gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kazerne sluit na twintig jaar de deuren: 'We zijn toe aan wat nieuws'

9cbf36b9d829cac63a0c72979411fe91

Nachtclub Kazerne sluit binnenkort haar deuren. Twintig jaar lang was de club een begrip voor mensen in Dordrecht en dat begrip komt nu aan zijn eind. Eigenaar Nick Bolte kijkt met veel fijne herinneringen terug op de afgelopen jaren.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Eigenaar Nick Bolte ziet het als het einde van een tijdperk. Twintig jaar aan feesten en evenementen hebben voor familie Bolte mooie herinneringen opgeleverd. Binnenkort sluit de nachtclub en in het weekend van 21 en 22 februari vieren ze daarom nog één laatste keer groot feest. “Nu we een datum hebben komt het toch erg dichtbij”, vertelt Nick. “Kazerne blijft natuurlijk altijd Kazerne, maar het is niet meer wat het was”, vult Nick aan.

Eigenaar Nick Bolte groeide op met de Kazerne en nam het bedrijf in 2018 over van zijn vader Duco Bolte. Jarenlang konden Dordtenaren genieten van de gezelligheid. “De sfeer is wel veranderd over de jaren heen en soms moet je weten wanneer het genoeg is geweest”, vertelt Nick. “Ik word ook ouder en we zijn toe aan wat nieuws”, vult Nick aan. Hij geeft al een klein inkijkje in de toekomst, want ondanks dat de Kazerne verdwijnt blijft Nick wél als eigenaar op de locatie, wat zijn toekomstvisie is laat hij voor nu nog een geheim.
37175901373f853ee7b1e0101e1c7739
Twintig jaar feest
De Kazerne kent een rijke geschiedenis aan feesten en evenementen. Zoals onder andere het horeca kerstfeest, waar horecawerknemers in Dordrecht een hele avond los konden gaan na de feestdagen. “Het is een uniek evenement, daar moet je bij zijn geweest. Heel veel jongeren gingen voor het eerst ook hier uit tijdens schoolfeesten, er zijn zoveel mooie herinneringen”, vertelt Nick. “Het is goed om te stoppen op het hoogtepunt”, vult Nick aan.

Voor nachtburgemeester en voormalig stadsdichter Juno Rissema is het vertrek van de Kazerne een teleurstelling. "Dit laat een gat achter waar we toch wat van gaan merken. De mensen die daar kwamen, willen toch ergens heen. Waar gaan ze nu naartoe", vraagt hij zich af.

Benieuwd naar de video-reportage over de sluiting van de Kazerne? Kijk hem op ons YouTube-kanaal!

Lees ook

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.