gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘GPS-problemen' volgens transportbedrijf oorzaak truckincident Wilgenwende

69718b73daecd058049abbf6557fd661

De trucker die twee weken geleden een fietsbruggetje in Dordrecht kapot reed, had problemen met het navigatiesysteem. Dat schrijft Routier European Transport, het Roemeense transportbedrijf van de trucker, in reactie op vragen. Ook geven ze aan geen strafmaatregelen tegen de werknemer te treffen en de gemaakte schade te vergoeden.

Joram Niese |  | Aangepast op
Het ging grofweg twee weken geleden goed mis in de Wilgenwende. Een vrachtwagenchauffeur reed daar een fietsbruggetje aan gort, toen hij een bocht wilde maken.


Buurtbewoner Werner van Well was onderweg naar werk, zag de verdwaalde chauffeur en filmde het voorval. "Ik seinde en toeterde, maar hij bleef maar rijden. Op een gegeven moment komt hij bij een plastic paaltje en hij rijdt eroverheen. Daarna reed hij gewoon die brug op", beschreef de verbaasde Dordtenaar destijds. Verder zou de trucker naar verluidt een spiegel van een personenauto kapot hebben gereden. Dit leverde spectaculaire beelden op.

‘Onverwachte routeringsfout door fout in navigatiesysteem’
Transportbedrijf Routier European Transport wijdt dit in een schriftelijke reactie niet aan de chauffeur zelf. “Het incident lijkt het resultaat te zijn van een routeringsfout, waarschijnlijk veroorzaakt door een technisch probleem met het navigatiesysteem”, valt te lezen. Het bedrijf zegt direct na het incident door de chauffeur te zijn ingelicht en ‘contact te hebben met de Dordtse lokale autoriteiten’.

Met een vloot van – naar eigen zeggen – ruim duizend vrachtwagens door heel Europa, gaat er volgens het bedrijf wel eens iets fout: “Hoewel onze chauffeurs normaliter goed opgeleid zijn om met dit soort uitdagingen om te gaan, is het duidelijk dat deze situatie extra aandacht vereist vanuit ons bedrijf.”

Verder geeft Routier aan te kijken naar “extra trainingen voor routeplanning en veiligheidsvoorschriften op plekken met gevoelige infrastructuur” en ook de “routeplanningssystemen uit te breiden om ongeschikte wegen en infrastructuur te vermijden.”

Parallel aan deze maatregelen van Routier, neemt de gemeente Dordrecht ook extra maatregelen om de situatie bij Wilgenwende te verduidelijken. Wethouder Rik van der Linde gaf vorige week dinsdag aan dat er een groot waarschuwingsbord moet komen.




Geen straf en volledige vergoeding
De bestuurder krijgt nog geen strafmaatregel opgelegd voor het incident. “De acties van de chauffeur in kwestie worden intern onderzocht. De maatregelen die wij treffen focussen zich op educatie en preventie in plaats van straf, behalve als nalatigheid wordt vastgesteld”, laat het bedrijf weten. “Dit om dergelijke situaties in de toekomst te voorkomen.”

Tot slot geeft de Roemeense transporteur aan de gemaakte schade aan de brug volledig te vergoeden. Over het beschadigde paaltje en de kapotte autospiegel wordt in de reactie aan RTV Dordrecht niet gerept.

Bekijk hieronder de beelden van twee weken geleden:

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.