gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meerdere winnaars bij het eerste Groot Dordts Dictee

022fea05bb0af27f420b68a5502b1de9.jpg

Het allereerste Groot Dordts Dictee is gewonnen door Linda te Veldhuis. In een afgeladen aula van Wartburg College locatie Marnix wist zij de winst binnen te slepen. Vóór de coronapandemie was het Groot Leerpark Dictee een jaarlijkse traditie. Die wordt met het Groot Dordts Dictee in ere hersteld.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Ik had dit echt niet verwacht. Ik deed gewoon mee en toen bleek ik de minste fouten te hebben”, aldus een blije Te Veldhuis. “Ook heb ik niet echt geoefend. Ik ben dagelijks met taal bezig.” Te Veldhuis is journaliste bij de Kinderkrant. Het werd dan ook nog even spannend. Aanvankelijk had ze namelijk evenveel punten als de nummer twee, Jenny van der Does. Veldhuis versloeg haar in een speciale knockout-ronde.

Het dictee was donderdagavond in de aula van de school op het Leerpark. Er kwamen veel mensen op af. “Ik vind het hartstikke leuk om te zien dat we een hele volle zaal hebben met allerlei Dordtenaren die graag mee willen doen met het eerste Dordts dictee”, vertelt wethouder Onderwijs Chris van Benschop.

Perfect dictee schrijven 'best een uitdaging'
Raadslid Irene Koene van Gewoon Dordt kreeg de eer het eerste Groot Dordts Dictee te schrijven én te leiden: “Ik vond het enorm leuk toen ik gevraagd werd hiervoor. Om alles helemaal perfect te doen, is best een uitdaging." Dat maakte gelukkig niks uit, want ze werd ondersteund door onderwijzers van het Wartburg College.

Maar niet alleen Koene had moeite met sommige woorden. “We moeten ons heel bewust zijn dat ons taalgebruik verandert met de tijd, maar ook dat het steeds lastiger wordt om sommige woorden te spellen. Het wordt voor steeds meer mensen moeilijk”, aldus Van Benschop. Daar is een deelneemster het mee eens: “Ik had vooral moeite met moderne worden als yolo en watskebeurt.”

Dit werkte juist in het voordeel van de winnares van categorie onder de achttien, Amber Vanlerberghe: “Ik was bang dat er woorden tussen zouden zitten die ik niet zou kennen, maar dat was eigenlijk helemaal niet zo.”

RTV Dordrecht was bij het dictee, bekijk hieronder hoe het was.

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.