Mohamed was eigenlijk niet eens van plan om de halve marathon te lopen. Hij had zich maanden geleden opgegeven voor de 10 kilometer, die later op de middag zou starten. “Maar ik had een afspraak in de middag, die ik niet kon verzetten.”
De halve marathon begon eerder op de dag, dus een paar weken geleden veranderde hij zijn inschrijving. Dan moest hij wel snel lopen om op tijd te zijn voor zijn afspraak.
Dat lukte. De hardloper uit Gorinchem finishte volledig onverwacht als dertiende, tussen de professionele hardlopers. Het was zijn eerste wedstrijd.
Inhalen, inhalen en inhalen
Dat hij snel rent, dat wist hij wel. Maar hoe snel precies, daarvan had hij geen idee. “Ik had het nog nooit gemeten. Ik begon ook niet in het startvak met de atleten. Ik moest nog naar de wc van tevoren, dus ik begon helemaal achteraan. Ik bleef maar inhalen en inhalen, totdat iemand zei: ‘Je hebt er nog twaalf voor je’.”
Dat leidde tot verbazing bij de atleten uit het startvak. “Achteraf zei iemand: ‘Huh, waar kwam jij nou vandaan?’” Mohamed had waarschijnlijk hoger kunnen eindigen als hij wel in het voorste startvak was begonnen.
Mohamed rende de hele run met een GoPro in zijn handen. "Wellicht dat ik nog iets sneller was als ik hem thuis had gelaten. Maar goed: ik heb nu er wel prachtige beelden van mezelf en de omgeving aan overgehouden."
Toch maakt het hem allemaal niet veel uit. “Ik ben nooit zo bezig met de tijden en de afstanden, en waar al die atleten het over hadden. Toen ik over de finish kwam, vroegen ze of ik een PR (persoonlijk record, red.) had gelopen. Ik dacht alleen maar, waar hebben ze het over? Het leek wel een soort codetaal”, vertelt hij lachend.
Uitlaatklep
Mohamed loopt al jaren met veel plezier hard, ongeveer drie keer per week. “Om me fit te voelen, maar het is ook een stukje zingeving en een uitlaatklep om dingen te verwerken. Ik word er zen van.”
Gaat hij nu proberen om zijn ‘PR’ te verbeteren? “Nee, die tijd maakt me ook niet zo uit. Ik ga ook mijn afstanden niet tracken of mezelf forceren om eroverheen te gaan. Dat hoeft voor mij allemaal niet.”
Maar de wedstrijd smaakt wel naar meer. “Ik had niet verwacht dat het zo leuk zou zijn, want ik hou niet zo van drukte en prikkels. Maar dat viel mee. Het was heel goed georganiseerd en de run was prachtig, door delen van Dordrecht waar ik nog nooit was geweest. En ik genoot van de mooie herfstbladeren.”