Dordrecht, Netherlands

‘GPS-problemen' volgens transportbedrijf oorzaak truckincident Wilgenwende

De trucker die twee weken geleden een fietsbruggetje in Dordrecht kapot reed, had problemen met het navigatiesysteem. Dat schrijft Routier European Transport, het Roemeense transportbedrijf van de trucker, in reactie op vragen. Ook geven ze aan geen strafmaatregelen tegen de werknemer te treffen en de gemaakte schade te vergoeden.
Joram Niese | 21 januari 2025 12:30 | Aangepast op 21 januari 2025 11:57
Het ging grofweg twee weken geleden goed mis in de Wilgenwende. Een vrachtwagenchauffeur reed daar een fietsbruggetje aan gort, toen hij een bocht wilde maken.


Buurtbewoner Werner van Well was onderweg naar werk, zag de verdwaalde chauffeur en filmde het voorval. "Ik seinde en toeterde, maar hij bleef maar rijden. Op een gegeven moment komt hij bij een plastic paaltje en hij rijdt eroverheen. Daarna reed hij gewoon die brug op", beschreef de verbaasde Dordtenaar destijds. Verder zou de trucker naar verluidt een spiegel van een personenauto kapot hebben gereden. Dit leverde spectaculaire beelden op.

‘Onverwachte routeringsfout door fout in navigatiesysteem’
Transportbedrijf Routier European Transport wijdt dit in een schriftelijke reactie niet aan de chauffeur zelf. “Het incident lijkt het resultaat te zijn van een routeringsfout, waarschijnlijk veroorzaakt door een technisch probleem met het navigatiesysteem”, valt te lezen. Het bedrijf zegt direct na het incident door de chauffeur te zijn ingelicht en ‘contact te hebben met de Dordtse lokale autoriteiten’.

Met een vloot van – naar eigen zeggen – ruim duizend vrachtwagens door heel Europa, gaat er volgens het bedrijf wel eens iets fout: “Hoewel onze chauffeurs normaliter goed opgeleid zijn om met dit soort uitdagingen om te gaan, is het duidelijk dat deze situatie extra aandacht vereist vanuit ons bedrijf.”

Verder geeft Routier aan te kijken naar “extra trainingen voor routeplanning en veiligheidsvoorschriften op plekken met gevoelige infrastructuur” en ook de “routeplanningssystemen uit te breiden om ongeschikte wegen en infrastructuur te vermijden.”

Parallel aan deze maatregelen van Routier, neemt de gemeente Dordrecht ook extra maatregelen om de situatie bij Wilgenwende te verduidelijken. Wethouder Rik van der Linde gaf vorige week dinsdag aan dat er een groot waarschuwingsbord moet komen.




Geen straf en volledige vergoeding
De bestuurder krijgt nog geen strafmaatregel opgelegd voor het incident. “De acties van de chauffeur in kwestie worden intern onderzocht. De maatregelen die wij treffen focussen zich op educatie en preventie in plaats van straf, behalve als nalatigheid wordt vastgesteld”, laat het bedrijf weten. “Dit om dergelijke situaties in de toekomst te voorkomen.”

Tot slot geeft de Roemeense transporteur aan de gemaakte schade aan de brug volledig te vergoeden. Over het beschadigde paaltje en de kapotte autospiegel wordt in de reactie aan RTV Dordrecht niet gerept.

Bekijk hieronder de beelden van twee weken geleden:

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...