gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘GPS-problemen' volgens transportbedrijf oorzaak truckincident Wilgenwende

69718b73daecd058049abbf6557fd661.jpg

De trucker die twee weken geleden een fietsbruggetje in Dordrecht kapot reed, had problemen met het navigatiesysteem. Dat schrijft Routier European Transport, het Roemeense transportbedrijf van de trucker, in reactie op vragen. Ook geven ze aan geen strafmaatregelen tegen de werknemer te treffen en de gemaakte schade te vergoeden.

Joram Niese |  | Aangepast op
Het ging grofweg twee weken geleden goed mis in de Wilgenwende. Een vrachtwagenchauffeur reed daar een fietsbruggetje aan gort, toen hij een bocht wilde maken.


Buurtbewoner Werner van Well was onderweg naar werk, zag de verdwaalde chauffeur en filmde het voorval. "Ik seinde en toeterde, maar hij bleef maar rijden. Op een gegeven moment komt hij bij een plastic paaltje en hij rijdt eroverheen. Daarna reed hij gewoon die brug op", beschreef de verbaasde Dordtenaar destijds. Verder zou de trucker naar verluidt een spiegel van een personenauto kapot hebben gereden. Dit leverde spectaculaire beelden op.

‘Onverwachte routeringsfout door fout in navigatiesysteem’
Transportbedrijf Routier European Transport wijdt dit in een schriftelijke reactie niet aan de chauffeur zelf. “Het incident lijkt het resultaat te zijn van een routeringsfout, waarschijnlijk veroorzaakt door een technisch probleem met het navigatiesysteem”, valt te lezen. Het bedrijf zegt direct na het incident door de chauffeur te zijn ingelicht en ‘contact te hebben met de Dordtse lokale autoriteiten’.

Met een vloot van – naar eigen zeggen – ruim duizend vrachtwagens door heel Europa, gaat er volgens het bedrijf wel eens iets fout: “Hoewel onze chauffeurs normaliter goed opgeleid zijn om met dit soort uitdagingen om te gaan, is het duidelijk dat deze situatie extra aandacht vereist vanuit ons bedrijf.”

Verder geeft Routier aan te kijken naar “extra trainingen voor routeplanning en veiligheidsvoorschriften op plekken met gevoelige infrastructuur” en ook de “routeplanningssystemen uit te breiden om ongeschikte wegen en infrastructuur te vermijden.”

Parallel aan deze maatregelen van Routier, neemt de gemeente Dordrecht ook extra maatregelen om de situatie bij Wilgenwende te verduidelijken. Wethouder Rik van der Linde gaf vorige week dinsdag aan dat er een groot waarschuwingsbord moet komen.




Geen straf en volledige vergoeding
De bestuurder krijgt nog geen strafmaatregel opgelegd voor het incident. “De acties van de chauffeur in kwestie worden intern onderzocht. De maatregelen die wij treffen focussen zich op educatie en preventie in plaats van straf, behalve als nalatigheid wordt vastgesteld”, laat het bedrijf weten. “Dit om dergelijke situaties in de toekomst te voorkomen.”

Tot slot geeft de Roemeense transporteur aan de gemaakte schade aan de brug volledig te vergoeden. Over het beschadigde paaltje en de kapotte autospiegel wordt in de reactie aan RTV Dordrecht niet gerept.

Bekijk hieronder de beelden van twee weken geleden:

Lees ook

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.

20220725162648_IMG_1516 (1) (1).jpg

Vijf auto's betrokken bij ongeluk, files op A15 en A16

Vijf auto's zijn dinsdagochtend betrokken geweest bij een botsing op de A15, ter hoogte van Ridderkerk. Volgens een politiewoordvoerder raakte één auto flink beschadigd, maar raakte niemand gewond.

foto wapperende nederlandse vlag

Dit kun je doen op Bevrijdingsdag in onze streek

Het is 81 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd door de Geallieerden. Op deze Bevrijdingsdag staan ook dit jaar in onze streek weer verschillende activiteiten op de planning.

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20.00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagochtend al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.