Dordrecht, Netherlands

Milieustraat ook op zondag open? ‘Een extra dag zou best makkelijk zijn’

Aydin Gundogdu (Op Ons Eiland) nam het initiatief voor een motie Corrado Francke
Gaat de Dordtse milieustraat ook op zondag open? Een meerderheid van de gemeenteraad heeft er wel oren naar, dus gaat het stadsbestuur met afvalverwerker HVC de mogelijkheden onderzoeken. Raadslid Aydin Gundogdu wil met zijn voorstel een terugkerende ergernis tackelen: lange files op zaterdag.
Corrado Francke | 21 november 2025 08:00 | Aangepast op 20 november 2025 12:35
Een opstopping voor de slagboom aan de Baanhoekweg is namelijk geen uitzondering meer, stelt de fractievoorzitter van Op Ons Eiland. “Het kan niet de bedoeling zijn dat je hier een uur of anderhalf uur in de rij staat te wachten”, betoogt hij.

Nipte meerderheid
Gundogdu stelde daarom in een motie voor de haalbaarheid te onderzoeken en kreeg net genoeg steun: 21 raadsleden waren voor, 18 tegen.

Ook veel doordeweekse bezoekers staan achter dat plan. “De zaterdagen zijn over het algemeen erg druk, dus een extra dag zou best makkelijk zijn”, zegt Martin, die bijval krijgt van Appie: “Je staat soms tot de stoplichten te wachten, dan word ik gek. Op zondag ben ik vrij en heb ik vaak veel spullen om weg te gooien.”

Mocht het plan doorgaan, zou Dordrecht de eerste bemande milieustraat worden die op zondag open is. Wel heeft HVC in Noord-Holland drie milieustraten waar mensen op zondag puin, grond, bomen en struiken kunnen weggooien op een afgesloten deel van het terrein. Er is dan niemand aanwezig.

Mitsen en maren
De afvalverwerker ziet ‘zowel technisch als organisatorisch’ mogelijkheden, al zitten er ook mitsen en maren aan de extra dag. Er is immers meer personeel nodig die, vanwege de zondag, dubbel betaald krijgen.

Dat gaat dus een flinke duit extra kosten. Om die stijging te drukken, opperde VVD-fractievoorzitter Rolin den Heijer nog het idee om een rustige dag ‘in te ruilen’ voor de zondag. Gundogdu voelt daar weinig voor, want: “Ook doordeweeks is het best druk.”

In het eerste kwartaal van volgend jaar worden de mogelijkheden duidelijk.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...