gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jeannine (70) liep een wereldrecord, bij de Drechtstadloop probeert ze dat opnieuw

d53fabdf2caf5480d62268a85fad8257.jpg

Jeannine Liebrand doet dit weekend mee met de Drechtstadloop. De Nijmeegse liep onlangs een wereldrecord op de halve marathon voor senioren, en dat probeert ze nu weer te doen.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Loïsa de Wit |  | Aangepast op
Het record liep ze in haar eigen woonplaats tijdens de Stevensloop. De 70-jarige is pas op haar 48ste begonnen met hardlopen. "Mijn man ging elke zondag lopen. Naar mate de kinderen ouder werden, bleven die zondag op bed liggen Daar zat ik dan in m’n eentje thuis. Ik vroeg hem thuis te blijven, maar hij zei: ‘Ik heb een beter idee, ga jij maar eens een keer mee.’” Ze had alleen nooit verwacht wereldrecordhoudster te worden.

Tóch gebeurde het: in Nijmegen liep zij de halve marathon in 1 uur 37 minuten en 54 seconden, bijna een minuut sneller dan het oude record. Ze zegt dat dit voor een groot deel door talent komt, maar ze denkt ook dat dit te danken is aan haar startleeftijd. Liebrand: “Als je jong begint en je fantastisch snelle tijden loopt, wordt dat alleen maar minder. Bij mij werd het de eerste jaren alleen maar sneller, sneller, sneller.”

Voorbereiding
Om zich goed voor te bereiden, zorgt Liebrand ervoor dat ze het parcours van tevoren goed verkent. Onlangs kwam ze naar Dordrecht om de route fietsend te verkennen. Ze is positief verrast. “Het is hier heel mooi. Ik houd van dit soort routes. Ik ben veel meer van de dijken dan van de stad”, aldus Liebrand. Daarmee doelt ze op het stukje parcours dat de Nieuwe Dordtse Biesbosch doorkruist. Net als vorig jaar is deze route gekozen, vanwege de bouwput bij het te realiseren Dordthuis in het centrum van de stad.

Peter van den Eijnden is Parcoursmeester bij de Drechtstadloop en vertelt dat de route niet toevallig door de Biesbosch gaat. “Vaak heeft het bepalen van een route te maken met beperkingen. Ook het verkeer is best wel een issue. We proberen zoveel mogelijk de drukste wegen te omzeilen en wat rustigere wegen te kiezen. Dat is voor de lopers én het verkeer prettiger.”

Toch was het nog even spannend of het gebied kon worden aangedaan: er werd namelijk in de Nieuwe Dordtse Biesbosch gegraven. “Het lange fietspad was afgesloten, maar het is gelukkig goed gekomen. De aannemer heeft zijn best gedaan om het op tijd af te krijgen en het ligt er nu weer piekfijn bij.”

Nieuw wereldrecord?
Of er een nieuw wereldrecord inzit, zal dus niet aan het parcours liggen. Dat heeft volgens Jeannine Liebrand ook met andere dingen te maken. “Dat hangt voor een groot deel af van de wind. Daarnaast moet ik goed geslapen hebben en het ontbijt moet goed vallen. Je weet het nooit zeker van tevoren.”

RTV Dordrecht ging mee met Liebrand, de route verkennen. Bekijk hieronder de beelden.

Lees ook

IMG_7909.jpg

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

2606028031.jpg

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.