gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe centrumverdediger Yannis M’bemba gaat FC Dordrecht versterken, ´t Zand verlaat Krommedijk

627229201116b115b3c7c9214b580962.jpg

De vanuit Frankrijk overgevlogen Yannis M’bemba gaat FC Dordrecht versterken als centrale verdediger. De bijna twee meter lange Fransman, die op internationaal vlak uitkomt voor Gabon, komt transfervrij naar de Krommedijk. Hij heeft een contract getekend voor twee jaar met optie tot een jaar extra en komt over van FC Nantes.

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
Bij Nantes heeft hij twee wedstrijden in de Ligue 1 gespeeld en kwam hij voornamelijk uit voor het tweede elftal. Eerder dit jaar maakte hij zijn internationale debuut. Toen mocht hij invallen in de wedstrijd Gabon – DR Congo tijdens de Afrika Cup. M'bemba, die werd geboren in het franse Amiens, trainde al enkele weken mee met de Dordtse selectie en speelde in die periode ook een aantal oefenwedstrijden voor de Schapenkoppen.

De algemeen directeur van FC Dordrecht is blij met deze aanvulling op het elftal: “Yannis is een zeer complete verdediger die beide posities centraal kan dekken. Naast zijn lengte is hij ook zeer comfortabel aan de bal. We zijn verheugd dat Yannis de keuze voor ons gemaakt heeft”, aldus Hans de Zeeuw.

Voor aankomend weekend staan er twee oefenwedstrijden op het programma voor FC Dordrecht. Zaterdag spelen de Schapenkoppen tegen Al-Qadisiya en op zondag is het Belgische SK Lommel de tegenstander.

´t Zand
Feyenoord-huurling en publiekslieveling Shiloh 't Zand zal komend seizoen niet meer te bewonderen zijn aan de Krommedijk. Na een zeer succesvol seizoen waarin de Rotterdammer werd uitgeroepen tot grootste talent van de Keuken Kampioen Divisie maakt hij een stap omhoog. De creatieveling maakte afgelopen seizoen 11 goals en leverde 4 assists in 35 wedstrijden. Feyenoord gaat de 21-jarige aanvallende middenvelder nu verhuren aan eredivisionist Heracles Almelo. Daar gaat hij spelen met rugnummer 10. De club uit Almelo heeft geen optie tot koop bedongen.

Lees ook

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.

drugslab SLI.png

Politie zwaarbewapend bij ontmanteling van drugslab

Aan de Lelystraat in Sliedrecht is woensdag een drugslab ontmanteld. De politie was daarbij aanwezig met vuurwapens. Twee verdachten zijn aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man uit Dordrecht en een 47-jarige Vlaardinger.

wasbeer.png

Gedode Dordtse wasbeer: politiek reageert verontwaardigd, museum wil het dier graag hebben

De wasbeer die deze week werd gesnapt in de bevoorradingsruimte van Maasplaza in Dordrecht, maakt veel los. Zo roeren Dordtse politici zich en wil het Natuurhistorisch Museum Rotterdam het dier graag tentoonstellen. De wasbeer werd maandagnacht gevangen en afgemaakt, omdat het als bedreiging voor andere dieren wordt gezien. “Zegt iets over spanning tussen mens en natuur.”

jeugdboa.png

Alblasserdam stelt eerste jeugd-BOA aan: 'Voor de jongeren, tegen overlast'

De gemeente Alblasserdam heeft alsnog een jeugd-BOA aangesteld. Die moet zichtbaar zijn in de wijken, op scholen en bij evenementen en werkt samen met onder meer jongerenwerk, politie en het onderwijs.