gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeannine (70) liep een wereldrecord, bij de Drechtstadloop probeert ze dat opnieuw

d53fabdf2caf5480d62268a85fad8257

Jeannine Liebrand doet dit weekend mee met de Drechtstadloop. De Nijmeegse liep onlangs een wereldrecord op de halve marathon voor senioren, en dat probeert ze nu weer te doen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
Het record liep ze in haar eigen woonplaats tijdens de Stevensloop. De 70-jarige is pas op haar 48ste begonnen met hardlopen. "Mijn man ging elke zondag lopen. Naar mate de kinderen ouder werden, bleven die zondag op bed liggen Daar zat ik dan in m’n eentje thuis. Ik vroeg hem thuis te blijven, maar hij zei: ‘Ik heb een beter idee, ga jij maar eens een keer mee.’” Ze had alleen nooit verwacht wereldrecordhoudster te worden.

Tóch gebeurde het: in Nijmegen liep zij de halve marathon in 1 uur 37 minuten en 54 seconden, bijna een minuut sneller dan het oude record. Ze zegt dat dit voor een groot deel door talent komt, maar ze denkt ook dat dit te danken is aan haar startleeftijd. Liebrand: “Als je jong begint en je fantastisch snelle tijden loopt, wordt dat alleen maar minder. Bij mij werd het de eerste jaren alleen maar sneller, sneller, sneller.”

Voorbereiding
Om zich goed voor te bereiden, zorgt Liebrand ervoor dat ze het parcours van tevoren goed verkent. Onlangs kwam ze naar Dordrecht om de route fietsend te verkennen. Ze is positief verrast. “Het is hier heel mooi. Ik houd van dit soort routes. Ik ben veel meer van de dijken dan van de stad”, aldus Liebrand. Daarmee doelt ze op het stukje parcours dat de Nieuwe Dordtse Biesbosch doorkruist. Net als vorig jaar is deze route gekozen, vanwege de bouwput bij het te realiseren Dordthuis in het centrum van de stad.

Peter van den Eijnden is Parcoursmeester bij de Drechtstadloop en vertelt dat de route niet toevallig door de Biesbosch gaat. “Vaak heeft het bepalen van een route te maken met beperkingen. Ook het verkeer is best wel een issue. We proberen zoveel mogelijk de drukste wegen te omzeilen en wat rustigere wegen te kiezen. Dat is voor de lopers én het verkeer prettiger.”

Toch was het nog even spannend of het gebied kon worden aangedaan: er werd namelijk in de Nieuwe Dordtse Biesbosch gegraven. “Het lange fietspad was afgesloten, maar het is gelukkig goed gekomen. De aannemer heeft zijn best gedaan om het op tijd af te krijgen en het ligt er nu weer piekfijn bij.”

Nieuw wereldrecord?
Of er een nieuw wereldrecord inzit, zal dus niet aan het parcours liggen. Dat heeft volgens Jeannine Liebrand ook met andere dingen te maken. “Dat hangt voor een groot deel af van de wind. Daarnaast moet ik goed geslapen hebben en het ontbijt moet goed vallen. Je weet het nooit zeker van tevoren.”

RTV Dordrecht ging mee met Liebrand, de route verkennen. Bekijk hieronder de beelden.

Lees ook

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.