Dordrecht, Netherlands

Metalrock en acrobaten bij het Bach Festival Dordrecht

Het Bach Festival in Dordrecht gaat binnenkort van start. Van 21 tot en met 29 juni vinden er op verschillende plaatsen in de stad allerlei soorten concerten plaats, met één onderwerp gemeen: Bach.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 18 juni 2024 09:00 | Aangepast op 18 juni 2024 09:00
Er wordt vrijdagavond in de Biesboschhal afgetrapt met het openingsconcert van B’Rock Orchestra & Vocal Consort. De show staat in het teken van 300 jaar Johannes-Passion en is in geheel eigen stijl aangekleed. Zo zal de muziek vergezeld worden door vier acrobaten van de Tall Tales Company.

"We zijn er voor heel veel verschillende doelgroepen. Er zijn concerten met internationaal en regionaal talent, jong talent, super profs. Allemaal in verschillende formats", zegt Marieke Hopman, organisator van het Bach Festival Dordrecht. Niet voor ieder optreden hoef je te betalen. Iedere dag zijn er lunchconcerten in de kunstkerk en in de Grote kerk.

Metal-rock en Bach?
Hopman gaat enthousiast verder: "We eindigen het festival met een slotconcert van metal en Bach gecombineerd. Daarbij combineren we een metalband met klassieke musici. Dan bedoel ik écht van die mannen met lange haren die keihard staan te rocken."

Gratis te bezoeken
Een aantal concerten is gratis te bezoeken. Zo zijn er verschillende lunchpauze-, school- en zorgconcerten te bezoeken. "Zo zorgen we ervoor dat de tentakels van het Bach Festival verder reiken dan de kaartkopende bezoekers", aldus Hopman.

RTV Dordrecht zal zowel het openings- als het slotconcert uitzenden.

Klik hier voor alle overige informatie.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...