gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

e719c913a9c688f7727f5ad238e309e5

Verkiezingsdag is aangebroken en dat betekent dat op nagenoeg alle grote treinstations van Nederland tijdens het ochtendgloren de eerste stemlokalen de deuren openen. Ook op Station Dordrecht is dat het geval, waar veel stemmers voor de treinreis naar werk of studie nog even snel gebruik maken van het rode potlood.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Else, een jonge vrouw van rond de dertig, geeft aan dat de verkiezingsdag voor haar vooral veel spanning met zich meebrengt. “Iedereen twijfelt heel erg, ik ben heel benieuwd of er iets uit gaat komen.” Ze benadrukt het belang van stemmen: “Het is altijd belangrijk om je stem te laten horen, als je verandering wilt dan is dit dé manier.” Thema’s als klimaat en de mensenrechten die onder druk staan zijn voor haar redenen om op deze woensdagochtend naar de stembus te komen.

Niet veel later wandelt Pablo het station binnen. “Koester je recht om te stemmen”, is het eerste wat de man van middelbare leeftijd aan onze verslaggever meegeeft. “We hebben nu de keuze om de richting te bepalen, dus is het gewoon heel belangrijk om te gaan stemmen.” Hij is optimistisch opgestaan, verkiezingsdag is voor hem een moment van verandering. Pablo wil dat Nederland na vandaag in rustiger vaarwater komt. “Met een coalitie die samen wil komen om het land stabiel te regeren. Ik stem echt voor een goede coalitie vandaag.”

Overduidelijk op weg naar werk heeft Pablo ook wat haast. Toch neemt de wat gedrongen man nog de tijd om even duidelijk te maken waar de verbeterpunten liggen in Den Haag. “Ik denk dat mensen weer open moeten zijn en niet zo extreem vastgeroest moeten blijven hangen in hun eigen ideeën.”

ID-bewijs verdwijnt per ongeluk in stembus
Harmen de Vries slaat het interview met Pablo vanachter een bureautafel gade. Hij is vrijwilliger bij het stembureau en controleert de legitimatiebewijzen van bezoekers. “Het is best druk geweest, het is nu rond half 10 en we hebben al een aantal golven van stemmers gehad.” Even kijkt hij naar zijn buurvrouw, die hem het aantal doorgeeft. “230 stemmen al, het gaat best hard!”, vervolgt de Vries. Om half zeven stond hij al op het station om het stemlokaal klaar te maken voor de dag. “Je moet er wat voor over hebben, de wekker stond om half zes vandaag.”

Die ruim tweehonderd stemmen hadden er al meer kunnen zijn, ware het niet dat er ook een aantal stemmers binnen zijn gewandeld met een verkeerde stempas. “Ze kwamen uit Papendrecht en je moet in je eigen gemeente stemmen zodat er niet dubbel gestemd kan worden. We hebben ze dus helaas weg moeten sturen.”

Bijzonder genoeg waren er nog meer perikelen met identificatiebewijzen. Net voor het vertrek van onze verslaggever rent een man het stemlokaal in. In een onoplettend haastmoment heeft hij zijn identificatiebewijs samen met zijn stembiljet in de stemcontainer gedaan. Vanavond na negenen terugkomen, wordt hem duidelijk gemaakt. Teleurgesteld druipt de man af.

Het stemlokaal bij het station blijft vandaag nog tot 21.00 uur in de avond open, iedereen die dan binnen is mag nog stemmen, maar de deuren sluiten dan. Daarna begint het grote tellen.

Lees ook

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.