Dordrecht, Netherlands

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen hebben gehaald, ging onze verslaggever naar Katwijk. Hier maakte Kuijt zijn eerste meters als voetballer en legde hij de basis voor zijn latere succesvolle carrière.
Joram Niese | 27 juni 2025 16:54 | Aangepast op 27 juni 2025 16:54
“Zijn achternaam is al typerend voor het dorp”, vertelt Kuijtkenner Jim van der Deijl van Omroep West. “Kuijt is echt een Katwijkse jongen, komt uit een Katwijks gezin en heeft heel lang bij het Katwijkse Quick Boys gevoetbald.” Daarna vertrok hij naar FC Utrecht.

Na zijn overstap naar FC Utrecht kwam Kuijts carrière in een stroomversnelling en werd hij na 5 jaar overgenomen door Feyenoord. Hij schopte het tot international in Oranje en speelde bij topclubs als Liverpool en Fenerbahce. Later is hij trainer geworden van ADO Den Haag en van Beerschot in België.

Van der Deijl: “Bij beide clubs liep het op het moment van zijn trainerschap niet lekker. Ik hoop dat hij bij een club met een goeie basis, zoals FC Dordrecht, beter kan laten zien wat hij kan.”

Benieuwd wat de Kattukkers over hun dorpsheld te zeggen hebben? Bekijk de video hieronder.

Lees meer over:

Voetbal|Dirk Kuijt|FC Dordrecht|

Lees ook

Kuijt is helder na nederlaag FC Dordrecht: 'Doen onszelf enorm tekort'

FC Dordrecht verprutste zaterdag veel te veel kansen, iets waar opponent Willem II in het slotkwarti...

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...