gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeentegrond gevonden voor tientallen seniorenwoningen in Amstelwijck

8e72e72642816d4c98b89cf3f7917371

De gemeente Dordrecht heeft haar ogen laten vallen op een stuk eigen grond in Amstelwijck. Op die grond zouden dertig tot vijftig woningen voor senioren moeten komen. Het moet gaan om een sociale woonvorm waarbij de bewoners meer naar elkaar omkijken.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Een sociale woonvorm voor ouderen is in een aantal andere steden al gerealiseerd, zo zijn er in Gouda en Zwolle al meerdere zogeheten Knarrenhofjes te vinden. Ook private initiatieven schieten uit de grond, zo wordt er in Dubbeldam gewerkt aan zestien woningen aan de Prupublishnuslaan. Vanwege een gebrek aan beschikbare grond voor de woningbouw was het vinden van een locatie op gemeentegrond in Dordrecht echter lastig.

Knarrenhof
De verantwoordelijke wethouder Maarten Burggraaf zegt daarover het volgende: “We zijn nu twee jaar bezig met het vinden van een geschikt stuk grond. Knarrenhof had zo haar wensen, daaraan konden de stukken grond die wij beschikbaar stelden niet altijd voldoen.” Voor seniorenwoningen zijn die eisen bijvoorbeeld goed bereikbare voorzieningen en een locatie met weinig overlast in een maatschappelijk betrokken wijk.

Margreet Weber is initiatiefneemster voor een Knarrenhof in Dordrecht. Twee jaar geleden begon zij met haar lobby om een sociale woonvorm voor ouderen naar de stad te krijgen. Ze vertelt: “Met een groep vriendinnen die ik ken van de tennis bij DLTC Thialf zijn we gaan kijken naar een woonvorm waarbij we samen konden wonen. Daarbij kwamen we het initiatief van het Knarrenhof tegen en we hebben meteen contact gezocht met de landelijke stichting.” Vanuit de stichting is er daarna advies geboden en meegekeken naar de verschillende stukken grond die de gemeente aanbood.

Naast het sociale aspect van samen ouder worden zit er volgens Weber nog een groot voordeel aan sociale woonvormen voor ouderen: “Het levert naast de voordelen voor ouderen, leuker oud worden en minder mantelzorg voor de kinderen, ook een hele hoop extra woonruimte op.”

Doorstroom
Vaak wonen ouderen nog in grote gezinswoningen. Door deze mensen een kleinere woning met meer zorg voor elkaar aan te bieden komen die oude woningen weer op de markt. Die doorstroom leidt tot een rimpeleffect waarbij meerdere huishoudens stappen kunnen zetten in hun wooncarrière.

Overigens is nog helemaal niet zeker of op de locatie in Amstelwijck wel een Knarrenhof komt. De gemeente reserveert de grond voor ouderenwoningen, maar meerdere initiatieven kunnen plannen indienen om aanspraak te maken op de grond. Zo is er in Dordrecht nog een vergelijkbaar initiatief van Woongenootschap Dordrecht. Pas nadat alle ideeën zijn bekeken en afgewogen wordt door de gemeente besloten wie er aan de slag mag op de grond.

Bekijk hieronder een reportage die wij maakten over dit onderwerp.

Lees ook

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.