gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meerdere winnaars bij het eerste Groot Dordts Dictee

022fea05bb0af27f420b68a5502b1de9

Het allereerste Groot Dordts Dictee is gewonnen door Linda te Veldhuis. In een afgeladen aula van Wartburg College locatie Marnix wist zij de winst binnen te slepen. Vóór de coronapandemie was het Groot Leerpark Dictee een jaarlijkse traditie. Die wordt met het Groot Dordts Dictee in ere hersteld.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Ik had dit echt niet verwacht. Ik deed gewoon mee en toen bleek ik de minste fouten te hebben”, aldus een blije Te Veldhuis. “Ook heb ik niet echt geoefend. Ik ben dagelijks met taal bezig.” Te Veldhuis is journaliste bij de Kinderkrant. Het werd dan ook nog even spannend. Aanvankelijk had ze namelijk evenveel punten als de nummer twee, Jenny van der Does. Veldhuis versloeg haar in een speciale knockout-ronde.

Het dictee was donderdagavond in de aula van de school op het Leerpark. Er kwamen veel mensen op af. “Ik vind het hartstikke leuk om te zien dat we een hele volle zaal hebben met allerlei Dordtenaren die graag mee willen doen met het eerste Dordts dictee”, vertelt wethouder Onderwijs Chris van Benschop.

Perfect dictee schrijven 'best een uitdaging'
Raadslid Irene Koene van Gewoon Dordt kreeg de eer het eerste Groot Dordts Dictee te schrijven én te leiden: “Ik vond het enorm leuk toen ik gevraagd werd hiervoor. Om alles helemaal perfect te doen, is best een uitdaging." Dat maakte gelukkig niks uit, want ze werd ondersteund door onderwijzers van het Wartburg College.

Maar niet alleen Koene had moeite met sommige woorden. “We moeten ons heel bewust zijn dat ons taalgebruik verandert met de tijd, maar ook dat het steeds lastiger wordt om sommige woorden te spellen. Het wordt voor steeds meer mensen moeilijk”, aldus Van Benschop. Daar is een deelneemster het mee eens: “Ik had vooral moeite met moderne worden als yolo en watskebeurt.”

Dit werkte juist in het voordeel van de winnares van categorie onder de achttien, Amber Vanlerberghe: “Ik was bang dat er woorden tussen zouden zitten die ik niet zou kennen, maar dat was eigenlijk helemaal niet zo.”

RTV Dordrecht was bij het dictee, bekijk hieronder hoe het was.

Lees ook

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”