gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe centrumverdediger Yannis M’bemba gaat FC Dordrecht versterken, ´t Zand verlaat Krommedijk

627229201116b115b3c7c9214b580962.jpg

De vanuit Frankrijk overgevlogen Yannis M’bemba gaat FC Dordrecht versterken als centrale verdediger. De bijna twee meter lange Fransman, die op internationaal vlak uitkomt voor Gabon, komt transfervrij naar de Krommedijk. Hij heeft een contract getekend voor twee jaar met optie tot een jaar extra en komt over van FC Nantes.

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
Bij Nantes heeft hij twee wedstrijden in de Ligue 1 gespeeld en kwam hij voornamelijk uit voor het tweede elftal. Eerder dit jaar maakte hij zijn internationale debuut. Toen mocht hij invallen in de wedstrijd Gabon – DR Congo tijdens de Afrika Cup. M'bemba, die werd geboren in het franse Amiens, trainde al enkele weken mee met de Dordtse selectie en speelde in die periode ook een aantal oefenwedstrijden voor de Schapenkoppen.

De algemeen directeur van FC Dordrecht is blij met deze aanvulling op het elftal: “Yannis is een zeer complete verdediger die beide posities centraal kan dekken. Naast zijn lengte is hij ook zeer comfortabel aan de bal. We zijn verheugd dat Yannis de keuze voor ons gemaakt heeft”, aldus Hans de Zeeuw.

Voor aankomend weekend staan er twee oefenwedstrijden op het programma voor FC Dordrecht. Zaterdag spelen de Schapenkoppen tegen Al-Qadisiya en op zondag is het Belgische SK Lommel de tegenstander.

´t Zand
Feyenoord-huurling en publiekslieveling Shiloh 't Zand zal komend seizoen niet meer te bewonderen zijn aan de Krommedijk. Na een zeer succesvol seizoen waarin de Rotterdammer werd uitgeroepen tot grootste talent van de Keuken Kampioen Divisie maakt hij een stap omhoog. De creatieveling maakte afgelopen seizoen 11 goals en leverde 4 assists in 35 wedstrijden. Feyenoord gaat de 21-jarige aanvallende middenvelder nu verhuren aan eredivisionist Heracles Almelo. Daar gaat hij spelen met rugnummer 10. De club uit Almelo heeft geen optie tot koop bedongen.

Lees ook

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.