gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog anderhalve week overstappen voor busreizigers naar deze wijken

53ddd9d29dabcaec513c2d3530dfb9d2.jpg

Reizigers tussen het centrum en de wijken Dubbeldam en Stadspolders moeten nog anderhalve week omreizen. Vanaf zondag 23 maart zijn er weer rechtstreekse verbindingen, laat vervoerder Qbuzz donderdag weten. De directe lijn was geschrapt als gevolg van de werkzaamheden in de Transvaalstraat.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Wie naar de wijk Stadspolders wil, is over het spoor maar een paar minuutjes kwijt voor de reis vanaf het centraal station. Voor busreizigers is dat sinds begin februari anders. Uit analyses werden vertragingen tot een halfuur voorspeld per busroute, waardoor het volgens Qbuzz nodig was om te snijden in de dienstregeling.

Overstappen geblazen
Daarom werden onder meer lijnen 3 en 5 richting Stadspolders geschrapt, waardoor een reis mét overstap op het Leerpark of Gezondheidspark het enige bus-alternatief werd. Bewoners van Stadspolders die niet op loopafstand van het station aan de MerwedeLingelijn wonen, moeten daar nóg een keer overstappen op bussen die door de buurt Oudelandshoek of door het oostelijk deel van de wijk cirkelen.

Volgens reisplanners is het vanuit sommige stukjes Oudelandshoek zelfs sneller om ruim een kilometer naar de wijk De Staart te lopen en daar een bus naar het centraal station te pakken, dan de busreis door Dubbeldam en over het Leerpark.

Raadsvragen
“Dit moet het maar zijn, veel mooier vonden we het niet”, zei vervoerswethouder Rik van der Linden op mondelinge vragen van raadslid Alexander Kuhlmann. “Door de directe busverbinding maandenlang helemaal te schappen, lijkt Qbuzz zich er te gemakkelijk vanaf te maken”, gaf de VVD’er destijds aan.

Omdat de werkzaamheden amper voor files zorgden, kondigde de wethouder een gesprek met Qbuzz aan in de hoop om de dienstregeling vervroegd uit te breiden.

Ruim een maand na die mededeling is duidelijk dat de reguliere routes ‘eerder dan verwacht’ hervat gaan worden. Wel rijden lijn 3, 5, 7 en 13 nog wat minder vaak dan in de normale situatie. Dat is pas het geval als de werkzaamheden, die nog tot en met 10 april duren, erop zitten.

Maximaal haalbare
“De gemeente is blij met het teruggaan naar de vrijwel normale dienstregeling”, laat een woordvoerder weten. Wel had de gemeente de directe verbinding met Stadspolders ‘graag eerder weer actief gezien’, maar de zegsman geeft ook aan dat deze oplossing ‘het maximaal haalbare’ is.

Qbuzz weigerde donderdag in te gaan op de vraag van RTV Dordrecht of het in deze mate uitdunnen van de dienstregeling daadwerkelijk nodig was.
82865854986842a132153dbf90a8cb65.jpg

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.