Dordrecht, Netherlands

Metalrock en acrobaten bij het Bach Festival Dordrecht

Het Bach Festival in Dordrecht gaat binnenkort van start. Van 21 tot en met 29 juni vinden er op verschillende plaatsen in de stad allerlei soorten concerten plaats, met één onderwerp gemeen: Bach.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 18 juni 2024 09:00 | Aangepast op 18 juni 2024 09:00
Er wordt vrijdagavond in de Biesboschhal afgetrapt met het openingsconcert van B’Rock Orchestra & Vocal Consort. De show staat in het teken van 300 jaar Johannes-Passion en is in geheel eigen stijl aangekleed. Zo zal de muziek vergezeld worden door vier acrobaten van de Tall Tales Company.

"We zijn er voor heel veel verschillende doelgroepen. Er zijn concerten met internationaal en regionaal talent, jong talent, super profs. Allemaal in verschillende formats", zegt Marieke Hopman, organisator van het Bach Festival Dordrecht. Niet voor ieder optreden hoef je te betalen. Iedere dag zijn er lunchconcerten in de kunstkerk en in de Grote kerk.

Metal-rock en Bach?
Hopman gaat enthousiast verder: "We eindigen het festival met een slotconcert van metal en Bach gecombineerd. Daarbij combineren we een metalband met klassieke musici. Dan bedoel ik écht van die mannen met lange haren die keihard staan te rocken."

Gratis te bezoeken
Een aantal concerten is gratis te bezoeken. Zo zijn er verschillende lunchpauze-, school- en zorgconcerten te bezoeken. "Zo zorgen we ervoor dat de tentakels van het Bach Festival verder reiken dan de kaartkopende bezoekers", aldus Hopman.

RTV Dordrecht zal zowel het openings- als het slotconcert uitzenden.

Klik hier voor alle overige informatie.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meerdere inbraken en achterhouden tankpassen: 20 maanden cel geëist

Een 53-jarige Zwijndrechtenaar moet, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, 20 maanden de ce...

Een nieuwe slogan voor deze historische en gezellige stad? 'Dit is mijn eiland!'

Vraag Dordtenaren mee te denken over een nieuwe slogan voor de stad, en de meeste komen op de proppe...

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...