gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kazerne sluit na twintig jaar de deuren: 'We zijn toe aan wat nieuws'

9cbf36b9d829cac63a0c72979411fe91

Nachtclub Kazerne sluit binnenkort haar deuren. Twintig jaar lang was de club een begrip voor mensen in Dordrecht en dat begrip komt nu aan zijn eind. Eigenaar Nick Bolte kijkt met veel fijne herinneringen terug op de afgelopen jaren.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Eigenaar Nick Bolte ziet het als het einde van een tijdperk. Twintig jaar aan feesten en evenementen hebben voor familie Bolte mooie herinneringen opgeleverd. Binnenkort sluit de nachtclub en in het weekend van 21 en 22 februari vieren ze daarom nog één laatste keer groot feest. “Nu we een datum hebben komt het toch erg dichtbij”, vertelt Nick. “Kazerne blijft natuurlijk altijd Kazerne, maar het is niet meer wat het was”, vult Nick aan.

Eigenaar Nick Bolte groeide op met de Kazerne en nam het bedrijf in 2018 over van zijn vader Duco Bolte. Jarenlang konden Dordtenaren genieten van de gezelligheid. “De sfeer is wel veranderd over de jaren heen en soms moet je weten wanneer het genoeg is geweest”, vertelt Nick. “Ik word ook ouder en we zijn toe aan wat nieuws”, vult Nick aan. Hij geeft al een klein inkijkje in de toekomst, want ondanks dat de Kazerne verdwijnt blijft Nick wél als eigenaar op de locatie, wat zijn toekomstvisie is laat hij voor nu nog een geheim.
37175901373f853ee7b1e0101e1c7739
Twintig jaar feest
De Kazerne kent een rijke geschiedenis aan feesten en evenementen. Zoals onder andere het horeca kerstfeest, waar horecawerknemers in Dordrecht een hele avond los konden gaan na de feestdagen. “Het is een uniek evenement, daar moet je bij zijn geweest. Heel veel jongeren gingen voor het eerst ook hier uit tijdens schoolfeesten, er zijn zoveel mooie herinneringen”, vertelt Nick. “Het is goed om te stoppen op het hoogtepunt”, vult Nick aan.

Voor nachtburgemeester en voormalig stadsdichter Juno Rissema is het vertrek van de Kazerne een teleurstelling. "Dit laat een gat achter waar we toch wat van gaan merken. De mensen die daar kwamen, willen toch ergens heen. Waar gaan ze nu naartoe", vraagt hij zich af.

Benieuwd naar de video-reportage over de sluiting van de Kazerne? Kijk hem op ons YouTube-kanaal!

Lees ook

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.