gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe veroordelingen voor supportersrellen na FC Dordrecht - ADO

237d5b27dddce31f29a4a3ebab308bed

Er zijn opnieuw taakstraffen uitgedeeld aan FC Dordrecht-aanhangers die betrokken waren bij het toetakelen van een ADO-fan. Dat gebeurde afgelopen augustus vlak na afloop van het Keuken Kampioen Divisie-duel, dat in een 1-1 gelijkspel eindigde.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In januari verschenen al veertien verdachten van die rellen voor de rechter. Zij kregen, op één uitzondering na, een taakstraf van 120 uur en en voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Van twee mannen was hun zitting uitgesteld. Zij hoorden dinsdag dat zij dezelfde straf krijgen als de dertien mede-relschoppers, maar zonder gebiedsverbod van een jaar.

Beelden
De zaak begon, net als bij de eerdere zittingen, met beelden van de rellen. Na anderhalf uur vol heen- en weergeschreeuw gaat het mis vlak na afloop van het duel. ADO-fans breken door een hek breken en komen aan de rand van de zogeheten 'bufferzone', de ruimte tussen de Dordtse harde kern en het uitvak. Aanhangers van de thuisploeg forceren ook een hek en komen in die bufferzone, waar een ADO-hooligan door een openstaande deur wordt getrokken.

Op de beelden zijn vuistslagen, trappen en slaande bewegingen met broeksriemen te zien. Opvallend genoeg deed het toegetakelde slachtoffer geen aangifte, maar wilde hij 'revanche' nemen.

Startblokken
Als de FC Dordrecht-hooligans het hek forceren, komt het dinsdag veroordeelde duo als eerste de bufferzone in. "Jullie stonden echt in de startblokken", merkt de rechter op. "Je ziet nog dat er spelers lopen te applaudisseren, maar dat was niet voor jullie. Ik vind het hele nare beelden."

Hoewel de Dordtenaren zeggen dat ze niemand hebben geraakt, heeft het duo wel spijt. "Ik wil dit gedrag niet aan mijn zoontje doorgeven, dit had gewoon niet mogen gebeuren", zegt een van de twee, die zijn gedrag in de bufferzone 'dom' noemt.

Wel vindt hij het merkwaardig dat de ADO-fans als eerste een hek openbraken en zodoende dichterbij de fanatieke FC Dordrecht-aanhangers kwamen, terwijl die actie min of meer was 'aangekondigd' en bekend was bij stewards en de politie.

Dezelfde straffen
"Deze man had wel dood kunnen zijn", concludeert de officier van justitie, die 'gelijke monnikken, gelijke kappen' eist vergeleken de eerder veroordelde verdachten. De rechter gaat mee in die eis: een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden.

De officier eist ook een gebiedsverbod van een jaar in de uren voor, tijdens en na een thuiswedstrijd. De rechter gaat daar, na een grondige blik op de kaart en een paar vragende blikken over woon-werkverkeer, niet in mee.

Wel deelt de advocaat van één van de twee Dordtenaren een sneer uit aan de ADO-aanhangers, volgens hem de aanstichters van de confrontatie. Op filmpjes van FC Dordt-fans ziet hij supporters in het uitvak stewards beetpakken, wegduwen en aanvallen om de weg richting de bufferzone vrij te krijgen. "Ze hebben een lange weg afgelegd om bij dat hek te komen. Dat heeft tijd, energie én geweld gekost."

Langdurige vete
De confrontatie aan de Krommedijk was een nieuw dieptepunt in en langdurige vete tussen de fanatieke aanhang van beide clubs. Vorig seizoen gingen aanhangers van beide ploegen ook al op de vuist, maar toen buiten de stadionmuren.

Inmiddels zijn alle zestien verdachten van de rellen aan de Krommedijk veroordeeld. Toevallig of niet: ADO is de volgende tegenstander van FC Dordrecht in de Keuken Kampioen Divisie. Het duel in Den Haag tussen de huidige nummers twee en vier van de ranglijst is op zondag 30 maart.

Lees meer over:

Lees ook

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.