gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meerdere winnaars bij het eerste Groot Dordts Dictee

022fea05bb0af27f420b68a5502b1de9.jpg

Het allereerste Groot Dordts Dictee is gewonnen door Linda te Veldhuis. In een afgeladen aula van Wartburg College locatie Marnix wist zij de winst binnen te slepen. Vóór de coronapandemie was het Groot Leerpark Dictee een jaarlijkse traditie. Die wordt met het Groot Dordts Dictee in ere hersteld.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Ik had dit echt niet verwacht. Ik deed gewoon mee en toen bleek ik de minste fouten te hebben”, aldus een blije Te Veldhuis. “Ook heb ik niet echt geoefend. Ik ben dagelijks met taal bezig.” Te Veldhuis is journaliste bij de Kinderkrant. Het werd dan ook nog even spannend. Aanvankelijk had ze namelijk evenveel punten als de nummer twee, Jenny van der Does. Veldhuis versloeg haar in een speciale knockout-ronde.

Het dictee was donderdagavond in de aula van de school op het Leerpark. Er kwamen veel mensen op af. “Ik vind het hartstikke leuk om te zien dat we een hele volle zaal hebben met allerlei Dordtenaren die graag mee willen doen met het eerste Dordts dictee”, vertelt wethouder Onderwijs Chris van Benschop.

Perfect dictee schrijven 'best een uitdaging'
Raadslid Irene Koene van Gewoon Dordt kreeg de eer het eerste Groot Dordts Dictee te schrijven én te leiden: “Ik vond het enorm leuk toen ik gevraagd werd hiervoor. Om alles helemaal perfect te doen, is best een uitdaging." Dat maakte gelukkig niks uit, want ze werd ondersteund door onderwijzers van het Wartburg College.

Maar niet alleen Koene had moeite met sommige woorden. “We moeten ons heel bewust zijn dat ons taalgebruik verandert met de tijd, maar ook dat het steeds lastiger wordt om sommige woorden te spellen. Het wordt voor steeds meer mensen moeilijk”, aldus Van Benschop. Daar is een deelneemster het mee eens: “Ik had vooral moeite met moderne worden als yolo en watskebeurt.”

Dit werkte juist in het voordeel van de winnares van categorie onder de achttien, Amber Vanlerberghe: “Ik was bang dat er woorden tussen zouden zitten die ik niet zou kennen, maar dat was eigenlijk helemaal niet zo.”

RTV Dordrecht was bij het dictee, bekijk hieronder hoe het was.

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.