gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeannine (70) liep een wereldrecord, bij de Drechtstadloop probeert ze dat opnieuw

d53fabdf2caf5480d62268a85fad8257

Jeannine Liebrand doet dit weekend mee met de Drechtstadloop. De Nijmeegse liep onlangs een wereldrecord op de halve marathon voor senioren, en dat probeert ze nu weer te doen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
Het record liep ze in haar eigen woonplaats tijdens de Stevensloop. De 70-jarige is pas op haar 48ste begonnen met hardlopen. "Mijn man ging elke zondag lopen. Naar mate de kinderen ouder werden, bleven die zondag op bed liggen Daar zat ik dan in m’n eentje thuis. Ik vroeg hem thuis te blijven, maar hij zei: ‘Ik heb een beter idee, ga jij maar eens een keer mee.’” Ze had alleen nooit verwacht wereldrecordhoudster te worden.

Tóch gebeurde het: in Nijmegen liep zij de halve marathon in 1 uur 37 minuten en 54 seconden, bijna een minuut sneller dan het oude record. Ze zegt dat dit voor een groot deel door talent komt, maar ze denkt ook dat dit te danken is aan haar startleeftijd. Liebrand: “Als je jong begint en je fantastisch snelle tijden loopt, wordt dat alleen maar minder. Bij mij werd het de eerste jaren alleen maar sneller, sneller, sneller.”

Voorbereiding
Om zich goed voor te bereiden, zorgt Liebrand ervoor dat ze het parcours van tevoren goed verkent. Onlangs kwam ze naar Dordrecht om de route fietsend te verkennen. Ze is positief verrast. “Het is hier heel mooi. Ik houd van dit soort routes. Ik ben veel meer van de dijken dan van de stad”, aldus Liebrand. Daarmee doelt ze op het stukje parcours dat de Nieuwe Dordtse Biesbosch doorkruist. Net als vorig jaar is deze route gekozen, vanwege de bouwput bij het te realiseren Dordthuis in het centrum van de stad.

Peter van den Eijnden is Parcoursmeester bij de Drechtstadloop en vertelt dat de route niet toevallig door de Biesbosch gaat. “Vaak heeft het bepalen van een route te maken met beperkingen. Ook het verkeer is best wel een issue. We proberen zoveel mogelijk de drukste wegen te omzeilen en wat rustigere wegen te kiezen. Dat is voor de lopers én het verkeer prettiger.”

Toch was het nog even spannend of het gebied kon worden aangedaan: er werd namelijk in de Nieuwe Dordtse Biesbosch gegraven. “Het lange fietspad was afgesloten, maar het is gelukkig goed gekomen. De aannemer heeft zijn best gedaan om het op tijd af te krijgen en het ligt er nu weer piekfijn bij.”

Nieuw wereldrecord?
Of er een nieuw wereldrecord inzit, zal dus niet aan het parcours liggen. Dat heeft volgens Jeannine Liebrand ook met andere dingen te maken. “Dat hangt voor een groot deel af van de wind. Daarnaast moet ik goed geslapen hebben en het ontbijt moet goed vallen. Je weet het nooit zeker van tevoren.”

RTV Dordrecht ging mee met Liebrand, de route verkennen. Bekijk hieronder de beelden.

Lees ook

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”