gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeannine (70) liep een wereldrecord, bij de Drechtstadloop probeert ze dat opnieuw

d53fabdf2caf5480d62268a85fad8257.jpg

Jeannine Liebrand doet dit weekend mee met de Drechtstadloop. De Nijmeegse liep onlangs een wereldrecord op de halve marathon voor senioren, en dat probeert ze nu weer te doen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
Het record liep ze in haar eigen woonplaats tijdens de Stevensloop. De 70-jarige is pas op haar 48ste begonnen met hardlopen. "Mijn man ging elke zondag lopen. Naar mate de kinderen ouder werden, bleven die zondag op bed liggen Daar zat ik dan in m’n eentje thuis. Ik vroeg hem thuis te blijven, maar hij zei: ‘Ik heb een beter idee, ga jij maar eens een keer mee.’” Ze had alleen nooit verwacht wereldrecordhoudster te worden.

Tóch gebeurde het: in Nijmegen liep zij de halve marathon in 1 uur 37 minuten en 54 seconden, bijna een minuut sneller dan het oude record. Ze zegt dat dit voor een groot deel door talent komt, maar ze denkt ook dat dit te danken is aan haar startleeftijd. Liebrand: “Als je jong begint en je fantastisch snelle tijden loopt, wordt dat alleen maar minder. Bij mij werd het de eerste jaren alleen maar sneller, sneller, sneller.”

Voorbereiding
Om zich goed voor te bereiden, zorgt Liebrand ervoor dat ze het parcours van tevoren goed verkent. Onlangs kwam ze naar Dordrecht om de route fietsend te verkennen. Ze is positief verrast. “Het is hier heel mooi. Ik houd van dit soort routes. Ik ben veel meer van de dijken dan van de stad”, aldus Liebrand. Daarmee doelt ze op het stukje parcours dat de Nieuwe Dordtse Biesbosch doorkruist. Net als vorig jaar is deze route gekozen, vanwege de bouwput bij het te realiseren Dordthuis in het centrum van de stad.

Peter van den Eijnden is Parcoursmeester bij de Drechtstadloop en vertelt dat de route niet toevallig door de Biesbosch gaat. “Vaak heeft het bepalen van een route te maken met beperkingen. Ook het verkeer is best wel een issue. We proberen zoveel mogelijk de drukste wegen te omzeilen en wat rustigere wegen te kiezen. Dat is voor de lopers én het verkeer prettiger.”

Toch was het nog even spannend of het gebied kon worden aangedaan: er werd namelijk in de Nieuwe Dordtse Biesbosch gegraven. “Het lange fietspad was afgesloten, maar het is gelukkig goed gekomen. De aannemer heeft zijn best gedaan om het op tijd af te krijgen en het ligt er nu weer piekfijn bij.”

Nieuw wereldrecord?
Of er een nieuw wereldrecord inzit, zal dus niet aan het parcours liggen. Dat heeft volgens Jeannine Liebrand ook met andere dingen te maken. “Dat hangt voor een groot deel af van de wind. Daarnaast moet ik goed geslapen hebben en het ontbijt moet goed vallen. Je weet het nooit zeker van tevoren.”

RTV Dordrecht ging mee met Liebrand, de route verkennen. Bekijk hieronder de beelden.

Lees ook

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.

Foto De brand van de eeuw.png

'Er was eens': de brand van de eeuw

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De eerste aflevering is vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht.

archiefnatuurbrandpexels.jpg

Nu ook in onze regio hoogste waarschuwingsniveau natuurbranden

In heel de regio geldt op dit moment het hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden. Omdat het al langere tijd droog is, neemt het risico op een natuurbrand toe. In de regio zijn extra maatregelen genomen en voor iedereen geldt: wees extra alert.

politieaanhoudingbierenchips.png

Inbreker steelt geen geld, maar bier en chips

Een man heeft maandag ingebroken in een sportkantine in Dordrecht. De verdachte dacht dat daar wel wat losgeld te halen viel. Maar toen dit niet zo was, richtte hij zich op het bier en chips van de kantine. De politie heeft de verdachte ter plekke aangehouden.

Bushalte Papendrecht verplaatst

Deze bushalte wordt binnenkort verplaatst wegens 'ongewenste overstekers'

Bushalte De Lage Waard aan de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht wordt verplaatst. Ook wordt de busbaan verlengd. De gemeente wil daarmee de verkeersveiligheid verbeteren en het openbaar vervoer laten doorstromen. Dit, naar aanleiding van ongewenste OV-overstekers op de weg.

sliedrechtsportpimwaslander.jpeg

Sliedrecht Sport moet beslissend finaleduel winnen voor landskampioenschap

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hadden woensdagavond landskampioen kunnen worden, maar Apollo 8 heeft daar een stokje voor gestoken. De ploeg uit Borne won de wedstrijd van de Sliedrechters, waardoor er nu een vijfde en beslissend finaleduel gespeeld moet worden.