Dordrecht, Netherlands

Koelvrachtwagen op z’n kant: ‘Ik heb zoiets in 40 jaar nog nooit meegemaakt’

De vrachtwagen werd snel leeggehaald. Streekomroep56
Een koelvrachtwagen van familiebedrijf Nickoot B.V. raakte woensdagmiddag op zijn kant op de Mijlweg in Dordrecht. In de wagen lag 15.000 kilo aan vleeswaren, dus het koeltransportbedrijf heeft zo snel mogelijk gehandeld: “We zijn het met twintig man op de weg gaan overladen naar een andere wagen”, vertelt eigenaar Henne Koot.
Redactie Streek 56 | Roxane Kroon | 31 juli 2025 13:00 | Aangepast op 31 juli 2025 13:00
De vrachtwagen was onderweg naar Frankrijk. De vleeswaren kwamen van een slachtfabriek in Overijssel en zouden geleverd worden aan verschillende klanten in Parijs. 

Snel overladen 
Het overladen van de vleeswaren duurde ongeveer anderhalf uur, vertelt Koot. “We wilden eerst proberen om de trailer in één keer op te takelen, maar een veiligheidsadviseur van de gemeente raadde dat ter plekke af.” Medewerkers van het bedrijf en bekenden zijn toen met haast gaan sjouwen. 

De Mijlweg was woensdag aan het eind van de middag vanaf de Laan der Verenigde Naties afgesloten voor de afhandeling van het ongeluk. 

Volgens Koot was het vleeswaar nog in goede staat, maar het is nog niet zeker of de lading gered is. “De trailer heeft constant dichtgezeten en alles leek nog bevroren. Maar we wachten nu op de beslissing van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.” 

Hoe nu verder 
Het is nog niet duidelijk wat de oorzaak was van het ongeval. De bestuurder, een jonge man, is er met ‘een dikke elleboog’ en de schrik vanaf gekomen. Na een kort bezoek aan het ziekenhuis kwam hij samen met zijn ouders nog terug naar de gevallen vrachtwagen tijdens het lossen. 

De vrachtwagen en de trailer zijn total loss en staan inmiddels in de loods van het bedrijf. Koot verwacht voor zowel die schade als het eventuele verlies van de vleeswaren verzekerd te zijn. Toch is het met een situatie als deze afwachten wat de volgende stappen zijn. "Ik doe dit werk al 40 jaar. Ik heb wel eens ongevallen gezien, maar zoiets als dit heb ik nog nooit meegemaakt.” 

Bekijk hieronder ook kort de beelden van het ongeluk.

Lees meer over:

ongeluk|vrachtwagen|

Lees ook

112-nieuws: brand door pannetje op vuur en motorrijder belandt in sloot

De hulpdiensten zijn donderdag meermaals uitgerukt in Dordrecht. In de middag heeft de brandweer een...

Auto belandt op kant na eenzijdig ongeluk

Een elektrische auto is dinsdagochtend op zijn kant beland in Dordrecht. Het ongeluk gebeurde rond 0...

112-nieuws: fietsers raken gewond na aanrijdingen

Bij meerdere ongelukken in Dordrecht zijn donderdagmiddag fietsers gewond geraakt. Het ging mis op h...

Met 250 km/u over de A16 eindigt in zware crash, OM eist voorwaardelijke celstraf

Slingerend en slalommend raast Younes el H. (27) over de A16. De snelheid ligt tussen de 180 en 250 ...

Vrouw rijdt verkeerregelaar aan, rijdt door maar meldt zich later

Een 24-jarige vrouw heeft zichzelf gemeld op het politiebureau, nadat ze woensdag in de Dordtse wijk...

Verkeerscampagne afgetrapt: 'Houd rekening met elkaar'

Een nieuwe verkeersveiligheidscampagne is in Papendrecht van start gegaan. Aandacht voor het verkeer...