gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeannine (70) liep een wereldrecord, bij de Drechtstadloop probeert ze dat opnieuw

d53fabdf2caf5480d62268a85fad8257

Jeannine Liebrand doet dit weekend mee met de Drechtstadloop. De Nijmeegse liep onlangs een wereldrecord op de halve marathon voor senioren, en dat probeert ze nu weer te doen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
Het record liep ze in haar eigen woonplaats tijdens de Stevensloop. De 70-jarige is pas op haar 48ste begonnen met hardlopen. "Mijn man ging elke zondag lopen. Naar mate de kinderen ouder werden, bleven die zondag op bed liggen Daar zat ik dan in m’n eentje thuis. Ik vroeg hem thuis te blijven, maar hij zei: ‘Ik heb een beter idee, ga jij maar eens een keer mee.’” Ze had alleen nooit verwacht wereldrecordhoudster te worden.

Tóch gebeurde het: in Nijmegen liep zij de halve marathon in 1 uur 37 minuten en 54 seconden, bijna een minuut sneller dan het oude record. Ze zegt dat dit voor een groot deel door talent komt, maar ze denkt ook dat dit te danken is aan haar startleeftijd. Liebrand: “Als je jong begint en je fantastisch snelle tijden loopt, wordt dat alleen maar minder. Bij mij werd het de eerste jaren alleen maar sneller, sneller, sneller.”

Voorbereiding
Om zich goed voor te bereiden, zorgt Liebrand ervoor dat ze het parcours van tevoren goed verkent. Onlangs kwam ze naar Dordrecht om de route fietsend te verkennen. Ze is positief verrast. “Het is hier heel mooi. Ik houd van dit soort routes. Ik ben veel meer van de dijken dan van de stad”, aldus Liebrand. Daarmee doelt ze op het stukje parcours dat de Nieuwe Dordtse Biesbosch doorkruist. Net als vorig jaar is deze route gekozen, vanwege de bouwput bij het te realiseren Dordthuis in het centrum van de stad.

Peter van den Eijnden is Parcoursmeester bij de Drechtstadloop en vertelt dat de route niet toevallig door de Biesbosch gaat. “Vaak heeft het bepalen van een route te maken met beperkingen. Ook het verkeer is best wel een issue. We proberen zoveel mogelijk de drukste wegen te omzeilen en wat rustigere wegen te kiezen. Dat is voor de lopers én het verkeer prettiger.”

Toch was het nog even spannend of het gebied kon worden aangedaan: er werd namelijk in de Nieuwe Dordtse Biesbosch gegraven. “Het lange fietspad was afgesloten, maar het is gelukkig goed gekomen. De aannemer heeft zijn best gedaan om het op tijd af te krijgen en het ligt er nu weer piekfijn bij.”

Nieuw wereldrecord?
Of er een nieuw wereldrecord inzit, zal dus niet aan het parcours liggen. Dat heeft volgens Jeannine Liebrand ook met andere dingen te maken. “Dat hangt voor een groot deel af van de wind. Daarnaast moet ik goed geslapen hebben en het ontbijt moet goed vallen. Je weet het nooit zeker van tevoren.”

RTV Dordrecht ging mee met Liebrand, de route verkennen. Bekijk hieronder de beelden.

Lees ook

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”