gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kazerne sluit na twintig jaar de deuren: 'We zijn toe aan wat nieuws'

9cbf36b9d829cac63a0c72979411fe91

Nachtclub Kazerne sluit binnenkort haar deuren. Twintig jaar lang was de club een begrip voor mensen in Dordrecht en dat begrip komt nu aan zijn eind. Eigenaar Nick Bolte kijkt met veel fijne herinneringen terug op de afgelopen jaren.

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Eigenaar Nick Bolte ziet het als het einde van een tijdperk. Twintig jaar aan feesten en evenementen hebben voor familie Bolte mooie herinneringen opgeleverd. Binnenkort sluit de nachtclub en in het weekend van 21 en 22 februari vieren ze daarom nog één laatste keer groot feest. “Nu we een datum hebben komt het toch erg dichtbij”, vertelt Nick. “Kazerne blijft natuurlijk altijd Kazerne, maar het is niet meer wat het was”, vult Nick aan.

Eigenaar Nick Bolte groeide op met de Kazerne en nam het bedrijf in 2018 over van zijn vader Duco Bolte. Jarenlang konden Dordtenaren genieten van de gezelligheid. “De sfeer is wel veranderd over de jaren heen en soms moet je weten wanneer het genoeg is geweest”, vertelt Nick. “Ik word ook ouder en we zijn toe aan wat nieuws”, vult Nick aan. Hij geeft al een klein inkijkje in de toekomst, want ondanks dat de Kazerne verdwijnt blijft Nick wél als eigenaar op de locatie, wat zijn toekomstvisie is laat hij voor nu nog een geheim.
37175901373f853ee7b1e0101e1c7739
Twintig jaar feest
De Kazerne kent een rijke geschiedenis aan feesten en evenementen. Zoals onder andere het horeca kerstfeest, waar horecawerknemers in Dordrecht een hele avond los konden gaan na de feestdagen. “Het is een uniek evenement, daar moet je bij zijn geweest. Heel veel jongeren gingen voor het eerst ook hier uit tijdens schoolfeesten, er zijn zoveel mooie herinneringen”, vertelt Nick. “Het is goed om te stoppen op het hoogtepunt”, vult Nick aan.

Voor nachtburgemeester en voormalig stadsdichter Juno Rissema is het vertrek van de Kazerne een teleurstelling. "Dit laat een gat achter waar we toch wat van gaan merken. De mensen die daar kwamen, willen toch ergens heen. Waar gaan ze nu naartoe", vraagt hij zich af.

Benieuwd naar de video-reportage over de sluiting van de Kazerne? Kijk hem op ons YouTube-kanaal!

Lees ook

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.