gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook dit jaar grote wielerkoers naar Dordrecht en de streek

8516a35380ed1c76e59e7e5a63d98a0d

Dordrecht is komend najaar start- en finishlocatie van een etappe in de Tour of Holland. Dat is een nieuwe Nederlandse wielerkoers, opvolger van de voormalige Ronde van Nederland.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na een korte tijdrit in Den Haag staat in Dordrecht op woensdag 15 oktober de eerste echte etappe op de planning. De koers loopt door verschillende gemeenten in de Drechtsteden, plus Molenlanden. “De wind zal zeer waarschijnlijk vrij spel hebben in de Alblasserwaard, met als decor klassieke Hollandse windmolens”, valt te lezen in een persbericht.

‘Nog beter beleefbaar’
Sportwethouder Marc Merx van Dordrecht is blij dat de stad, in navolging van de Tour de France voor vrouwen, opnieuw een grote wielerronde mag verwelkomen. “De Tour of Holland-etappe zal nog beter beleefbaar zijn voor publiek, omdat we zowel de start als de finish hier hebben. Geweldig dat we als Dordrecht weer mogen uitkijken naar zo’n topevenement en ik hoop dat het nog meer Dordtenaren uitdaagt om zelf ook op de fiets te stappen.”

De wedstrijd is volgens organisator TIG Sports een ideale seizoensafsluiter voor een groot aantal ploegen. Van de achttien ploegen in de WorldTour – het hoogste profniveau in het wielrennen – staan er acht aan de start van de Tour of Holland. Onder meer de Nederlandse profteams Team Visma-Lease a Bike en Team Picnic PostNL geven acte de présence.

Innovatieve wielerronde
Het nieuws werd woensdag bekend in het Haagse Mauritshuis. De organisatie wil een ‘innovatieve wielerronde’ neerzetten en activiteiten aanbieden ‘voor jong en oud, gekoppeld aan een breed maatschappelijk programma’.

Na de etappe door en rondom Dordrecht staan er etappes in Brabant en Limburg op de planning. De laatste rit is op zondag 19 oktober in en rond Arnhem.

Dordrecht was afgelopen zomer startlocatie van de tweede etappe in de Tour voor vrouwen. De etappe finishte na zo’n 70 kilometer in de Rotterdamse binnenstad. Het is nog niet duidelijk of de dameswedstrijd van de Tour of Holland ook Dordrecht en de streek aandoet. De mannenkoers rijden die etappe sowieso wel.

Geen EK veldrijden
Dordrecht werd ook benaderd om het EK veldrijden in 2026 te organiseren, maar hapte niet toe. "De organisatie die dat organiseert, is bij ons langsgeweest of wij dat zouden willen organiseren. Dat kost een behoorlijke hoeveelheid geld, het is ook een meerdaags evenement", laat Merx weten.

De Achterhoekse gemeente Montferland was enthousiaster. Uiteindelijk stond de voltallige gemeenteraad achter de komst, waardoor het evenement volgend jaar in het dorpje Zeddam wordt gehouden.

Lees ook

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.