Dordrecht, Netherlands

‘Lucky’, verdachte van fatale schietpartij, 30 jaar de cel in

Minh Nghia V., dader van de fatale schietpartij op de parkeerplaats bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht, gaat 30 jaar de cel in. Dat werd dinsdagmiddag duidelijk in de Dordtse rechtbank.
Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 18 juni 2024 13:39 | Aangepast op 18 juni 2024 13:39
Omdat niet kan worden bewezen dat Michel (66), moeder van ex-vriendin Anneke (38), met een vooropgezet plan is gedood, is er geen sprake van moord. Wél van doodslag: daar legde de rechter de maximale straf voor op. Verder wordt V. een poging moord op Anneke verweten.

De 30 jaar cel is minder waar V., beter bekend onder de bijnaam ‘Lucky’, twee weken geleden zelf om vroeg. Hij vroeg de officier van justitie én de rechter tijdens de inhoudelijke behandeling van de zaak om levenslang. Ook het Openbaar Ministerie had levenslang geëist.

'Tot de dood ons scheidt'
In januari vorig jaar werden moeder Michel en Anneke op klaarlichte dag neergeschoten bij het winkelcentrum. Michel overleed ter plekke, Anneke werd zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De schutter ontkwam. Een uur voor de schietpartij stuurde hij zijn ex nog een berichtje met de tekst: “An, tot de dood ons scheidt.”

Al snel kwam de 49-jarige V., die dinsdag niet aanwezig was in de Dordtse rechtbank, als verdachte in beeld. Hij is de ex-partner van Anneke en heeft een lang strafblad. Na een zoektocht van vijf weken werd ‘Lucky’, inmiddels 50, opgepakt op de Kethelbrug in Schiedam.

Vooropgezet plan
De schietpartij gebeurde in de periode nadat zijn ex Anneke hun relatie had beëindigd. V. zou het niet hebben kunnen verkroppen dat de relatie tussen hem en zijn ex over was. "Verdachte zocht aanhoudend en dreigend contact met het slachtoffer", vertelde de rechter daarover. Ook zou V. na de relatiebreuk 'regelmatig in de buurt van zijn ex-partner' zijn geweest, die bij Michel verbleef.

Dodelijk schot
"De verdachte heeft Anneke vastgepakt en van dichtbij in haar rug geschoten", vertelde de rechter over de bewuste dag in januari vorig jaar. "Haar moeder wilde haar dochter beschermen. Hij schoot toen op haar, een dodelijk schot. Daarna schoot hij nog een keer in de rug van Anneke, die op de grond lag."

Een van de ongeveer twintig nabestaanden die de uitspraak bijwoonden, verliet daarna huilend de zaal.

30 jaar
Uiteindelijk legde de rechter de maximale straf op voor doodslag: een celstraf van 30 jaar. "Het is niets anders dan een poging haar te liquideren. De term 'crime passionel' is niet op zijn plaats. Er is duidelijk sprake van femicide."

Lees ook

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...