gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘GPS-problemen' volgens transportbedrijf oorzaak truckincident Wilgenwende

69718b73daecd058049abbf6557fd661.jpg

De trucker die twee weken geleden een fietsbruggetje in Dordrecht kapot reed, had problemen met het navigatiesysteem. Dat schrijft Routier European Transport, het Roemeense transportbedrijf van de trucker, in reactie op vragen. Ook geven ze aan geen strafmaatregelen tegen de werknemer te treffen en de gemaakte schade te vergoeden.

Joram Niese |  | Aangepast op
Het ging grofweg twee weken geleden goed mis in de Wilgenwende. Een vrachtwagenchauffeur reed daar een fietsbruggetje aan gort, toen hij een bocht wilde maken.


Buurtbewoner Werner van Well was onderweg naar werk, zag de verdwaalde chauffeur en filmde het voorval. "Ik seinde en toeterde, maar hij bleef maar rijden. Op een gegeven moment komt hij bij een plastic paaltje en hij rijdt eroverheen. Daarna reed hij gewoon die brug op", beschreef de verbaasde Dordtenaar destijds. Verder zou de trucker naar verluidt een spiegel van een personenauto kapot hebben gereden. Dit leverde spectaculaire beelden op.

‘Onverwachte routeringsfout door fout in navigatiesysteem’
Transportbedrijf Routier European Transport wijdt dit in een schriftelijke reactie niet aan de chauffeur zelf. “Het incident lijkt het resultaat te zijn van een routeringsfout, waarschijnlijk veroorzaakt door een technisch probleem met het navigatiesysteem”, valt te lezen. Het bedrijf zegt direct na het incident door de chauffeur te zijn ingelicht en ‘contact te hebben met de Dordtse lokale autoriteiten’.

Met een vloot van – naar eigen zeggen – ruim duizend vrachtwagens door heel Europa, gaat er volgens het bedrijf wel eens iets fout: “Hoewel onze chauffeurs normaliter goed opgeleid zijn om met dit soort uitdagingen om te gaan, is het duidelijk dat deze situatie extra aandacht vereist vanuit ons bedrijf.”

Verder geeft Routier aan te kijken naar “extra trainingen voor routeplanning en veiligheidsvoorschriften op plekken met gevoelige infrastructuur” en ook de “routeplanningssystemen uit te breiden om ongeschikte wegen en infrastructuur te vermijden.”

Parallel aan deze maatregelen van Routier, neemt de gemeente Dordrecht ook extra maatregelen om de situatie bij Wilgenwende te verduidelijken. Wethouder Rik van der Linde gaf vorige week dinsdag aan dat er een groot waarschuwingsbord moet komen.




Geen straf en volledige vergoeding
De bestuurder krijgt nog geen strafmaatregel opgelegd voor het incident. “De acties van de chauffeur in kwestie worden intern onderzocht. De maatregelen die wij treffen focussen zich op educatie en preventie in plaats van straf, behalve als nalatigheid wordt vastgesteld”, laat het bedrijf weten. “Dit om dergelijke situaties in de toekomst te voorkomen.”

Tot slot geeft de Roemeense transporteur aan de gemaakte schade aan de brug volledig te vergoeden. Over het beschadigde paaltje en de kapotte autospiegel wordt in de reactie aan RTV Dordrecht niet gerept.

Bekijk hieronder de beelden van twee weken geleden:

Lees ook

zwembadcombifoto.jpg

Afschuw na explosie in entreehal zwembad: ‘Had anders kunnen aflopen’

Zwembad de Fakkel in Ridderkerk neemt na de explosie in de entreehal van afgelopen vrijdag geen extra maatregelen. Dat laat manager Ad Fransen weten. Hij is opgelucht dat niemand gewond raakte. “Een klein aantal mensen heeft het zien gebeuren, gelukkig op veilige afstand. Dit had natuurlijk anders kunnen aflopen.”

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.