Dordrecht, Netherlands

Nieuwe entree Station Dordrecht maakt kans op architectuurprijs

De vernieuwde achteringang van Station Dordrecht is genomineerd voor een architectuurprijs van vakblad de Architect. De ingang die ook dienst doet als fietsenstalling werd eind vorig jaar in gebruik genomen en biedt plaats voor 1880 fietsen.
Trevyn van Houwelingen | 6 mei 2025 12:19 | Aangepast op 6 mei 2025 12:19
De fietsenstalling aan de Weizigtzijde van Station Dordrecht is genomineerd in de categorie Nieuwe Architectuur. Daarbij dingen projecten mee die aantonen hoe moderne architectuur een bijdrage kunnen leveren aan de samenleving. De lijst met genomineerden wordt gedomineerd door moderne woonwijken met hier en daar een bedrijfspand.

De prijs wordt alleen toegekend aan nieuwbouwprojecten die tussen april 2024 en april 2025 afgebouwd zijn. Gekeken wordt naar het uiterlijk van het project en hoe toekomst-proof het gebouw is. Ook is van belang in hoeverre het gebouw ook daadwerkelijk doet waar het voor gebouwd is. De stationsingang in Dordrecht werd ontworpen door architecten van studioSK.

'Schoonheid in architectuur'
Het vakblad de Architect schreef eerder al in lovende woorden over het project: "Het is praktisch, comfortabel, energiepositief, remontabel, adaptief en esthetisch aantrekkelijk en uitnodigend gesitueerd in het park. Constructie, installaties en architectuur zijn één: …schoonheid in architectuur!"

Een onafhankelijke jury gaat de projecten bespreken. Zij maakt begin juni een shortlist van de drie best scorende projecten. De jury gaat daarna op bezoek bij de projecten en maakt op 25 september de winnaar bekend.

Bekijk hieronder een video die wij maakten over de feestelijke opening van de nieuwe stationsingang annex fietsenstalling.

Lees ook

Van vluchteling tot vernieuwer: kunstenaars verbeelden veerkracht in Dordrechts Museum

De Galatea Kunstprijs voor kunstenaars met een vluchtverleden wordt dit jaar weer uitgereikt. De pri...

Oude postkantoor vergaan, maar niet vergeten: binnenkort kun je een digitale replica bewonderen

Het oude postkantoor aan het Bagijnhof in Dordrecht is binnenkort weer in volle glorie te aanschouwe...

Treinreizigers opgelet: dit perron ligt de komende weken een stukje hoger

Reis jij van en naar station Dordrecht? Let dan op bij spoor 4 en spoor 5, want het perron daartusse...

Storing legt treinverkeer tussen Dordt en Rotterdam Centraal plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal is maandagochtend langere tijd gestremd gewe...

ProRail: ‘Neem zelf de moeite om je fiets goed te stallen’

Spoorbeheerder ProRail roept gebruikers van de fietsenstalling achter Station Dordrecht op om vooral...

Foutgeparkeerde fietsen toch niet verwijderd, mogen alleen door boa's verplaatst worden

De fietsen die verkeerd geparkeerd staan in de stalling bij het station in Dordrecht, worden toch ni...