Dordrecht, Netherlands

Kindermisbruik: Oud-trainer van Dordts sportcentrum verdacht van meerdere misdrijven

Een 37-jarige man die jarenlang als sporttrainer in Dordrecht heeft gewerkt, wordt verdacht van seksueel misbruik van minderjarigen en het delen van kinderporno. Mogelijk gaat het om een periode van meer dan twintig jaar. Hij benaderde zijn slachtoffers waarschijnlijk in het Dordtse sportcentrum Pentagon, waar hij van 2003 tot 2019 werkte. De man zit al sinds de zomer vast.
Rijnmond | 7 januari 2025 17:58 | Aangepast op 7 januari 2025 17:58
Uit het onderzoek naar de man is volgens justitie naar boven gekomen dat hij kinderporno deelde via een versleutelde communicatiedienst. Dat meldt mediapartner Rijnmond.

Naast zijn werk bij sportcentrum Pentagon, dat inmiddels permanent is gesloten, was hij van 2003 tot eind 2018 ook verbonden aan de Zuidhovenkerk in Dordrecht, waar hij kinderkampen begeleidde. Daarna was hij tot juli 2024 lid van de Ichthuskerk in Bodegraven. Volgens het OM is het niet uitgesloten dat hij via die kerken in contact kwam met minderjarigen.

Onderzoek naar kinderporno
Het Team Bestrijding Kinderporno en Kindersekstoerisme van de politie kwam de man op het spoor in de zomer van vorig jaar, bij een onderzoek naar kinderporno op versleutelde chatapps. De man viel op omdat hij beelden deelde van seksueel misbruik van soms zeer jonge kinderen in verschillende groepen, aldus het OM.

De man is aangehouden op 26 juli vorig jaar en zit sindsdien in voorlopige hechtenis. Hoeveel slachtoffers hij heeft gemaakt is onduidelijk. De politie is op zoek naar slachtoffers en getuigen.

Deze publicatie verscheen ook op de kanalen van mediapartner Rijnmond.

Lees ook

Initiatiefnemer estafetteprotest tegen azc stopt na geweld extreemrechts

Het werden er uiteindelijk geen tien, maar negen estafetteprotesten die Richard van der Elst organis...

Kuijt trots na comeback tegen Helmond Sport: ‘Op karakter geknokt en twee prachtige goals’

Na een moeizame eerste helft boog FC Dordrecht vrijdagavond een achterstand om in een 2-1 overwinnin...

FC Dordrecht knokt zich langs Helmond Sport na achterstand: 2-1 winst in ‘zes punten wedstrijd’

Een zogenoemde zes punten wedstrijd voor FC Dordrecht op de vrijdagavond. De Schapekoppen, achtste i...

Deze gemeente opent een tentoonstelling over vrouwenmoord: ‘Femicide overkomt veel vrouwen‘

De gemeente Papendrecht presenteert vrijdag de expositie ‘Femicide – de stilte doorbroken’ in het g...

Steekpartij bij schoolmusical: vader verdacht van dubbele poging doodslag

De steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam, vlak voor de zomervakantie, had te maken m...

Op Pad Met Ad: in gesprek met oliebollenbakker Monique van Griensven

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met oliebol...