Dordrecht, Netherlands

Indiëherdenking in Dordrecht: muziek, stilte en bijzondere verhalen

Kranslegging bij het Indiëmonument op de Dordtse begraafplaats Corrado Francke
Het was donderdag 79 jaar geleden dat de Tweede Wereldoorlog ook in Zuidoost-Azië voorbij was. Ook in Dordrecht herdachten verschillende generaties de slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands Indië.
Corrado Francke | 15 augustus 2024 17:50 | Aangepast op 15 augustus 2024 17:50
De herdenking was op begraafplaats Essenhof. Binnen waren verschillende toespraken en verteld en was er ruimte voor muziek. Buiten werden de slachtoffers herdacht met twee minuten stilte, waarna een kranslegging volgde.

'Altijd gevangen, nooit bevrijd', was zoals ieder jaar het motto van de herdenking. "Je bent bevrijd, maar je draagt nog zoveel verdriet en leed in je. Dat blijft altijd", zegt organisator Vera Andreas namens de Stichting Indisch Dordrecht.

Meerdere generaties
Wat opviel, was dat jong en oud de herdenking bijwoonde. Zo vertelde Eden (24) een stukje van haar familiegeschiedenis, maar benadrukte ook dat iedereen andere oorlogsverhalen heeft. "Ondanks dat is het heel mooi dat we vandaag samenzijn en blijven herdenken."

Eden merkt dat haar leeftijdsgenoten zich steeds verder verdiepen in hun achtergrond en het bijbehorende, vaak ontroerende verhaal. "Er is lang over gezwegen door eerdere generaties, maar ook die worden er steeds meer open over. Mijn generatie is heel erg op zoek naar antwoorden, dus die zijn er veel mee bezig", concludeert ze.

Bekijk hier een impressie van de Indiëherdenking in Dordrecht:

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Eerste stap gezet voor nieuwe woonwijk Maasterras: 'Van essentieel belang voor onze stad'

De komst van de nieuwe Dordtse woonwijk Maasterras is een stap dichterbij. De gemeente en BPD Bouwfo...

Auto brandt uit op Ridderkerkse parkeerplaats

Een geparkeerde auto in Ridderkerk is in de nacht van zondag op maandag in vlammen opgegaan. Dat geb...

Megastunt op WK darts: Plaisier schakelt oud-wereldkampioen uit

Wesley Plaisier heeft in de tweede ronde van het WK darts in Londen voor een enorme sensatie gezorgd...

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...