Dordrecht, Netherlands

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen hebben gehaald, ging onze verslaggever naar Katwijk. Hier maakte Kuijt zijn eerste meters als voetballer en legde hij de basis voor zijn latere succesvolle carrière.
Joram Niese | 27 juni 2025 16:54 | Aangepast op 27 juni 2025 16:54
“Zijn achternaam is al typerend voor het dorp”, vertelt Kuijtkenner Jim van der Deijl van Omroep West. “Kuijt is echt een Katwijkse jongen, komt uit een Katwijks gezin en heeft heel lang bij het Katwijkse Quick Boys gevoetbald.” Daarna vertrok hij naar FC Utrecht.

Na zijn overstap naar FC Utrecht kwam Kuijts carrière in een stroomversnelling en werd hij na 5 jaar overgenomen door Feyenoord. Hij schopte het tot international in Oranje en speelde bij topclubs als Liverpool en Fenerbahce. Later is hij trainer geworden van ADO Den Haag en van Beerschot in België.

Van der Deijl: “Bij beide clubs liep het op het moment van zijn trainerschap niet lekker. Ik hoop dat hij bij een club met een goeie basis, zoals FC Dordrecht, beter kan laten zien wat hij kan.”

Benieuwd wat de Kattukkers over hun dorpsheld te zeggen hebben? Bekijk de video hieronder.

Lees meer over:

Voetbal|Dirk Kuijt|FC Dordrecht|

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...