gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Man (21) die aanvaller met schaar in de nek steekt wordt vrijgesproken

061fd41dce0b0363680c5ae79576c38c

Een man die begin april een man neerstak met een schaar bij het Bagijnhof in Dordrecht is door de politierechter vrijgesproken van poging tot doodslag. De man was met zijn vriendin op weg naar een coffeeshop toen haar ex-vriend de man sloeg met een vuurwapen. Daarop stak de man met een schaar meermaals in op zijn aanvaller, naar nu blijkt uit zelfverdediging.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Het is woensdagavond 10 april rond 21:30 als de 21-jarige man uit Hoofddorp met zijn Dordtse vriendin (20) via het Bagijnhof naar coffeeshop CN/Asilah wandelt. Uit camerabeelden blijkt dat de ex-vriend van de vrouw, een dan 19-jarige man uit Den Bosch, richting het koppel loopt, een op een vuurwapen lijkend voorwerp uit zijn tasje pakt en de nieuwe vriend van zijn ex daarmee tegen het hoofd slaat.

De aangevallen man twijfelt geen moment en pakt een schaar die hij in zijn zak heeft zitten. Hij steekt richting de hals en daarna nog meermaals in het lichaam van de aanvaller. Waarom hij de schaar op zak heeft wordt niet duidelijk, wel is de man al eerder veroordeeld voor het bezit van verdovende middelen. Daarvoor heeft hij vijf maanden in de cel gezeten.

Bevlekte hoodie
De aanvaller vlucht na het conflict en wordt later door agenten aangehouden in de Short Stay Facility in Dordrecht. Zijn witte hoodie is bevlekt met rode bloedvlekjes, afkomstig uit kleine wondjes en sneetjes. Het aangevallen koppel wordt opgepakt in een zijstraat van de Spuiboulevard.

Het gebruikte vuurwapen wordt achterin de coffeeshop aangetroffen, het was door de winkeleigenaar opgepakt en meegenomen na de steekpartij. Het blijkt een airsoft wapen te zijn, gemaakt van plastic.

Tijdens het proces blijkt dat er de dagen voor het incident al eerder bedreigingen waren geweest van de ex-vriend naar het koppel. Zo heeft de man uit Den Bosch het koppel eerder al achtervolgd. Dit, in combinatie met een gebrek aan reactietijd en de gegronde angst om in de rug geschoten te worden tijdens een vluchtpoging, leidde tot vrijspraak op grond van zelfverdediging.

De verdachte kon volgens de rechter op geen enkele manier weten dat het vuurwapen nep was.

Lees ook

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.