Dordrecht, Netherlands

Inzamelingsactie Rockabilly Square nog niet rond, maar festival 'gaat sowieso door'

Wendy Stendert organiseert al acht jaar het gratis Dordtse festival Rockabilly Square. De gemeente sprong altijd bij met subsidie, maar dit jaar ging dat feest niet door. Via een inzamelingsactie op het platform ‘voordekunst’ hoopt Wendy de financiën deels rond te krijgen, als dat lukt dan legt de gemeente ook wat bij. Maar één ding is zeker: het festival gaat door.
Ylva Verbeek | 18 juli 2024 11:30 | Aangepast op 18 juli 2024 11:30
Eerst probeerde Wendy, die tevens eigenaresse is van een retrowinkel in de Dordtse voorstraat, geld in te zamelen via GoFundMe, maar het bleek beter om te verplaatsen naar het platform ‘voordekunst’. “Daar moeten we 25% van het streefbedrag ophalen, dan legt de gemeente ook een kwart bij. Daarna moeten we nog de helft: zo’n achtduizend euro”, legt de organisatrice uit.

Het programma is wel al klaar, met dit jaar een extra avond op zaterdag 24 augustus, waarbij het festival aftrapt met een kroegentocht De ‘oude vertrouwde zondag’ bestaat uit onder andere bands, kraampjes en old timers. Het festival verplaatst zich van het Statenplein naar de Grote Kerk.

Vastberaden
Door noodweer moest het vorige festival voortijdig afgelast worden. “Toen stond ik huilend in de regen de boel af te tuigen”, blikt Wendy terug. Des te meer is ze vastberaden om er dit jaar alles aan te doen. “Ik heb jarenlang mijn best gedaan om mensen te binden, maar als het weer niet door zou gaan, raak je ze kwijt. Het is kiele kiele, maar we gaan er sowieso iets van maken”, besluit zij.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...