gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kersttraditie keert terug: schaatsen in de binnenstad

7d4fca04fafe9295c4cd8f41bf851bf2

In december kan er eindelijk weer geschaatst worden in de Dordtse binnenstad. De kerstijsbaan komt namelijk terug, dit keer op de Spuihaven. "De ijsbaan was jarenlang een traditie in Dordt en deze gaan we nu weer in ere herstellen."

Redactie Streekomroep | Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
De ijsbaan wordt gerealiseerd op de Spuihaven in de maand december, direct bij restaurant DOK Bar&Bites en de VVV-winkel. Het krijgt een transparant dak, en ook het horeca-gedeelte wordt overdekt. "Voor de meeste mensen is het denk ik heel bijzonder dat we het op deze plek gaan doen", vertelt Leo Pap, die samen met Maurice Sleicher het plan op poten heeft gezet.

Over water
"Er wordt een constructie gemaakt die over het water gaat. En dan krijgen we een ijsbaan van rond de 400 vierkante meter. En een horeca-gedeelte van bijna 300 vierkante meter. Het gebouw van de VVV wordt gebruikt voor de verhuur van de schaatsen. Daarnaast gaan we eromheen nog wat dingen doen om er een winterplein van te maken", legt Pap uit.

Het plan voor de terugkeer van de ijsbaan is al jaren geleden gemaakt, maar de uitvoering moest een tijd op zich laten wachten. "Uiteindelijk zijn we vijf jaar geleden begonnen met het idee voor een ijsbaan. Vanwege corona en andere factoren heeft het nooit door kunnen gaan. Dit jaar zijn we er wél uitgekomen met de gemeente", aldus Leo Pap.

Wethouder Maarten Burggraaf (Stadsontwikkeling) spreekt van een 'idee van de langere adem'. "De raad heeft anderhalf jaar geleden budget vrijgemaakt voor de kerstijsbaan. Maar de eerste keer is het moeilijk want je moet ook voldoende sponsoren erbij halen", verklaart de wethouder.

Kosten
"De gemeenteraad heeft 50.000 euro per jaar gereserveert voor de kerstijsbaan. Vorig jaar is de organisatie niet gelukt, daardoor hebben we dit jaar 100.000 euro gekregen. Ondernemers en bedrijven leveren ook een bijdrage en zo kan het dit jaar georganiseerd worden. Het is nu wat duurder, maar dat is logisch. We zijn ervan overtuigd dat als we dit jaar laten zien wat er mogelijk is, dat bedrijven volgend jaar zullen instappen. En dan kunnen we het voortzetten met die oorspronkelijke 50.000 euro", aldus Burggraaf.

In de eerste weken worden scholen en BSO’s uitgenodigd om met hun leerlingen te komen schaatsen. In de weekenden zijn er activiteiten zoals discoschaatsen, curlingavonden voor bedrijven en speciale kinderprogramma’s. De organisatie zoekt ook actief samenwerking met maatschappelijke partners om specifieke doelgroepen te bereiken en streeft naar een groot team van vrijwilligers om het evenement tot een succes te maken.

Pap besluit met een oproep: "We kunnen nog een aantal vrijwilligers gebruiken om het evenement goed te kunnen laten draaien. Mochten mensen zich geroepen voelen en zin hebben om ons in december een handje te helpen, kunnen ze zich aanmelden."

Lees meer over:

|

Lees ook

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.