gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kazerne sluit na twintig jaar de deuren: 'We zijn toe aan wat nieuws'

9cbf36b9d829cac63a0c72979411fe91

Nachtclub Kazerne sluit binnenkort haar deuren. Twintig jaar lang was de club een begrip voor mensen in Dordrecht en dat begrip komt nu aan zijn eind. Eigenaar Nick Bolte kijkt met veel fijne herinneringen terug op de afgelopen jaren.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Eigenaar Nick Bolte ziet het als het einde van een tijdperk. Twintig jaar aan feesten en evenementen hebben voor familie Bolte mooie herinneringen opgeleverd. Binnenkort sluit de nachtclub en in het weekend van 21 en 22 februari vieren ze daarom nog één laatste keer groot feest. “Nu we een datum hebben komt het toch erg dichtbij”, vertelt Nick. “Kazerne blijft natuurlijk altijd Kazerne, maar het is niet meer wat het was”, vult Nick aan.

Eigenaar Nick Bolte groeide op met de Kazerne en nam het bedrijf in 2018 over van zijn vader Duco Bolte. Jarenlang konden Dordtenaren genieten van de gezelligheid. “De sfeer is wel veranderd over de jaren heen en soms moet je weten wanneer het genoeg is geweest”, vertelt Nick. “Ik word ook ouder en we zijn toe aan wat nieuws”, vult Nick aan. Hij geeft al een klein inkijkje in de toekomst, want ondanks dat de Kazerne verdwijnt blijft Nick wél als eigenaar op de locatie, wat zijn toekomstvisie is laat hij voor nu nog een geheim.
37175901373f853ee7b1e0101e1c7739
Twintig jaar feest
De Kazerne kent een rijke geschiedenis aan feesten en evenementen. Zoals onder andere het horeca kerstfeest, waar horecawerknemers in Dordrecht een hele avond los konden gaan na de feestdagen. “Het is een uniek evenement, daar moet je bij zijn geweest. Heel veel jongeren gingen voor het eerst ook hier uit tijdens schoolfeesten, er zijn zoveel mooie herinneringen”, vertelt Nick. “Het is goed om te stoppen op het hoogtepunt”, vult Nick aan.

Voor nachtburgemeester en voormalig stadsdichter Juno Rissema is het vertrek van de Kazerne een teleurstelling. "Dit laat een gat achter waar we toch wat van gaan merken. De mensen die daar kwamen, willen toch ergens heen. Waar gaan ze nu naartoe", vraagt hij zich af.

Benieuwd naar de video-reportage over de sluiting van de Kazerne? Kijk hem op ons YouTube-kanaal!

Lees ook

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?