Dordrecht, Netherlands

Hondenbelasting terug, sluiting zwembad en bieb: zo denkt Dordrecht te bezuinigen

De gemeente Dordrecht denkt de miljoenenbezuinigingen de komende jaren te kunnen dekken door hondenbezitters weer belasting te laten betalen. Ook zou het sluiten van zwembad De Dubbel of het Wantijbad geld kunnen opleveren. Daarnaast zou de bibliotheekvestiging in Crabbehof of Stadspolders moeten sluiten. Dit blijkt uit een eerste inventarisatie die vrijdag is gepresenteerd.
Redactie Streek 56 | 7 februari 2025 16:30 | Aangepast op 7 februari 2025 16:27
In totaal zijn tachtig mogelijke besparende maatregelen bekeken. Dordrecht krijgt vanaf 2026 een stuk minder geld van het Rijk. Om de nodige begrotingen rond te krijgen moet er volgend jaar minstens 19 miljoen euro bespaard worden. Het gemeentebestuur heeft ambtenaren gevraagd waar er 25 miljoen euro te halen valt.

Dit zijn de meest opvallende besparingen en inkomsten uit die lijst:

- Sluiten zwembad De Dubbel of het Wantijbad (400.000 euro jaarlijkse besparing)
- Geen subsidie meer voor Drechthopper en Wijkhopper (125.000 euro jaarlijkse besparing) 
- Geen subsidie meer voor huren van zwembad door sportclubs bij Sportboulevard (geen bedrag genoemd)
- Geen topsportevenementen meer organiseren zoals Tour de Femmes (geen bedrag genoemd)
- Herinvoeren hondenbelasting vanaf 2027 (indicatief 500.000 euro per jaar inkomsten)
- Sponsorcontract met FC Dordrecht stopzetten (niet meer 500 vrijkaarten voor mindervalide en minima)
- Subsidie Onderwijsmuseum wordt gehalveerd of stopgezet (potentieel 300.000 euro aan besparing)
- Besparing op speelvoorzieningen buiten de bestaande parken (100.000 euro jaarlijkse besparing)
- Sluiting bibliotheekvestiging (geen bedrag genoemd)

De lijst die is opgesteld in opdracht van het gemeentebestuur, om op deze en andere punten te besparen zal op 18 februari voorgelegd worden aan de gemeenteraad. Het zal een fors debat worden, want veel maatregelen op de lijst zouden forse impact hebben.

Financieel wethouder Wim van der Kruijff benadrukt daarom het belang van de raad in deze begroting. "We vinden het belangrijk dat de raad daarbij alle opties kan overwegen", aldus de wethouder. "Er zitten mogelijke maatregelen in die pijn doen bij bewoners, bedrijven, verenigingen of instellingen. Dat is gezien de omvang van het te bezuinigen bedrag onvermijdelijk.”

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...

Regiogenoten kennen eerste tegenstander op WK darts: 'Had slechter gekund'

Wesley Plaisier uit Hendrik-Ido-Ambacht neemt het in de eerste ronde van het WK darts op tegen Lukas...