg voor de kinderen, ook een hele hoop extra woonruimte op.”

Doorstroom
Vaak wonen ouderen nog in grote gezinswoningen. Door deze mensen een kleinere woning met meer zorg voor elkaar aan te bieden komen die oude woningen weer op de markt. Die doorstroom leidt tot een rimpeleffect waarbij meerdere huishoudens stappen kunnen zetten in hun wooncarrière.

Overigens is nog helemaal niet zeker of op de locatie in Amstelwijck wel een Knarrenhof komt. De gemeente reserveert de grond voor ouderenwoningen, maar meerdere initiatieven kunnen plannen indienen om aanspraak te maken op de grond. Zo is er in Dordrecht nog een vergelijkbaar initiatief van Woongenootschap Dordrecht. Pas nadat alle ideeën zijn bekeken en afgewogen wordt door de gemeente besloten wie er aan de slag mag op de grond.

Bekijk hieronder een reportage die wij maakten over dit onderwerp.

Lees ook

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.