Dordrecht, Netherlands

Inzamelingsactie Rockabilly Square nog niet rond, maar festival 'gaat sowieso door'

Wendy Stendert organiseert al acht jaar het gratis Dordtse festival Rockabilly Square. De gemeente sprong altijd bij met subsidie, maar dit jaar ging dat feest niet door. Via een inzamelingsactie op het platform ‘voordekunst’ hoopt Wendy de financiën deels rond te krijgen, als dat lukt dan legt de gemeente ook wat bij. Maar één ding is zeker: het festival gaat door.
Ylva Verbeek | 18 juli 2024 11:30 | Aangepast op 18 juli 2024 11:30
Eerst probeerde Wendy, die tevens eigenaresse is van een retrowinkel in de Dordtse voorstraat, geld in te zamelen via GoFundMe, maar het bleek beter om te verplaatsen naar het platform ‘voordekunst’. “Daar moeten we 25% van het streefbedrag ophalen, dan legt de gemeente ook een kwart bij. Daarna moeten we nog de helft: zo’n achtduizend euro”, legt de organisatrice uit.

Het programma is wel al klaar, met dit jaar een extra avond op zaterdag 24 augustus, waarbij het festival aftrapt met een kroegentocht De ‘oude vertrouwde zondag’ bestaat uit onder andere bands, kraampjes en old timers. Het festival verplaatst zich van het Statenplein naar de Grote Kerk.

Vastberaden
Door noodweer moest het vorige festival voortijdig afgelast worden. “Toen stond ik huilend in de regen de boel af te tuigen”, blikt Wendy terug. Des te meer is ze vastberaden om er dit jaar alles aan te doen. “Ik heb jarenlang mijn best gedaan om mensen te binden, maar als het weer niet door zou gaan, raak je ze kwijt. Het is kiele kiele, maar we gaan er sowieso iets van maken”, besluit zij.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...