gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kazerne sluit na twintig jaar de deuren: 'We zijn toe aan wat nieuws'

9cbf36b9d829cac63a0c72979411fe91

Nachtclub Kazerne sluit binnenkort haar deuren. Twintig jaar lang was de club een begrip voor mensen in Dordrecht en dat begrip komt nu aan zijn eind. Eigenaar Nick Bolte kijkt met veel fijne herinneringen terug op de afgelopen jaren.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Eigenaar Nick Bolte ziet het als het einde van een tijdperk. Twintig jaar aan feesten en evenementen hebben voor familie Bolte mooie herinneringen opgeleverd. Binnenkort sluit de nachtclub en in het weekend van 21 en 22 februari vieren ze daarom nog één laatste keer groot feest. “Nu we een datum hebben komt het toch erg dichtbij”, vertelt Nick. “Kazerne blijft natuurlijk altijd Kazerne, maar het is niet meer wat het was”, vult Nick aan.

Eigenaar Nick Bolte groeide op met de Kazerne en nam het bedrijf in 2018 over van zijn vader Duco Bolte. Jarenlang konden Dordtenaren genieten van de gezelligheid. “De sfeer is wel veranderd over de jaren heen en soms moet je weten wanneer het genoeg is geweest”, vertelt Nick. “Ik word ook ouder en we zijn toe aan wat nieuws”, vult Nick aan. Hij geeft al een klein inkijkje in de toekomst, want ondanks dat de Kazerne verdwijnt blijft Nick wél als eigenaar op de locatie, wat zijn toekomstvisie is laat hij voor nu nog een geheim.
37175901373f853ee7b1e0101e1c7739
Twintig jaar feest
De Kazerne kent een rijke geschiedenis aan feesten en evenementen. Zoals onder andere het horeca kerstfeest, waar horecawerknemers in Dordrecht een hele avond los konden gaan na de feestdagen. “Het is een uniek evenement, daar moet je bij zijn geweest. Heel veel jongeren gingen voor het eerst ook hier uit tijdens schoolfeesten, er zijn zoveel mooie herinneringen”, vertelt Nick. “Het is goed om te stoppen op het hoogtepunt”, vult Nick aan.

Voor nachtburgemeester en voormalig stadsdichter Juno Rissema is het vertrek van de Kazerne een teleurstelling. "Dit laat een gat achter waar we toch wat van gaan merken. De mensen die daar kwamen, willen toch ergens heen. Waar gaan ze nu naartoe", vraagt hij zich af.

Benieuwd naar de video-reportage over de sluiting van de Kazerne? Kijk hem op ons YouTube-kanaal!

Lees ook

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.