Dordrecht, Netherlands

Loempiakraam leeggeroofd in Dubbeldam, crowdfunding gestart

Een loempiakraam aan het Damplein in Dubbeldam is volledig leeggeroofd. Onder meer de friteuse, een kachel en meerdere zakken met etenswaren zijn buitgemaakt. Betrokken omwonenden zetten daarom een crowdfundingsactie op.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 6 december 2024 12:00 | Aangepast op 6 december 2024 11:21
Riekje Smael Lenskens kwam woensdag een loempia halen bij de kraam op het centrale pleintje en zag de eigenaars er beduusd bij staan. De kraam is namelijk in de nacht van 3 op 4 december helemaal leeggeroofd door een nog onbekende dader.

Smael Lenskens besluit om met haar zoon op internet een inzamelingsactie op te zetten. Mede doordat de eigenaar nauwelijks Nederlands spreekt. “Ik weet wel dat er ergere dingen in de wereld zijn, maar je wilt dan toch iets doen om te helpen. Je bent erg kwetsbaar als je inkomen van zo’n kraampje afhangt”, aldus Smael Lenskens. Inmiddels is er al meer dan 150 euro opgehaald.

Aangifte
De politie kon tegenover RTV Dordrecht niet bevestigen of er aangifte is gedaan. Wel laat een woordvoerder weten dat er een onderzoek loopt.

RTV Dordrecht sprak met initiatiefneemster Riekje Smael Lenskens over het opzetten van de crowdfundingsactie. Bekijk hieronder de beelden.

Lees ook

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Het was nog even spannend, maar na de nodige hindernissen is Sinterklaas toch echt veilig aangekomen...