gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Molenlanden moet niet het tweede Brabant worden, vindt burgemeester

975a7243f57a10069ce94942e38c49ab.jpg

Leegstaande panden die als drugslabs of hennepkwekerijen worden gebruikt. De gemeenten Molenlanden, Hardinxveld-Giessendam en Gorinchem zijn er bang voor en roepen met de campagne ‘Samen voor een veilige buurt’ de hulp in van inwoners om deze criminaliteit een hak te zetten.

Redactie Streekomroep | Joram Niese | Loïsa de Wit | Joris Gemen |  | Aangepast op
De campagne moet inwoners informeren over georganiseerde criminaliteit en ze aanmoedigen om verdachte situaties te melden. “Er is criminaliteit”, vertelt burgemeester van Molenlanden Theo Segers. “Bijvoorbeeld vanuit Brabant, waar ze er veel mee te maken hebben. En die provincie ligt hier vlak tegenaan, aan de andere kant van de rivier.”

“Verder hebben we regelmatig een hennepkwekerij en drugslab ontmantelt”, vervolgt Segers. De burgervader merkt daarentegen dat mensen het moeilijk vinden om zoiets te melden, omdat ze bang zijn dat hun anonimiteit toch in het geding komt. Segers: “Alle meldingen pakken we serieus op en iedereen blijft anoniem, écht waar.”

Sociale media
De campagne ‘Samen voor een veilige buurt’ richt zich vooral op sociale media. Zo is er een quiz over het herkennen van verdachte signalen en is er onder andere een video gemaakt waarin bekende Molenlander en professioneel scheidsrechter Danny Makkelie aan het woord komt. 

Bekijk hieronder onze videoreportage over de campagne 'Samen voor een veilige buurt'.

Lees ook

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

LIVE

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

mishandelingstadspolders.png

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.